CITRUSY

Dnešní datum: 01. 12. 2023  | Hlavní stránka | Diskuzní fórum | Reklama | Download | Hosting |  
VYHLEDÁVÁNÍ

Hledej
Vyhledávání ve všech článcích citrusy.cz


HLAVNÍ MENU
Seznam rubrik
 • Odkazy na stránky
 • Nejčtěnejší články
 • Ankety
 • Přihlášení čtenáře
 • Rozšířené vyhledávání • NAŠE TIPY

  PARTNER LINKY


  NÁŠ SPONZOR


  REKLAMA

  STATISTIKA
  TOPlist

  HOSTING a SPRÁVA
  Hosting : www.LevnyWeb.cz Správa : www.LevnyWeb.cz

  http://o-chae.com


  Články bez zařazení

  * POKUSY AMATÉRA II

  Vydáno dne 09. 12. 2004 (11092 přečtení)

  Další pokusy Petra vedly ke granátovému jablku,mučence,rajčence a ananasu.V této době není problém koupit si ananas a vyzkoušet i své schopnosti.Takže teď si přečtete jak to šlo tedy Petrovi.

  Mučenky - z koupeného plodu jedlé(nic moc) mučenky jsem na vánoce vybral semena a usušil . Suchá semena jsem pak koncem února zasel. Neklíčila pravidelně, ale snad všechna. Některá , která jsem "pohodil" k banánovníku mi ještě klíčí do teď(listopad). Většinu výsevu jsem proto musel zlikvidovat a jen několik jsem rozsadil. Ve světlé a teplé místnosti měly rostlinky docela dobré přírůstky. Část jsem jich nechal v místnosti a část po zmrzlých dal na zahradu v květináčích.Jednu dokonce přímo do země.Rostlina , která mi zůstala v teplé místnosti rostla z počátku nejrychleji. Bohužel jsem ji dvoumetrovou dal na léto ven, čímž jsem ji nejdříve spálil a pak dvakrát o dovolené téměř usušil (přežila , ale nevypadá dobře).Rostlinky v tmavší místnosti sice perfektně prokořenily, ale velmi málo rostly.Zato rostlina zasazená přímo do země má dva třímetrové výhony a velké listy. Už jsem ji vyryl a zasadil do kontejneru a dal do relativně chladné místnosti (asi 17°C). Nějaký list upadl,jinak to přežila.Bohužel mi vlivem teplého podzimu začíná pokračovat v růstu.

  Granátové jablko (Nana)- plod jsem dostal před Vánocemi (nekoupil -vyrostl na jedné moravské zahradě) a když jsem sel koncem února mučenku, tak jsem ho již značně seschlé (ne uvnitř,jen kůra) rozdělal, semena očistil a zasel stejně jako mučenku do rašeliny s perlitem. Klíčivost byla značně vysoká. Přesazoval jsem rostliny po jedné až třech do květináčků a zbytek jsem musel vyhodit. Rostlinky rostly dobře uvnitř i venku, nejlépe asi na zahradě v mírném polostínu.Dorostly do výše asi 15-20cm.Na konci září, tedy v sedmi měsících , začala část rostlin uvnitř i venku nasazovat na květ. Nestihly však vykvést, protože jsem je nechal v chladnu a začaly žloutnou a opadávat.

  Rajčenka - tamarillo jsem koupil až v polovině července a semena hned vysel. Klíčivost byla dost dobrá a nechal jsem jen tři rostlinky. Před mnoha lety jsem rajčenku už pěstoval a tak vím, že docela dobře roste . Zatím jsou rostlinky malé, ale v místnosti se vytahují .

  Ananas - ve výprodeji jsem v září koupil baby ananas s docela pošramocenou růžicí.Plod byl ale dobrý. Otlučenou růžici (na rozdíl od zimního období nehrozilo, že by byla namrzlá) jsem vykroutil , ošetřil práškem z dřevěného uhlí a nechal týden zaschnout. Pak jsem ji umístil do zavařovačky s vodou a jak se objevily první malé kořínky, přesadil jsem ji do květináče do směsi rašeliny a perlitu. Zatím neuschnula, ani neroste.Uvidíme .

  Papája - v říjnu zakoupený plod papájy jsem rozřízl a vybral semena, ale vzhledem k pozdnímu termínu a již výše uvedenému množství rostlin, jsem to nakonec nezkusil ani zasít. Pokud jde o lahodnost plodů, tak jsem nechával plody uležet do té doby než nezměkly. I přes to mi avokádo ani mučenka nechutnaly, rajčenka a papája se musely pocukrovat. Jen mango , ananas a liči byly chutné, u granátového jablíčka nebylo skoro co chutnat.

  Kdybych to shrnul, tak jsem neměl problém s klíčivostí semen z koupených plodů.Na druhou stranu jsem výsevy vícekrát neopakoval, s výjimkou manga a to mi opakovaně neklíčilo( neuhnívalo, ale nerostl klíček ). Rostliny (až na liči) v přiměřených podmínkách rostly během léta dobře. Baby ananas pustil ochotně kořeny a zatím neuschnul.

  Uvidíme , jak rostliny přežijí do jara .
  Napsal:
  Petr Jeřábek


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 67 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  INZERCE

  VÝHODNÝ NÁKUP


  REKLAMA

  REKLAMA PRO CITRUSY.CZ
  Jesli-že se Vám naše "noviny" líbí budeme rádi pokud si umístíte ikonku na Vaše stránky
  Nebo si nás uložte do oblíbených Ctrl + D

  INFORMACE
  CITRUSY.CZ
  Vydavatel:Richter group
  Copyright: Richter 2001 Kontakt:Pomocí diskusního fora


  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.