CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 16 Kvě 2024 13:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Záchrana
OdeslatNapsal: 12 Srp 2004 12:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Samozřejmě to jde, grep je pro domácí pěstování vcelku vhodná podnož, Pokud budeš stříhat 2 větvičky (a je to opravdu citroník), navrhují zkusit řízkování - nezničíš si podnož. Větvičku šikmo seřízneš, máš li stimulátor, tak ji s ním posypeš, zapíchneš do květníku s půdou a zakryješ bílou (čirou, ne zelenou apod.) PET lahví s uříznutým dnem a zevnitř vlhkou - tak tomu vytvoříš vhodné mikroklima jako ve skleníku. Až začne růst, tak pomalu postupovat ve zvykání na normální podmínky, nejprve jen povolit špunt, pak špunt sundat a teprve potom, až budou listy dostatečně velké a zralé, láhev můžeš odstranit. Stejně s lahví postupuj i u roubování.
K zimování - u citroníků přece jen doporučuji najít chladnější místo, jinak ti shodí hodně listů a výsledek budou dlouhé klacky s listy na koncích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bukac
OdeslatNapsal: 16 Srp 2004 10:00 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Srp 2004 11:14
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
Tak Michale, mel jsi pravdu, ten citronik z Obi sme prelival. Omezil jsem zalivku na 1/3, a svete div se listy prestaly zloutnout, ustrihnul jsme jeden cotrnek, jeden jsem tam nechal a i tak zacal nahazovat vetvicky - ne s kvety ale s listky !!!! a rasi mi nove vyhonky - kvety ma take par trsu jsem zastipal a dva tam nechal - ted vykvetly tak si je ostriham - davam si je do caje :-)
Jinak pocital jsme listky a ma jich asi 24 - to by na jeden plod mohlo stacti ne ?? Ale pokud mi ted reknete ze i ten mam ustrihnout tak uz nereknu ani slovo a sejmu ho :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Listy
OdeslatNapsal: 16 Srp 2004 15:25 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Jde o to, jestli má 24 již velkých listů, anebo do toho počítáš i to čerstvé, co právě vyrazilo. Pokud je to včetně toho úplně mladého, tak bych asi zlikvidoval i ten druhý plod, jetli ale jde o již "dospělé" listy, tak by to ten jeden citron mělo zvládnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Citron z Obi
OdeslatNapsal: 17 Srp 2004 09:16 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Srp 2004 11:14
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
NApocital jsem 24 listu starych tmave zelenych - to onove jsou zatim jen dve vyrasene vetvicky s asi dorhomady 5 ti listecky velikosti pouhe 4 mm zatim. JInak vyhodil dva trsy kvetu ale jsou to kvety samci . ci jak se to deli pac pod sebou nemaji plod jako ty pred tim. Vypada to ze se zbrchal .. nezloutne a zacaly rasti vetvicky. :-) Sand to prezije pašák jeden .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz