CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 10:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 02 Dub 2010 07:09 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Srp 2009 13:16
Příspěvky: 42
Bydliště: Červené Pečky
Krasne dobre rano vsem....nechci pusobit jako netrpelivec, ale Daso, kdy namdorazi seminka??? Jsem na ne natesena a porad nic.) Ale chapu, ze tu je jakasi malinka vzdalenost mezi CR a Brazilii...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 02 Dub 2010 19:41 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Zdravím, zatím to vázne bohužel tady, platba bude přes paypal, ale ještě mi neposlali z banky certifikát internetového bankovnictví....
Dobrá zpráva je, že pak to bude už fofr....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 04 Dub 2010 07:23 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Led 2010 22:05
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha, Děčín
Jak jinak...doprava ze zahranici bez problemu...jen v Cechach se to se....
:mrgreen: Muj odhad je ze ze se pak z brazilie k nam dostanou za den a dalsich 14 dnu to bude dorucovat
nase posta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 12 Dub 2010 20:52 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Led 2010 22:05
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha, Děčín
:mrgreen: Heeeeeeeeeeej ja to s temi 14 dny nemyslel vazne. Deje se neco ci stale cekame az se nase line banky rozhoupou pripadne se priplazi anakonda s brazilcem na zadech a vakem se seminkami privazanym k ocasu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 14 Dub 2010 18:34 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Omlouvám se, trávila jsem konec týdne ve škole a k PC sedám vlastně až dnes. Banka se nakonec pochlapila a certifikát přišel, peníze napotřetí odešly - přes Švýcarsko ...:-()), semena sem letí....
Poslední info mám z pondělka, že byly odeslány. Mám obavu, že naše pošta je třídí v Břeclavi :-)), kdysi tam našli na nádraží skrýš se zásilkami z ciziny, které pošťáci nedodali adresátům, tím mě škádlí v práci, když o semenech mluvím...

Hodím do placu dotaz, jak chcete semena obdržet a platit. Můžu zajet do Prahy, případně si dát sraz na trase Praha - Brno - Břeclav, poslat poštou - s platbou na účet a tedy doporučeně, nebo na dobírku, napište, vyjadřete se....

Už to snad nebude dlouho trvat....

Ještě jednu zajímavost, na Tržnici Zahrady Čech mi rodiče vyzvedli ze Zahrady Dafral pár /11/ mučenek na bakalářskou práci, tak hodím do placu jejich jména, budu je mít jako matečnice a budu je řízkovat, některé až narostou. Takže : P. belotii, P. Incense, P. Pura Vida, P. adularia, P. Blue Velvet, P. Purple Rain, P. barborea (Barbora ?), P. exoniensis, P. Anastasia / to ale podle tvaru listů nebude ona...:-((/, P. Stockummer Rot a P. urbieciensis.

Mějte se zatím hezky ! Dáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 16 Dub 2010 00:25 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2008 19:25
Příspěvky: 50
Bydliště: České Budějovice/Žabovřesky
tyo :) nektery sou fakt krasky... copak vlastne studujes? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 16 Dub 2010 16:28 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Srp 2009 13:16
Příspěvky: 42
Bydliště: Červené Pečky
Ahojky Daso a vsichni ostatni,
mohla bych si seminka vyzvednout teoreticky v Praze, ale jen teoreticky...zalezelo by na dni.. ale nicemu se nebranim....) Uz se na ne moc tesim.. a co se tyka Tveho seznamu budoucich rizku, hlasim se o vsechni kyticky mimo belotii...tu mam:) Ale spatne se mi rizkuje...ujal se mi snad jeden rizek...:( Ale kvety krasne voni..to musim uznat. A pak mam bolistku. ... na mych mucenkach se mi po zime objevili drobni roztocici:( a mrchy se drzi a drzi... nicmene svilusky to nejsou... Mate nekdo pro mne nejakou radu?????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 17 Dub 2010 21:43 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Studuji na Zahradnické fakultě v Lednici obor zahradnické technologie, dosud jsme z odborných předmětů měli tak botaniku, pedologii /půdoznalství/, klimatologii, fyziologii rostlin. Odborné předměty jako je květinářství, sadovnictví a pod. budeme mít až po prázdninách .... tedy ve třeťáku. Já jsem si odsunula matiku, tak doufám, že ji úspěšně na podzim zdolám.

Budu mít další várku mučenek z Essenu - asi tam má škola nějakou družbu, pan profesor Uher, vedoucí mé práce mi psal mail, že dorazila P. gracilis, P. capsularis, P. bryonioides, P. morifolia, P. suberosa a P. foetida. Pro ta semena jdu ve čtvrtek, kdy už zase letím do školy. Když do té doby semena z Brazílie dorazí, můžu je v pátek večer předat v Praze, nejlépe na Černém Mostě...

A ohledně těch roztočů bych zkusila opatrně postříkat leskem na listy, ten ucpává póry na povrchu těla hmyzu a není to tvrdá chemie... jinak roztoči by něměli mít rádi vlhko, tak rosit a rosit, pokud se ale použije ten lesk, tak s rosením počkat :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 19 Dub 2010 10:35 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2008 19:25
Příspěvky: 50
Bydliště: České Budějovice/Žabovřesky
Aha...tak kdybys s matikou potrebovala pichnout, tak napis :lol: precijen jako matfyzak bych mel tusit :lol:
Taky sem premejslel, ze pudu studovat kytky...tady v prahe na hnojarnu na institut subtropu a tropu..ale nak z toho seslo :-/
asi proto, ze sem maslo na chemii a biologii


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 21 Dub 2010 14:15 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Srp 2009 13:16
Příspěvky: 42
Bydliště: Červené Pečky
Zdravim, ja se v patek na Cernak do Prahy nedostanu, mohla by jsi mi, prosim, ta seminka poslatpostou? Penïze Ti poslu na ucet. POkud souhlasis, bude to pro mne asi tak nejjednodussi. Diky Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 21 Dub 2010 18:55 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Zdravím,

semínka tu zatím nejsou, naštěstí už sopka tolik nesoptí, snad.... Budu tedy čekat až dorazí a dám sem hned zprávu a dohodneme zbytek. Budu mít novou foetidu i z Essenu, tak ji, Zuzko, přibalím. Výsev foetidy jsem udělala znovu před dvěma týdny a zatím nic. Dostala jsem je jako vysušené plody, tak jsou třeba !příliš" čerstvá ... :idea: Nevím, zkusím je pak ještě jednou vysít a nechám je před tím déle namočené.

Přeji hezký den ! Dáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 22 Dub 2010 17:38 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2008 19:25
Příspěvky: 50
Bydliště: České Budějovice/Žabovřesky
nerek bych, ze sou prislis cerstva...ja sem sazel foeditu z cerstvyho plodu a vzesly vsechny...kdezto semena z koexfloru ani jedno :-/
akorat mi pak vsechny zasly...asi sem je ulil nebo co :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 23 Dub 2010 11:24 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Srp 2009 13:16
Příspěvky: 42
Bydliště: Červené Pečky
Ahoj Daso, za foetidu budu rada...uz jsi mi jednu varku posilala, ale nebyla jsem zatim uspesna..ani jedno ze seminek nevzeslo...:( pritom s klicivosti nemam problem:) klicim jak muzu. Zatim muzu nabidnout 2 semenacky P. capsularis a nejake ty jeji rizky by se u me taky nasly. A semenacek P. alaty (asi 4 kousky). Mam jeste nejake semenacky variet mucenky jedle, ale to se musim jeste rozmyslet, jake dam do placu:))) Rada vymenim za vse co nemam\.))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2010 14:36 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Led 2010 22:05
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha, Děčín
Ahoj,
nechtel bych rypat (keca), ale vykazuji seminka nejaky progres? (Nove slovo ted casto pouzivane u nas v praci - pro sebe si ho prekladam jako "obsahle komentovani toho proc prace ktera mela byt udelana neni, ale namisto toho se o tom hodne mluvilo na poradach a call konferencich").
Pri mem stesti letadlo se seminky spadlo nekde nad tichym oceanem a bylo rozervano krakatici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: burza mucenek?
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2010 15:23 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Zdravím !!! Tak už jsou tady, přišlo vše, jak jste chtěli !! Celníci dokonce balíček rozlepili, prohlédli a zase zalepili a porazítkovali. Obálka dorazila do Čech 30.4. a dnes ke mě.
Teoreticky bych se zítra po 15. hod. nebo později dostala do Prahy, jinak není problém poslat poštou. Pokud by šlo o dodání zítra do Prahy prosím o zprávu na mobil : 739077445. Ve středu by to šlo také, ve čtvrtek ráno odjíždím do školy, takže Prahou profrčím kolem 5:40 :D , v pátek zase kolem 21. hod.... :shock: možná i později., není problém se po telefonu domluvit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz