CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 09:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 23 Led 2006 13:30 
Muïoul napsal:
I já Tebe zdravím, jmenovče (jsem totiž taky Jirka).
Děkuji za zprávu. Mám několik rostlin P. caerulea, z nichž některé hodlám přesadit zjara do volné půdy. Zatím zimy tráví na zasklené loggii, kde teplota klesá za největších mrazů pouze k nule. Současně s nimi půjdou na vzduch semenáčky Poncirus trifoliata a řízkovanci Cupressus sempervirens. Ostatní mučenky, které mám, musím rozmazlovat v teple, protože se jedná o jedince dvou druhů, které ani ten balkon neakceptují (P. edulis a P. ligularis). Tu luteu bych rád vyzkoušel už jen z toho důvodu, že teoretické zmínky o možnosti jejího přezimování jsem našel už v literatuře z počátku dvacátého století.
Je možné vidět Tvé rostliny na jejich stanovišti (samozřejmě, až vyraší)?
-muïoul-


Teoreticky je to možné, ale je to na chatě mimo Prahu.
Mohl bych Ti poslat fotky ale když jsem se pokoušel zaregistrovat, tak mi místo aktivačního klíče přišlo od admina N/A, což chápu jako not accepted.
Přitom předtím mi to vypsalo, že účet byl vytvořen. Takže nemohu poslat soukromou zprávu. Pokud najdeš cestu, jak mi sdělit svůj e-mail , třeba přes Dášu, fotky Ti pošlu.
Zatím hodně zdaru v pěstování.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 23 Led 2006 13:41 
Jirka Praha, člen čMKPM napsal:
Muïoul napsal:
I já Tebe zdravím, jmenovče (jsem totiž taky Jirka).
Děkuji za zprávu. Mám několik rostlin P. caerulea, z nichž některé hodlám přesadit zjara do volné půdy. Zatím zimy tráví na zasklené loggii, kde teplota klesá za největších mrazů pouze k nule. Současně s nimi půjdou na vzduch semenáčky Poncirus trifoliata a řízkovanci Cupressus sempervirens. Ostatní mučenky, které mám, musím rozmazlovat v teple, protože se jedná o jedince dvou druhů, které ani ten balkon neakceptují (P. edulis a P. ligularis). Tu luteu bych rád vyzkoušel už jen z toho důvodu, že teoretické zmínky o možnosti jejího přezimování jsem našel už v literatuře z počátku dvacátého století.
Je možné vidět Tvé rostliny na jejich stanovišti (samozřejmě, až vyraší)?
-muïoul-


Teoreticky je to možné, ale je to na chatě mimo Prahu.
Mohl bych Ti poslat fotky ale když jsem se pokoušel zaregistrovat, tak mi místo aktivačního klíče přišlo od admina N/A, což chápu jako not accepted.
Přitom předtím mi to vypsalo, že účet byl vytvořen. Takže nemohu poslat soukromou zprávu. Pokud najdeš cestu, jak mi sdělit svůj e-mail , třeba přes Dášu, fotky Ti pošlu.
Zatím hodně zdaru v pěstování.



Všechno zpět, byla to jen notifikace a mezitím mi přišel potvrzený přístup.
Takže tomu rozumím tak, že když se též zaregistruješ budeš mi schopen
poslat svůj email.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: mučenky
OdeslatNapsal: 23 Led 2006 13:52 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 06 Led 2006 20:46
Příspěvky: 71
Ahoj! Mně zas nepůsobí takové trauma možnost zveřejnění emajlové adresy. Jen ji napíšu tak, aby ji nerozeznaly vyhledávací automaty. Mně totiž výrazy jako "zaregistrovat" znějí natolik čínsky, že se podobnými věcmi nezabývám ani v myšlenkách. Fotky, prosím, pošli na cayksmid zavináč volny tečka cézet v objemu do pěti milionů bajtů na jeden emajl.
Díky. -muďoul-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 18 Srp 2008 20:14 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 15 Zář 2007 19:25
Příspěvky: 73
Bydliště: ludgeřovice (ostrava)
Zdravim, někde jsem tady četl že mučenky pěstované ze semene plodí a kvetou až cca 4 rokem od vysetí, proto jsem byl celkem překvapený, že mučenka ani ne 8 měsíců stará mi dnes začala kvést :shock: . Jestli ji to nepřestane bavit tak by mělo vykvest ještě cca 50 kvítků. :wink: mají sice jen asi 4 cm v pruměru ale jsou pěkné.


Přílohy:
warmingii.jpg
warmingii.jpg [ 83.21 KB | Zobrazeno 752 krát ]
war mingii.jpg
war mingii.jpg [ 177.46 KB | Zobrazeno 710 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 19 Srp 2008 13:03 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Ahoj, já jsem warmingii (morifolia) vyséval taky před osmi měsíci a uz tam jsou zřejmě poupata a rostlina má několik výhonů, dva výhony měří přes dva metry...ono to pozdějši kvetení bude platit spíš pro P. edulis, P. ligularis, ... Ale P. caerulea kvete taky celkem brzo po zasetí....

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 11 Zář 2008 09:25 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Dozrávající a zralé plody P. Morifolia:

Obrázek

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 13 Zář 2008 21:25 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 15 Zář 2007 19:25
Příspěvky: 73
Bydliště: ludgeřovice (ostrava)
čus, tak na moji mučence je nyní kolem 40 plodů od maličkých až po 2 cm a dalších minimálně 50 poupat :D . V okolí není žádná jiná kvetoucí mučenka a i přesto se v plodech tvoří dužnina se semeny což mi nejde do hlavy .
Rostlina prokořenila z původně osmicentimetroveho květináče do volne půdy nevyhřivaného skleníku a tak se obávám že pokud ji vyryju tak poničím kořeny a rostlinu s plody zničím :( . Pokud nevyryju tak zmrze. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 14 Zář 2008 18:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 06 Led 2006 20:46
Příspěvky: 71
Netuším, co Ti poradí sběhlí odborníci - mučenkáři, ale já bych radil VYRYJ. Dáš-li si dostatečnou rezervu kolem, nepoškodíš kořeny tolik, mučenka přežije a při troše štěstí přežijí i některé plody. Možná by stálo za zamyšlení zkrátit některé výhony o vrcholy, aby nehnaly do dalších květů.
Co na to odborníci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 14 Zář 2008 19:44 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Jasně i já radím vyrýt s nějakou tou rezervou, pokud třeba je zasazená i s květníkem v půdě, tak ji opatrně vystříhat. Menší poškození kořenů v pohodě přežije. Jde také o morifolii ? Druh ve zprávě chybí....ale ona si postupně bude násadu regulovat sama. Je ale fakt, že caerulea je takhle vytrénovaná dobře, už teď nová poupata nedělá a snaží se nechat vykvést ta velká. Ostatní rostliny tlačí květy co to jde a někdy na to dojedou slušným vysílením i proto, že překonávají dost nepříznivé teploty. Stačí jednou přelít a nechat přes noc stát ve studené vodě kořeny a rostlina se z toho nemusí dostat..... nechci nikoho strašit, toto ochlazení by mělo být přechodné a mělo by se ještě vyčasit, tak čím dříve se rostlina přesadí a "usadí" tím lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 14 Zář 2008 21:25 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 15 Zář 2007 19:25
Příspěvky: 73
Bydliště: ludgeřovice (ostrava)
jedná se o mortifolii kterou jsem na jaře položil v osmicentimetrovém květináčku na hlinu ve skleniku s tím že je rostlinka moc malá a přesazení nepřežije. Pak začala najednou šíleně růst a uchytila se v půdě skleníku. Nyní má u kořenů kolem 1 cm tlustý kmen a čtyři 2 - 4 metrové výhony. Tak díky za rady, zítra se ji pokusím vyrýt a zasadit do pořádného květináče :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 29 Zář 2008 09:12 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Zář 2006 17:52
Příspěvky: 40
Bydliště: Zděchov Ok. Vsetín
Zdar. Mám na pokoji asi 8 sazeniček(z řízků) z (údajně) P. racemosa ze zahradnické školy v Praze - Malešicích.
Nechce někdo? Nic za to nechci......
Kdyby někdo chtěl...napište mi na karel.hajda@centrum.cz
Vidim to na max. tři balíčky po třech kytkách:-)
bye.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 29 Zář 2008 11:15 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 06 Led 2006 20:46
Příspěvky: 71
Done Karlosi, máš-li svou květenu na Vsetínsku, dělej, že jsem nic nenapsal.
Jsi-li ale toho času v městě sídelním, rci, kam, a pro kytku si přijedu.
Poštou nechci kytky posílat, páč je mám rád.
-muďoul-

Post illa verba: Případnou zvěst dáti můžeš poslovi, který zajde do cayksmid zavinutec volný tečka cé zet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 26 Říj 2009 14:00 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Srp 2009 19:58
Příspěvky: 88
Ahoj , nevie niekto od koho alebo kde by sa dali zohnať mučeky najlepšie na Slovensku ale môže byť aj v Čechách . Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 20 Úno 2010 11:28 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 20 Úno 2010 11:01
Příspěvky: 8
zdravím všechny nadšence i odborníky.konečně HEURÉKA.milí moji prosím poradte.mám již dva roky koupenou mučenku královskou s tím že krásně kvete.ale celé dva roky nic.prý zkus hnojit hnojivem na muškáty ...nic.ostříhej jí až na třetinu,trhalo mi to srdce ale taky nic.roste jak divá.za ten rok klidně o metr jen kvést ne a ne.co ještě mohu udělat?omluvte prosím mou neznalost latinských názvů,jsem jen obráběč kovů a latinu jsme neměli :) děkuji předem a doufám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mučenky
OdeslatNapsal: 21 Úno 2010 20:53 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Mučenka královská? Tím bude zřejmě myšlena mučenka obrovská/čtyřhranná (Passiflora quadrangularis), případně křídlatá (P. alata), nebo kříženec těchto dvou druhů (Passiflora x decaisneana). Všechny se ale pěstují podobně, i podobně vypadají. Chce to jen opravdu světlé až slunné místo, zimní teplotu kolem 15°C a pravidelný řez. Jinak hnojivo na muškáty by mohlo být vhodné díky vysokému obsahu fosforu, podporující kvetení. Chce to čas, letos už by zakvést mohla :wink: .

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz