CITRUSY

Dnešní datum: 01. 12. 2023  | Hlavní stránka | Diskuzní fórum | Reklama | Download | Hosting |  
VYHLEDÁVÁNÍ

Hledej
Vyhledávání ve všech článcích citrusy.cz


HLAVNÍ MENU
Seznam rubrik
 • Odkazy na stránky
 • Nejčtěnejší články
 • Ankety
 • Přihlášení čtenáře
 • Rozšířené vyhledávání • NAŠE TIPY

  PARTNER LINKY


  NÁŠ SPONZOR


  REKLAMA

  STATISTIKA
  TOPlist

  HOSTING a SPRÁVA
  Hosting : www.LevnyWeb.cz Správa : www.LevnyWeb.cz

  http://o-chae.com


  Organizace

  * CITRUSÁŘI BRNO

  Vydáno dne 03. 12. 2005 (12158 přečtení)

  Brněnští citrusáři projevili zájem se aktivněji podílet na našem webu a tak je potřeba abychom se o nich něco málo dověděli. Po několika emailech které jsem si prohodil s Ivou Hažmukovou vznikl tento článek.

  Organizace byla v Brně založena dne 27.4.1974 jako specializovaná organizace ČZS, sdružující pěstitele citrusových a jiných subtropických a tropických užitkových rostlin. V roce 1995 byla přeregistrována na spolek pod názvem Citrusáři Brno.

  Po rychlém rozmachu během 80. let, kdy brněnská organizace čítala až několik set členů, došlo v letech 90. k útlumu činnosti všech zájmových organizací, což, bohužel, postihlo i naši organizaci. Díky neúnavné práci a nadšení našich zbylých členů se na počátku nového tisíciletí podařilo nejen klub udržet, ale postupně oživit zájem o klubovou činnost a pěstování citrusů i jiných subtropických a tropických užitkových rostlin. V současnosti (r. 2005) registrujeme 120 členů.

  Pravidelně se scházíme na členských schůzích 5x ročně: v únoru (výroční schůze), dubnu, červnu, říjnu a prosinci, vždy 2. sobotu (výjimečně 1. sobotu) v měsíci. Schůze jsou doplněny odbornými přednáškami jak z řad našich nejzkušenějších členů, tak pozvaných hostí s diskusí k tématu přednášky. Po skončení přednášky jsou promítány fotografie z výletů pořádaných organizací s doprovodným povídáním. Kromě schůzí probíhá také vždy 1. pondělí v měsíci 10x ročně (mimo letní prázdninové měsíce) diskusní klub, po němž následuje schůze 13-ti členného výboru. Na přátelském "pokecu" o našem pěstování, ale i o našich pěstitelských problémech se pravidelně schází asi dvacet členů.

  Pořádáme také zájezdy a to jak k tuzemským pěstitelům citrusů a jiných subtropických rostlin, tak v posledních letech i na výstavy, spojené s návštěvou některých velkých zahradnictví, do sousedního Rakouska. Zájezdy jsou jednodenní, vždy v sobotu a ty nejúspěšnější bývají opakovány i v dalších letech.

  Každým druhým rokem pořádáme podzimní výstavy - poslední z nich se uskutečnila ke 30. výročí založení naší organizace na počátku listopadu v loňském roce v Centru volného času v Lužánkách a bylo při ní vystaveno bezmála 140 rostlin. Nezapomínáme ani na mediální "styk se světem": jednou ročně (k datu prosincové schůze) je pro naše členy vydáván zpravodaj a v duchu požadavku naší doby - kdo není na webu, jakoby nebyl - byly v červenci 2005 založeny klubové stránky: www.citrusari-brno.unas.cz

  Od října 2004 je předsedou ing. Jiří Trávníček, kontaktní adresa: travnicek@luzanky.cz, tel. domů 543 236 483, do zaměstnání 549 524 127, mobil 603 447 997.

  Milí přátelé, máte-li zájem o pěstování citrusů a jiných užitkových subtropických a tropických rostlin a chtěli byste se stát členy naší organizace, přijďte mezi nás (ať již na schůzi nebo na diskusní klub). Rádi Vás přivítáme a zkušení pěstitelé mezi námi Vám ochotně poradí i pomohou ve Vašich začátcích. Bližší informace o tom, kde nás najdete, o termínech ale i o činnosti klubu najdete na našich webových stránkách.

  Článek připravila Iva Hažmuková


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 215 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  INZERCE

  VÝHODNÝ NÁKUP


  REKLAMA

  REKLAMA PRO CITRUSY.CZ
  Jesli-že se Vám naše "noviny" líbí budeme rádi pokud si umístíte ikonku na Vaše stránky
  Nebo si nás uložte do oblíbených Ctrl + D

  INFORMACE
  CITRUSY.CZ
  Vydavatel:Richter group
  Copyright: Richter 2001 Kontakt:Pomocí diskusního fora


  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.