CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 22:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opadávání listů mučenky
OdeslatNapsal: 23 Lis 2008 10:32 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 23 Lis 2008 10:23
Příspěvky: 1
Můžete mi prosím někdo poradit?
V létě jsem v jednom obchůdku koupila krásnou, velku, hodně obrostlou mučenku. Po nějaké době mi tozkvetly dva krásné květy, :D ale později začaly listy žloutnou a postupně všechny opadávat :cry: i když vyrašily dva další výhonky. Můžete mi někdo říct jestli je to normální nebo něco dělám špatně? Mám ji v panelákovém bytě, kde se teplota pohybuje okolo 20 oC.
Moc všem děkuji za odpověď Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opadávání listů mučenky
OdeslatNapsal: 26 Lis 2008 07:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 23 Led 2006 13:08
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
Ketrin napsal:
Můžete mi prosím někdo poradit?
V létě jsem v jednom obchůdku koupila krásnou, velku, hodně obrostlou mučenku. Po nějaké době mi tozkvetly dva krásné květy, :D ale později začaly listy žloutnou a postupně všechny opadávat :cry: i když vyrašily dva další výhonky. Můžete mi někdo říct jestli je to normální nebo něco dělám špatně? Mám ji v panelákovém bytě, kde se teplota pohybuje okolo 20 oC.
Moc všem děkuji za odpověď Katka


Příčin může být mnoho. Mučenek je spousta. Některé vydrží téměř všechno, jiné jsou velmi choulostivé. Některé zj. caerulea a její hybridy je lépe zimovat v chladu a málo zalévat. Tropickým mučenkám zmíněná teplota vyhovuje.
Jedna z možných příčin je reakce na změnu prostředí. Zahradnické firmy vypěstují mučenku v optimálních podmínkách, nadopují ji stimulanty pro kvetení a na trh dají krásně kvetoucí mučenku s odpovídající cenou. V bytě pak dojde ke změně k horším podmínkám, kvetoucí rostlina se vysílí a reaguje shozem listů. V závislosti na kultivaru je pro ni třeba připravit vhodné podmínky, hlavně světlo. Pokud je zcela odlistěná tak zakrátit ale rašící výhonky ponechat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz