CITRUSY

Dnešní datum: 01. 12. 2023  | Hlavní stránka | Diskuzní fórum | Reklama | Download | Hosting |  
VYHLEDÁVÁNÍ

Hledej
Vyhledávání ve všech článcích citrusy.cz


HLAVNÍ MENU
Seznam rubrik
 • Odkazy na stránky
 • Nejčtěnejší články
 • Ankety
 • Přihlášení čtenáře
 • Rozšířené vyhledávání • NAŠE TIPY

  PARTNER LINKY


  NÁŠ SPONZOR


  REKLAMA

  STATISTIKA
  TOPlist

  HOSTING a SPRÁVA
  Hosting : www.LevnyWeb.cz Správa : www.LevnyWeb.cz

  http://o-chae.com


  Citrusářův rok

  * MANDARINKY

  Vydáno dne 30. 05. 2006 (25485 přečtení)

  Marisol
  U nás vyzkoušená odrůda vhodná pro pěstování v bytě
  Španělská mandarina ze skupiny clementina, vzniklá spontánní mutací Clementina oroval. Představuje vývojový stupeň a snahu vypěstovat strom nižšího vzrůstu. Produktivita vynikající, plody velmi podobné mandarině Oroval, zrají však o 15 až 20 dní dříve - v první polovině října. Hmotnost plodů (průměrné údaje) 68 gr., průměr 55 mm, síla oplodí 2,25 mm. Obsah cukrů 8,8 %` kyselin 1,28 %. Vyzkoušená odolná rostlina vhodná do našich podmínek.  Caffin
  Mandarina ze skupiny clementin. Velmi ranná odrůda, zraje v první polovině října. Plody velmi podobné ostatním clementinám, výborné kvality. Samosprašná odrůda vhodná do našich podmínek.

  Oroval
  Vhodná pro pěstování v bytě
  Pupečná mutace odrůdy Fina, objevena v roce 1950 u Valencie ve Španělsku. Strom středně vzrůstný, tmavě zelené listy, brzy nastupuje do plodnosti. Velmi úrodná, ranná, dozrává na konci října. Nepotřebuje opylovače, je samosprašná.
  Menší bílé květy ve shlucích i jednotlivé, plody větší než u ostatních klementin, kulovité, hmotnost cca 70 g. Oplodí oranžové, snadno loupatelné. Plody bezsemenné. Dužnina oranžová, jemná, šťavnatá. Při sklizni nutno stříhat, při ponechání na stromě plody pufnou.

  SRA 89
  Nová odrůda clementiny, velmi ranná - dozrávání začátek října. Standardní plody vysoké kvality, bezsemenná. Jako všechny nové odrůdy nepotřebuje opylovače, velikost plodů 60 - 80g.

  SRA 63
  Nová odrůda clementiny, ranná - dozrávání začátek listopadu. Standardní plody vysoké kvality, bezsemenná. Jako všechny nové odrůdy nepotřebuje opylovače, velikost plodů 60 - 80g.


  Corsica 2

  Clementina. Mutace odrůdy Fina. Strom kompaktního vzhledu, velmi úrodný, plody střední až větší (80-100g), dobře vybarvené. Dužnina velmi sladká, má málo semen. Ranná odrůda - dozrávání přelom října a listopadu


  Nules
  Mandarina ze skupiny clementin. Středně vzrůstná. Dozrávání plodů na přelomu listopad - prosinec. Plody velikosti cca 80 gr., vynikající kvality jako všechny klementiny.

  Miaygawa 00
  Jedná se o nový klon základní mandariny unshiu Miaygawa. Jedná se o tzv. superranou mandarinu s dobou dozrávání i 10 dní dříve než základní druh (v měsíci září). Velmi plodná, větší plody cca 130 g, zploštělé, výborné kvality. Oplodí snadno loupatelné. Rostlina je slabě roztoucí, zákrsková. Vhodná pro chladné zimování.

  Rubino
  Nová odrůda ze skupiny clementin, přirozená mutace kultivaru Comune. Středně vzrůstná pozdní odrůda s kulovitou korunou, nemá trny. Plody velké cca 80g, oplodí snadno loupatelné, plody výborné kvality. Barva plodů zbarvena až do červena - z toho je odvozeno i její jméno. Dužnina pomerančové barvy, delikátní chuti a výborné kvality. Plody dozrávají v lednu až únoru a dlouho drží na stromě.
  .

  Spinoso
  Odrůda vhodná do bytu
  Nová odrůda ze skupiny clementin. Středně vzrůstná odrůda s hustou korunou a malými trny. Velmi ranná odrůda - dozrávání plodů na začátku října. Plody kulovité, okolo 80 g.


  Fortune
  Kříženec mandariny Clementina a Dancy, byl vyšlechtěn J. R. Furrem r. 1964 v Kalifornii. Jde tudíž o poměrně mladou odrůdu, která má střední až velké plody, mírně zploštělé, sytě oranžové barvy a vynikající chuti. I když je zralá, má výrazný obsah kyselin. Patří mezi pozdní mandariny, zrající v březnu nebo v dubnu. Oplodí středně silné, mírně hrbolaté, přiléhající k dužnině, avšak dobře loupatelné, 3 mm silné. Plody mají průměrnou hmotnost 83,5 g, podíl štávy 50,6 %` obsah cukrů 13,33 %. Strom má bujný vzrůst, koruna rozložitá, hustá, listy kryjí plody před úpalem, což je hlavně v Kalifornii důležité

  Nova
  Mandarina velmi raná, patří do skupiny Lee, Osceola a Robinson, které všechny vznikly křížením Klementiny a tanžela Orlando v roce 1942, popsány a uvedeny do praxe byly už v roce 1964. Rodičovské rostliny jsou přísně cizosprašné a plodnější při sprášení cizím pylem. Zdá se, že Nova tyto vlastnosti převzala.
  Plody podobné Orlandu velikostí i tvarem, zploštělé až kulovité. Oplodí tenké, kožovité, mírně přiléhavé, snadno loupatelné, jemně zrnité, tmavě žlutooranžové. Dužnina tmavě oranžové, šťavnatá, dobré chuti i aróma. Má asi 11 segmentů, při cizím opylení mnoho semen, na průřezu světle zelených, mnohozárodečných. Vybarvuje se a zraje velmi raně - listopad.


  Primasole
  Nová odrůda vyšlechtěná v Itálii. Jedná se o hybrid C. clementina. Listy má středně velké až malé se sklonem svinovat se směrem vzhůru při umístění na přímém slunci. Plody středně velké, zploštělé, velké cca. 110 g , středně snadno loupatelné. Oplodí hladké, lesklé, výrazně oranžově zbarvené. Dužnina šťavnatá, sladká, osvěživé chuti. Asi 11 segmentů snadno oddělitelných. Plody jsou bezsemenné. Ranná odrůda - dozrává v polovině října.

  Clemapo delicia
  Mnohonásobný hybrid C. clementuna x tangelo Mapo x C. deliciosa. Středně vzrůstná, ranná odrůda - dozrávání říjen. Větší zploštělé plody cca 120 gr., výborné chuti., bezsemenná. Oplodí výrazně oranžové chuti nesnadno loupatelné. Má velké předpoklady pro pěstování v našich podmínkách.


  Prodej v diskusním fóru


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 198 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  INZERCE

  VÝHODNÝ NÁKUP


  REKLAMA

  REKLAMA PRO CITRUSY.CZ
  Jesli-že se Vám naše "noviny" líbí budeme rádi pokud si umístíte ikonku na Vaše stránky
  Nebo si nás uložte do oblíbených Ctrl + D

  INFORMACE
  CITRUSY.CZ
  Vydavatel:Richter group
  Copyright: Richter 2001 Kontakt:Pomocí diskusního fora


  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.