CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 17:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zhanam mučenku
OdeslatNapsal: 10 Zář 2006 12:39 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 15 Črc 2006 19:45
Příspěvky: 21
Kde sa dajú zohnať mučenky ,alebo aspoň semiacka ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 10 Zář 2006 20:41 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
V kazdem vetsim supermarketu mezi semeny. Jinak velmi casto v akci Caerulea taky v supermarketech

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10 Zář 2006 22:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
Ano, take ako hornbach, obi, baumax a podobne, maju semienka a dokonca v hornbachu mali aj 3 druhy hotovych kvitnucich rastlin, ale stali okolo tisicky kus. Teda na slovensku. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Zář 2006 15:08 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 25 Kvě 2006 20:58
Příspěvky: 112
Bydliště: Čelákovice
Já mám pár rostlinek mučenky, víc druhů a rád je vyměním za citrusy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Zář 2006 15:51 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 13 Črc 2006 07:17
Příspěvky: 109
Bydliště: Seč (Chrudim)
Docela velkou nabídku mají i v Subtropickém Zahradnictví Kruh

http://www.zahradnictvikruh.cz/Katalog2.php?KATEGORIE=4&OBJEDNAVKA=&JAZYK=1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sháním mučenky
OdeslatNapsal: 04 Pro 2006 18:58 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Zář 2006 17:52
Příspěvky: 40
Bydliště: Zděchov Ok. Vsetín
Nazdar. Nemá někdo mučenky P. racemosa a P. manicata? Třeba nějaké ty řízky.....
Bye.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: P. racemosa a manicata
OdeslatNapsal: 04 Pro 2006 19:31 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
P. racemosu mají za rozumnou cenu v Kruhu /subtropické zahradnictví Kruh u Jilemnice / a mají prostředky k jejímu úspěšnému množení. Je to jedna z těch, které zakořeňují velmi dlouho. Mám rostlinu od Bakkera /nyní ji už nenabízí / a jednu i z Kruhu a za 6 let jsem neuměla zakořenit ani jeden řízek :oops: Nicméně mám semena z Brazílie, která budu na jaře vysévat a plánuji tyto dvě využít k opylení při jejich současném kvetení. Osobně mám raději semenáče než řízkovance, kvůli lepšímu kořenovému systému, který lépe zpracuje případné chyby pěstitele.
O P. manicatě u nás zatím nevím, dají se sehnat krásně červeně kvetoucí hybridy - ´Michael ´, ´Lady Margaret´, ´Honeymoon´, nebo druhy - P. vitifolia, P. coccinea a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04 Pro 2006 23:17 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 15 Bře 2006 14:27
Příspěvky: 60
Alebo sa dajú kúpiť plody, tam je semien dosť.

_________________
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: P. aurantia
OdeslatNapsal: 06 Kvě 2007 22:51 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Kvě 2007 22:03
Příspěvky: 19
Dobrý den!
Dovoluji si touto cestou požádat nějakého šťastného pěstitele druhu passiflory aurantie - mučenky oranžové, zda by mi mohl poskytnout větvičku na zakořenění (či semena), ráda bych si mučenkami zpestřila svůj kolejní prales. S mučenkami teprve začínám; zkouším si vypěstovat p. caeruleu ze semínek, ale dočetla jsem se zde, že se caeruleji nedaří příliš kvést, pokud nestráví letní čas ve skleníku. Hledám tedy jiný, také nenáročný druh, který bych byla schopná přivést ke květu v těchto méně vhodných podmínkách. Za pár let jim ráda dopřeji léto na zahradě :wink: . Jak vidno, na výměnu nemám co nabídnout, tak pokud vezmete za vděk skromný peníz, budu ráda. Větvičku jsem schopná si vyzvednout v Praze nebo v Liberci.

Napadá mě ještě otázka: V souvislosti s mučenkami se často objevuje dodatek, že jde o kytičku našich babiček. Já jsem se s mučenkou poprvé setkala před pár lety, kdy ji maminka od někoho dostala jako poměrně vzácnou květinu. Také když jsem se ptala různě po okolí, nikdo mi nepotvrdil, že by se mučenka dříve s takovou oblibou u nás pěstovala. Je to tím, že jsem se ptala nesprávných osob? Odkdy se u nás mučenky pěstují?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Mučenky v Praze - právě teď
OdeslatNapsal: 10 Kvě 2007 22:39 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Kvě 2007 22:03
Příspěvky: 19
Tak jsem zlehýnka prochodila matičku Prahu a zde si dovoluji přednést několik zjištění, která se týkají prodeje mučenek, třeba to někomu pomůže.

- 4. 5. v pátek měli p. caeruleu v květinářství v Globusu na Černém Mostě
- 8. 5. v úterý měli dostat mučenky v Hornbachu na Černém Mostě, semínka neměli
- v Hornbachu v Řepích mají semena p. caeruley
- v Obchodním centru Nový Smíchov v květinářství zásobovaném holandskými květinami mají několik kusů p. caeruley, krásně šťavnatě zelených (na mě až moc podezřele) a nakvetlých
- ve stánku před botanickou zahradou v Troji mají p. caeruleu a ještě jeden druh, jistě zajímavější, neboť její cena sahala přes sedm set korun
- v pěkném květinářství u tramvajové zastávky Vodičkova, na rohu ulic Vodičkovy a Lazarské v Praze 1, mají p. vitifloru a ještě jednu, asi p. caeruleu
- konečně v Petrské ulici v Novém Městě, v úseku mezi kostelem sv. Petra a Petrským náměstím měli dnes dokonce tři mučenky, každou pěkně obtočenou kolem drátu: p. tulae, p. aurantii a snad p. citrinu, každou pěkně po 350 korunách

V mnohých květinářstvích jsem se dozvěděla, že ji kdysi měli, ale už je neberou, leda kdybych si ji chtěla objednat, že mohu.

Výsledek? Ceny se pohybují poměrně vysoko, jen caerulea se pohybovala nejníže mezi 190 a 230 korunami. Nejsou nejčastějším zbožím a pokud ji mají, tak jen málo kusů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Moje první zkušenost s DAFRALEM
OdeslatNapsal: 12 Čer 2007 16:08 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Kvě 2007 22:03
Příspěvky: 19
Naskytla se mi příležitost dostat se ke Krušným horám, vypravila jsem se tedy také "na koukanou" do chomutovského zahradnictví Dafral, nabízejícího množství druhů naší tropické krasavice. Celkově musím říci, že oči byly nadmíru spokojené při pohledu na obrovské množství nabízených druhů všemožných rostlin. Jasně vítězily vystavené fuchsie, které bohatě kvetly, smysl měla procházka mezi velkým množstvím druhů mučenek; pro mě coby začátečníka v mučenkářství to byla dobrá škola v poznávání (no prostě odhadování) druhů :-). Ibišky také nezklamaly (na květy si člověk bude muset také ještě počkat) a mohla bych v dobrém pokračovat. Prodávané zboží se zdálo na pohled vesměs dobré.

Po předchozí telefonické domluvě už na mne čekaly slíbené mučenky, které jsem si s radostí odvezla. Vypadají k světu (snad to není jen pohled nadšence), tak doufám, že jim to vydrží :-)

A celkový dojem? V tuto chvíli jsem spokojená. Jen si dovolím případné návštěvníky neznalé města upozornit, že místní cestu k zahradnictví neporadí, asi jsem nenatrefila na ty správné. Mě posílali tam a zpět (divila jsem se, co všechno v Chomutově je, o čem jsem ještě nevěděla). Protože nejsem auto-mobilní, spolehla jsem se na vlastní pohon a došla jsem nakonec v pořádku od vlakového nádraží pěšky (trolejbusu jsem zamávala, bylo hezké počasí). Zahrada je na jižním předměstí v ulici, která je rovnoběžná s Pražskou tedy s výpadovkou na Prahu.

Snad má zkušenost někomu pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam mučenku
OdeslatNapsal: 03 Črc 2008 22:27 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Prosím o pomoc :arrow: sháním PASSIFLORU INCARNATU - nevíte, kde bych ji mohl sehnat :?: ať už rostlinku, semínka nebo řízek...

předem díky, Rade.

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam mučenku
OdeslatNapsal: 04 Črc 2008 15:25 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Jsem jí na stopě, vezmu jich více 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam mučenku
OdeslatNapsal: 15 Bře 2009 19:21 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Kvě 2007 22:03
Příspěvky: 19
Byl by někdo tak hodný a vyměnil řízek? Mohu nabídnout passifloru murucuju (červený květ), ráda bych získala passifloru aurantii, která mi v zimě zašla. Je halt citlivější na chlad. Praha, případně si udělám výlet do blízkého okolí Prahy. Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam mučenku
OdeslatNapsal: 01 Kvě 2009 22:30 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
Mám prosbu, sháním P. Ceruela nebo Incarnata. Měl jsem matečné rostliny, ale ve sklepě přes zimu zašly. Zůstala mi jen řízkovaná P. Ceruela kterou jsem měl doma (purple rain) a potřeboval bych ještě jednu kvůliva opylení. Jsem z Vyškova. Předem moc děkuji za nabídky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz