CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 16:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 13 Čer 2008 11:54 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Kvě 2007 22:03
Příspěvky: 19
Chtěla bych mučenkám dopřát trochu letního pobytu na zahradě, ale řádí tam zuřiví a věčně hladoví tygři – slimáci. Každé ráno a večer v půl osmé nastává na zahradě peklo v podobě různě barevných a velikých, ale stejně nenažraných plžů (Vanish a nic podobného situaci neřeší). Přeháním, ale ne moc. Proto se opatrně ptám – chutná slimákům i mučenka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 13 Čer 2008 13:03 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Úno 2006 11:16
Příspěvky: 146
Bydliště: přilehlá Pražská obec
Nevím zda chutná slimákům mučenka ale vím, že jim zaručeně chutná pivo a táhnou na něj jak češi do hospody. Na exponovaných místech mám rozmístěny krabičky od 400 gramových jogurtů v každé tak decku piva a plzáci se v něm parádně utopí.
Nejlepší recept na ně by ale byl kdyby jsme dokázaly přesvědčit Španěly a Frantíky, že paštika z nich je vynikající lahůdka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 13 Čer 2008 14:20 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Kvě 2007 22:03
Příspěvky: 19
Mám pocit, že by mi pivovar nestačil. Navíc jsem je zkoušela utopit ve vodě v poměru "čtvrt kbelíku slimáků - tři čtvrtě kbelíku vody", ale mršky jsou odolné a v pohodě vylézají. Sůl... :lol: Kypřicí prášek... :lol: Jediným řešením pro mě zatím bylo - pardon, že jsem si je každé ráno po sesbírání zalila (místo čaje) horkou vodou. To pivo je určitě dobrá věc, ale obyčejně nejsem na zahradě často - zaprší a je to v háji, jako Vanish. No, mohu kombinovat všechny způsoby. Summa summarum slimáci prostě budou, jen aby taky byly ty mučenky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 13 Čer 2008 17:02 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Led 2008 16:51
Příspěvky: 135
Bydliště: Brno
Mě zas pobíhá kolem chaty jakýsi čínský či jaký prase,co všechno spase a zbytek poláme :( . Nikdo se k němu nehlásí a hajnej ho nechce picnout,bo je lenoch.Slimáci tam zatím jsou jen málo,zato mšice všude a okusujou dokonce i fíkovník.No neporadil jsem :|


Přílohy:
foto 695prase hnusny.jpg
foto 695prase hnusny.jpg [ 76.21 KB | Zobrazeno 834 krát ]

_________________
http://www.podlahy-vojtech.cz
http://www.fotolib.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 13 Čer 2008 21:17 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Úno 2006 11:16
Příspěvky: 146
Bydliště: přilehlá Pražská obec
Thekla, ještě jsem si vzpoměl, kachny jsou prý jediný tvor který slimáky žere, nevyzkoušel jsem to, nejsou kachny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 14 Čer 2008 20:17 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Kvě 2007 22:03
Příspěvky: 19
Chápu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 15 Čer 2008 18:47 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 18 Kvě 2008 11:39
Příspěvky: 1
Slimakov žeru aj ježkovia.Maju ich ako pochutku :mrgreen: su to gurmáni :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 17 Čer 2008 12:19 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Zář 2006 17:52
Příspěvky: 40
Bydliště: Zděchov Ok. Vsetín
Co se vám nezdá na tom Vanish? Mě připadá naprosto spolehlivý. Hodím pár granulek ke kytce a ráno se tam válejí kroutící se, umírající španělé. Vždycky si vyberou nejdřív Vanish. problem je že pak před smrtí dělají slizovou stopu, pěkně odporonou.
Otázka je, jestli ježkům chutnají "španělé", třeba jsou naučení jen na "čechy"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 17 Čer 2008 12:40 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Kvě 2007 22:03
Příspěvky: 19
Máte pravdu, Vanish je výborný a účinný prostředek, používám ho stále. Ale na této zahradě se mu nemůže podařit slimáky vyhubit; zahrada souvisí s nesekanou loukou (cizí, ale občas holt kosou zapracuji), takže přísun nových plžů je zaručen. Mučenky prostě na zahradu umístím v době, kdy budu mít možnost na ně dohlédnout, zkušenost napoví více. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 17 Čer 2008 20:02 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Úno 2006 11:16
Příspěvky: 146
Bydliště: přilehlá Pražská obec
Theklo, citrusy mám na podiu ze dvou lešenářských koz a palety. Čtyři jakési koliky a pár prkének jistě seženeš a ty kolíky použíté jako nohy pro jistotu obal igelitovou lepenkou lepem ven na začátku a konci připíchnutou napínáčkem a máš to vychytaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 18 Čer 2008 07:01 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 23 Led 2006 13:08
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
Mě se také osvědčilo pivo. Na obr. je úlovek za týden. J.Č.
Příloha:
2008_0614_140016AA.JPG
2008_0614_140016AA.JPG [ 118.4 KB | Zobrazeno 770 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 18 Čer 2008 07:30 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Jiri Castek napsal:
Mě se také osvědčilo pivo. Na obr. je úlovek za týden. J.Č.

No jo, ale pokud to bude takto dělat každý pěstitel, tak se pověsti největších ochlastů piva ve světě nezbavíme :mrgreen: . Chtělo by to uvést alespoń v Bruselu na pravou míru - že za velkou spotřebou piva Čechů stojí španělé (teda ti jejich slimáci ) :mrgreen: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 18 Čer 2008 07:42 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
vojtěška napsal:
Mě zas pobíhá kolem chaty jakýsi čínský či jaký prase,co všechno spase a zbytek poláme :( . Nikdo se k němu nehlásí a hajnej ho nechce picnout,bo je lenoch.Slimáci tam zatím jsou jen málo,zato mšice všude a okusujou dokonce i fíkovník.No neporadil jsem :|

To prase je vietnamské, původně se dovezlo do zool.zahrad, ale odtud se rozšířilo k soukromníkům. Také jsem si ho za totáče pořídil namísto tehdy nedostupných sekaček :lol: , ale byla to tulačka, navíc se mně ji nepodařilo rozmnožit a tak nakonec skončila na plechu :D . Když ho hajnej nepicne, skoč s prosbou na tržiště pod Špilas a třeba ho nějakej Vietnamec ukecá, i když popravdě řečeno to prase, co ti tam běhá už bude z x-té generace v Česku a tak by už mělo rozumět i po našem :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 18 Čer 2008 09:19 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Kvě 2007 22:03
Příspěvky: 19
Děkuji Vám. Musím se smát, ale vzhledem k tomu, že na svou zahradní dovolenou beru všechny své květiny, asi se mi trochu té gymnastiky s kladívkem vyplatí. Pivo prubnu, ale opatrně, protože to budou chtít určitě také dolévat i sousedé. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenka vs. slimáci
OdeslatNapsal: 19 Čer 2008 09:10 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Led 2008 16:51
Příspěvky: 135
Bydliště: Brno
Petr Broža napsal:
vojtěška napsal:
Mě zas pobíhá kolem chaty jakýsi čínský či jaký prase,co všechno spase a zbytek poláme :( . Nikdo se k němu nehlásí a hajnej ho nechce picnout,bo je lenoch.Slimáci tam zatím jsou jen málo,zato mšice všude a okusujou dokonce i fíkovník.No neporadil jsem :|

To prase je vietnamské, původně se dovezlo do zool.zahrad, ale odtud se rozšířilo k soukromníkům. Také jsem si ho za totáče pořídil namísto tehdy nedostupných sekaček :lol: , ale byla to tulačka, navíc se mně ji nepodařilo rozmnožit a tak nakonec skončila na plechu :D . Když ho hajnej nepicne, skoč s prosbou na tržiště pod Špilas a třeba ho nějakej Vietnamec ukecá, i když popravdě řečeno to prase, co ti tam běhá už bude z x-té generace v Česku a tak by už mělo rozumět i po našem :D .


Včera sem ho byl udat na obecním úřadě,prej to vyhlásej v rozhlase,nebo pošlou hasiče,nebo ho daj do tomboly,prej budou hody :D
A pokud se nic dít nebude a prase mi bude nadále plundrovat zahrádku,tak pujde do pekáče a bude...Prej je chutný :lol:

_________________
http://www.podlahy-vojtech.cz
http://www.fotolib.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz