CITRUSY

Dnešní datum: 01. 12. 2023  | Hlavní stránka | Diskuzní fórum | Reklama | Download | Hosting |  
VYHLEDÁVÁNÍ

Hledej
Vyhledávání ve všech článcích citrusy.cz


HLAVNÍ MENU
Seznam rubrik
 • Odkazy na stránky
 • Nejčtěnejší články
 • Ankety
 • Přihlášení čtenáře
 • Rozšířené vyhledávání • NAŠE TIPY

  PARTNER LINKY


  NÁŠ SPONZOR


  REKLAMA

  STATISTIKA
  TOPlist

  HOSTING a SPRÁVA
  Hosting : www.LevnyWeb.cz Správa : www.LevnyWeb.cz

  http://o-chae.com


  Diskuse o problemech

  * PLATIT NEBO NEPLATIT ?

  Vydáno dne 21. 09. 2005 (8212 přečtení)

  V diskusním foru se rozběhla debata na téma placená inzerce na těchto stránkách a já dnes dostal velice zajímavý článek od uživatele který si říká MIC. Rozhodl jsem se tedy teto článe (zamyšlení) uveřejnit a zřídit přímo k němu ve fóru prostor.

  Platit, nebo neplatit.

  Vážení citrusáři,
  Na úvod se musím zmínit o tom, že admina, který provozuje stránky citrusy.cz osobně vůbec neznám a nikdy jsem ho neviděl. Berte proto prosím toto zamyšlení pouze jako moje vlastní myšlenky.
  Ve fóru se objevil problém s placením či neplacením za uveřejněnou inzerci. Někdo je pro, jiný zase rezolutně proti. Je jasné, že když prodávám deset semínek trifoliáty, byl by nesmysl platit za uveřejnění inzerátu cokoliv - to bych je raději vyhodil. Pokud někdo prodává 100 kusů semenáčů, je částka 100 Kč (o které se mluvilo) směšná - to se mu vyplatí, zřídit si zde, téměř zdarma "velkoobchod". Jak toto vyřešit a zohlednit možný výdělek a patřičnou cenu za inzerát? To prostě nejde. Cena za inzerci je všude daná za plochu, řádek, kus - ať prodávám atomovou elektrárnu v řádu miliard, nebo hledám sponzora na nějakou dobročinnou akci - zaplatím vždy stejně.
  Navrhoval jsem proto řešení. Inzerce, tak jako dosud, zdarma, ale "dobrovolné" příspěvky od každého registrovaného uživatele v hodnotě, kterou sám uzná za vhodnou, nejméně však 50-100 Kč ročně.
  Chápu, každá koruna dobrá. Ale pochopme i provozovatele těchto, a nebojím se říci skvělých, stránek. Pokud je mi známo, provozuje tyto stránky z čirého nadšení a jejich provoz dotuje "ze svého". Domnívám se, že to od nás není fér. Každý z nás, kteří sem chodíme, zde čerpáme neocenitelné rady a zkušenosti o pěstování citrusů a jiných subtropických rostlin. Mnohdy se tu dozvídáme věci, které nenajdeme ani v "chytrých" knihách. Jsou tu prezentovány problémy i rady přímo z praxe tak, jak se s nimi můžeme setkat při pěstování citrusů přímo v našich podmínkách. Domnívám se, že množství informací "jak na to" zde nalezne laik, a i odborníci nevyjdou na prázdno. Ti se zase dozvědí, jak na ně (ty laiky), co je trápí, co je zajímá a mohou to využít při své publikační činnosti (většinou placené). Osobně, když mi leze po rostlině "nějaký brouk", kroutí se nepřirozeně listy nebo jsou "divně" flekaté, tak než bych něco hledal ve své knihovně, nejprve se podívám sem, případně vyfotím a položím dotaz - je to mnohem rychlejší a pohodlnější řešení problému. Jak jste na tom vy? Tím, že zde najdete příslušné informace, které vám pomohou zachránit vaši milovanou rostlinku náhodou neušetříte?
  Asi budu ve fóru "rozcupován" na malinké kousky, ale zamysleme se nad tím, zda by přece jen nebylo pro nás všechny "dobré", přispět ročně nějakou částkou na udržování webu. Jeho provoz není zadarmo - pokud nedělám nic, jen doménu "mám", tak stejně musím platit za registraci - každý rok, zas a znovu a také "hostování" domény není z nejlevnějších - provozuji-li doménu sám na svém počítači, tak zase musím platit za připojení do Internetu a jednou za čas je nutné vyměnit "železo", na kterém to všechno běží. Nehledě na to, že ve svém volném čase musím "svůj" web udržovat, aktualizovat a při nedostatku článků je potřeba nějaké zajistit nebo napsat sám, aby to nevypadalo, že se na webu nic neděje.
  Spočítejte si, kolik každý z vás utratíte ročně za svoje milované rostlinky. Když budu hodně "při zdi", tak 1000 Kč je asi minimum. Proč tedy nedat 10 % této částky na provoz webu? Kdo si myslí, že by admin "nechutně" zbohatl, tak ať si vezme kalkulačku a zjistí, že už za 46 let bude z admina (pokud nic neutratí a nezdaní) "milionář".
  Můžete namítnout, že "když se mu to nelíbí (adminovi), tak ať se na to vybodne"! To je také řešení. Ale já osobně nechci dopadnout tak, jako když jsem před pár lety začínal (tyto stránky ještě neexistovaly) a hledal jsem informace na Internetu. Našel jsem. Našel jsem informace, jak založit pomerančový sad, kdy je nejlepší sklízet citrusy v Tunisu, kteří dopravci ovoce jsou v Alžíru nejoblíbenější nebo že ve Skandinávii není zrovna citrus vhodným stromem do zahrádky. Sami uznáte, že pro pěstování citrusů na balkonu pražského sídliště, jsou to rady skutečně "nad zlato". Proto jsem rád, že "naše" stránky existují. Buďte také rádi a zamyslete se, co s tím.

  Mic

  VYJÁDŘI SE K TOMU I TY  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 98 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  INZERCE

  VÝHODNÝ NÁKUP


  REKLAMA

  REKLAMA PRO CITRUSY.CZ
  Jesli-že se Vám naše "noviny" líbí budeme rádi pokud si umístíte ikonku na Vaše stránky
  Nebo si nás uložte do oblíbených Ctrl + D

  INFORMACE
  CITRUSY.CZ
  Vydavatel:Richter group
  Copyright: Richter 2001 Kontakt:Pomocí diskusního fora


  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.