CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 16 Dub 2024 08:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co říkáte katalogům ?
OdeslatNapsal: 01 Úno 2006 20:42 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Tak jste už určitě dostali katalog od Starkla i Bakkera. Starkl sice na fotce prezentuje P. caeruleu s plody, ale text je pro P. edulis , odrůda Frederick opravdu existuje. Rostlinu od něj mám od loňského roku doma a roste dobře, je to typická eduliska s poněkud delšími a užšími listy, které nemají tolik zoubkované okraje jako druh.
Bakker nejprve dost mlží v katalogu semen - Incence je kříženec P. incarnaty a P. cincinaty, pokud se jeho květy opylí, vyrostou plody, jedlé ale příšerně kyselé :x , ovšem semena klíčivá nejsou. Úplným nesmyslem je přiřazení k této fotce lat. názvu P. maliformis, to už vůbec nesedí.... P. maliformis má květ bílý s fialovo bílými brvami, ale jejím celkem dobrým poznávacím znakem jsou tři listeny, které jsou za květem a doplňují ho do orchidejovitého vzhledu.
Další nabízené rostliny jsou už v pohodě co do názvů, jen je u Bakkera vždy otázkou, zda opravdu přijde to, co jste si objednali.... :? Ale v pohodě se dá rostlina reklamovat, pošlou vám dobropis a můžete to za rok zkusit znovu. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Úno 2006 21:07 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
No mě zatím došel jen Starkl a po zkušenosti co posílají :evil: a vzhledem k těm nehorázným cenám :evil: :evil: radím: pokochat se obrázkama a sehnat jinde levnějš :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Úno 2006 09:17 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Otázka zní, zda vůbec ty firmy tuší, jaký druh nabízejí. Rozhodně vždy doporučuji osobní odběr, pak se dá vyhnout řadě nepříjemností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Co říkáte katalogum
OdeslatNapsal: 02 Úno 2006 16:01 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Katalogum moc nevěřím-nafocené pro oči,text neodpovídá odborníkům.Dášo dostalas odemě poděkování/dopis/?Ještě jednou děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pokračování.....
OdeslatNapsal: 03 Úno 2006 10:32 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
.... kdyby si nikdo z katralogů neobjednával, nebudou je vydávat....takže se určitě spousta odvážlivců najde. Já osobně si speciálně mučenky u Bakkera objednávám, právě proto, že je reklamace jak špatně rostoucího zboží, tak i špatně zaslaného druhu úplně jednoduchou záležitostí a dobropisují i poštovné za zaslaný zmetek :lol: Mimo to, někdy je to vůbec první nabídka některého hybridu u nás, tak mi to nic neudělá, ji využít.
Milý Aleši, dopis dorazil, ještě se ozvu dopisem, rostlinky pak pošlu na jaře, až se dostanu i pro papírovník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Úno 2006 12:01 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
nevím, jak u Bakera, ale Starkl má v Čáslavi i prodejnu. A po vlastních zkušenostech se zasíláním rostlin, raději volím variantu pro rostliny si dojet a vidět co kupuju. Reklamace u Starkla mě taky nijak nenadchla - šlo spíš o dohadování, kdy oni posuzovali zaslanou věc jakože je v pořádku, ale ve skutečnosti měla do katalogové velikosti hodně daleko a peníze nevrací, podmiňujou to dalším nákupem z jejich skvělého katalogu - ha,ha,ha :twisted: . Kde jsem úplně spokojená se zásilkama, tak jsou to kaktusy ( ale to sem nepatří :) )
Co si tak vybavuju, tak jediné co mi dlouhodobě roste a bylo poslané balíkem je trifoliáta, rangpur a lajm z Kruhu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz