CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 21:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: greeting
OdeslatNapsal: 10 Říj 2008 22:54 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
A které si mu däl?

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: greeting
OdeslatNapsal: 11 Říj 2008 19:50 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
šnek napsal:
A které si mu däl?

Na zjisteni skutecneho druhu/DNA nejasnych odrud jsem mu dal :
...hybrid Limonade z N.Zelandu / od B.Vosse
...od O.Eisenhuta ze Svycarska Citradia /trifol.xbigaradie. Neodpovida to
...ze Soci z Ruska udajny Citrus Yuko, take to neodpovida popisu z literatury
...z Baru }Cerna Hora] hzbrid No 30, unas tez mnozen jako JF 80

dale nekolik odrud, ktereho zajimali, napr. Faustrimedin.

Sneku, neco pro tebe mam [supergokuwase klementinu, nyni na Krete sladka], zitra se vracim. Mam v Praze auto [doufam, ze tam jeste je] :mrgreen: a povezu kolegy do Olomouce, tedy se budu vracet pres Brno. Nechal bych to u Ivy [Ivo, ok ?[.
Nebo se nekdy odpoledne okolo 14 hod ozvi na mobil. Zastavim se doma a mozna se mnou jeste pojede dcera do Brna, v tom pripade bych jel pres Reckovice a poto na Olomouc.

Zdenku, pokud by jsi prijel do Olomouce, mohu ti take dat nejaky roub.

Marku/Michale pokud chcete roub, tak na Ruzyni budu asi v 11 hod/napiste SMS.

Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: greeting
OdeslatNapsal: 12 Říj 2008 09:59 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
ahoj Petře
máš těch roubů ještě víc kousku.
Ja tom mám teměř pod nosem v oLomouci - pokud jedeš do Olmiku- _tak toho chci využít :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: greeting
OdeslatNapsal: 12 Říj 2008 20:43 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Petře zdar.
Zájem bych pochopitelně měl, ale nevím co a jak se odehrálo, byl jsem mimo (zhroucený hard v PC a snaha (zatím marná) zachránit práci za poslední 1,5 měsíce). Takže pokud si mi něco u někoho nechal, tak mi prosím písni.
Jinak je škoda, že se to tak vše odehrálo, mohl si se konečně zastavit, ale já jsem byl a stále ještě jsem v p.... :evil:

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: greeting
OdeslatNapsal: 13 Říj 2008 07:13 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ahoj,
šnek napsal:
Petře zdar.
Zájem bych pochopitelně měl, ale nevím co a jak se odehrálo, byl jsem mimo (zhroucený hard v PC a snaha (zatím marná) zachránit práci za poslední 1,5 měsíce). Takže pokud si mi něco u někoho nechal, tak mi prosím písni.
Jinak je škoda, že se to tak vše odehrálo, mohl si se konečně zastavit, ale já jsem byl a stále ještě jsem v p.... :evil:
Ros napsal:
ahoj Petře
máš těch roubů ještě víc kousku.
Ja tom mám teměř pod nosem v oLomouci - pokud jedeš do Olmiku- _tak toho chci využít :lol:

Čtu to až nyní, ale nakonec jsem se nikde nezastavil, všechno se časově o několik hodin posunulo a já se vrátil v noci domů a rouby mám tedy doma.
Po vzletu v Heraklionu vznikl na letadle nějaký problém a tak jsme pomalu doplachtili nad Řecko :shock: a neplánovaně přistáli v Aténách. Tam letadlo nějak poladili (asi dofoukali kola, přidělali pár plechů apod. :lol: ) a po několika hodinách letěli do Prahy.
Kamarád - pilot kapitán zrovna přiletěl z Manchesteru a tak nás autem zavezl k mému autu a čekalo mně 500 km, takže už v noci nebyla síla řešit rouby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: greeting
OdeslatNapsal: 13 Říj 2008 15:32 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
šnek napsal:
Petře zdar.
Zájem bych pochopitelně měl, ale nevím co a jak se odehrálo, byl jsem mimo (zhroucený hard v PC a snaha (zatím marná) zachránit práci za poslední 1,5 měsíce).


Vidím,že i vy ostatní poctivě zálohujete jako já.5 Giga ztracených loni mi přivodilo málem infarkt,nakonec jsem to musel zkousnout a žiju dál.Byla to několika letá sbírka hudebních skvostů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: greeting
OdeslatNapsal: 13 Říj 2008 20:42 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Mě se z neznámého důvodu sesypaly oba dva dva disky - ten systémový, aktuálně pracovní a i ten druhý záložní. Ten první je asi bohužel kaput (jsou zde i mechanická poškození, ani OT ERP si s tím nějak nedovede poradit ... a to byl WD RAPTOR !!!) ... jedná se o veškerou mnou práci od začátku srpna. A ten druhý, záložní s 120GB uložených dat je obnovidelný (kaput byla jen alokační tabulka ... nyní se bez problémů obnovuje) ... ale co jsem dělal poslední dva měsíce si udělám nyní znovu (mimo toho co jsem snad již odevzdal ... a pokud někdo nebude chtít nějaké změny) :evil:

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: greeting
OdeslatNapsal: 17 Říj 2008 09:17 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
..................Před 2 týdny mě navštívil Dr Evtichios Protopapadakis, ředitel citrusářského instititu v Chanii na Krétě ( http://www.nagref-cha.gr/endocs/citrus.html ) se kterým udržuji dlouholetý kontakt. Přiletěl do Prahy a přes víkend zde pobýval. Bylo to v době orkánu Ema :cry: a tak návštěva ke mně se posunula na pondělí 3.3.2008, což je dnes přesně před 14 dny..............................
..................................................................................................................................
Sliboval další spolupráci, pozval mě na Krétu, zná se ze všemi kapacitami v citr.světě, i některých amatérských ze sever.částí Evropy.

Minulý týden jsem oplatil jarní návštěvu v Moravci svému příteli Dr. Evtichiosovi Protopapadakisovi na Krétě :lol: . Dopisuji si s ním asi 10 let a po různých výměnách knížek a jiných materiálů, přišly letos na řadu návštěvy a rostlinný materiál. Dr.Protopapadakis je vědeckým pracovníkem na institutu NAGREF v Chanii a zároveň vyučujícím profesorem, členem různých mezinárodních institucí s častými návštěvami jejich kongresů. Z ČR jsme přiletěli čtyři, přistáli v Heraklionu a bydleli v Rethymno, což je na severním pobřeží asi 65 km východně od Chanie. Pěkné město s přímořskou promenádou, starou benátskou pevností, přístavem s tavernami a kouzelnými starými uličkami v historické části. Přítel Pepa sehnal od německé CK za výhodnou posezónní cenu krásné bydlení v Dimitrios Village s exkluzivní kuchyní :lol: .Na exkurze jsme si půjčili auto, což je na Krétě pro turisty běžná a relativně levná záležitost. Z „necitrusových“ návštěv jsme mimo zmíněné Rethymno navštívili nejznámější krétskou archeologickou lokalitu - minojský palác Knossos, hlavní město Heraklion (Iraklio) s přístavem, dvakrát v Chanii za Evtichiosem s prohlídkou starého města okolo přístavu, v Chanii též dvě zahradní centra a ženský :oops: klášter s prodejem vlastního kvalitního oleje. Také dle doporučení Evtichiose jsme navštívili pěkný školní areál Orthodox academy s několika hezkými subtrop.rostlinami. Za Chanii směrem na západ jsme se byli podívat v přístavu, odkud vyplouvá loď na vyhlídkovou celodenní cestu (pro příště), pak jsme našli typickou vesnickou palírnu raki :mrgreen: a zúčastnili se pálení vykvašené vinné révy :shock: a samozřejmě ochutnávky :lol: se zakoupením raki v ceně 3Eura/litr :shock: ! Další milá návštěva byla mezi olivami v řecké rodině, kde se náš kolega Georgios (Jirka-Jura) setkal po mnoha desetiletích se svou příbuznou :D .
Další den nám náš hostitel domluvil návštěvu zpracovny cedrátů-rovněž s ochutnávkou :lol: a výrobků darem a odtud jsme jeli k pěstiteli cedrátů, protože Kréta je jedním z mála míst v Evropě, kde se na pár příznivých lokalitách dají pěstovat citlivé cedráty (ty pravé – Citrus medica, ne u nás rozšířené hybridy typu limonimedica, Ponderosa, lumia, Lipo apod.). Odtud do obce s domácími výrobnami pálené keramiky a do nedalekého kláštera Arkadi. Pak řecký večer na hotelu, v sobotu trh v Rethymno a v neděli ráno odlet zpět. Letadlo nás zlobilo :shock: při obou letech – tam byly na mořem velké turbulence, zpět to bylo ještě horší, díky poruše po start jsme nějak doplachtili a neplánovaně přistáli v Aténách :shock: na několikahodinovou opravu. Ale byl to silný stroj a tak nakonec uvezl i mně s bágly až do Prahy :lol: .
Postupně dle času dám do různých topiců nějaké fotky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: greeting
OdeslatNapsal: 18 Říj 2008 10:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
:lol: Petře děkuji za rouby došlo to O.k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: greeting
OdeslatNapsal: 20 Říj 2008 21:54 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
Minulý týden jsem oplatil jarní návštěvu v Moravci svému příteli Dr. Evtichiosovi Protopapadakisovi na Krétě :lol: ......

Dr.Protopapadakis :wink: (v červené košili) má v Chanii několik pracovišť, z nichž jsme některé navštívili. Začali jsme na jednom z nich, kde byl i skleník:


Přílohy:
E.P.-citrusy_a.jpg
E.P.-citrusy_a.jpg [ 77.28 KB | Zobrazeno 733 krát ]
E.P.-citrusy_b.jpg
E.P.-citrusy_b.jpg [ 82.32 KB | Zobrazeno 715 krát ]
Georgios_Evtichios_Petr.jpg
Georgios_Evtichios_Petr.jpg [ 77.63 KB | Zobrazeno 765 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chania 8.10.2008
OdeslatNapsal: 20 Říj 2008 21:59 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Ve skleníku jsme došli k rostlinám, které vznikly z roubů, které si ode mne v březnu Dr.Protopapadakis odvezl. Neubránil jsem se obrovskému překvapení :shock: pro velikost těchto štěpovanců. My se tu celé měsíce chlubíme, jak nám naopak rostou roubovance z krétských roubů ze stejného období, ale ty řecké nám dokazují, co znamená dobrá podnož a především ideální podmínky.


Přílohy:
Petr_Georgios_Evtichios_a.jpg
Petr_Georgios_Evtichios_a.jpg [ 84.03 KB | Zobrazeno 749 krát ]
Petr_Georgios_Evtichios_b.jpg
Petr_Georgios_Evtichios_b.jpg [ 91.25 KB | Zobrazeno 721 krát ]
z roubu Broza 03-2008_a.jpg
z roubu Broza 03-2008_a.jpg [ 108.56 KB | Zobrazeno 748 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: greeting
OdeslatNapsal: 21 Říj 2008 05:16 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Petře, my se přeci nechlubíme ... my ukazujeme, že se nám vůbec chtyly

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chania 8.10.2008
OdeslatNapsal: 21 Říj 2008 20:41 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
Ve skleníku jsme došli k rostlinám, které vznikly z roubů, které si ode mne v březnu Dr.Protopapadakis odvezl.....
Evtichios mě u těchto rostlin požádal o korekci chybně označených názvu odrůd a tak jsem také našel na štítcích ty zvláštní odrůdy, které jsem dal ke zjišťování jejich "rodokmenu". Má je označené dodatkem DNA a výsledky budou až příští rok, je to prý moc komplikované a dělá to pro ně kooperující podnik.


Přílohy:
z roubu Broza 03-2008_b-DNA Yuko.jpg
z roubu Broza 03-2008_b-DNA Yuko.jpg [ 49.48 KB | Zobrazeno 812 krát ]
z roubu Broza 03-2008_b-DNA Chosta.jpg
z roubu Broza 03-2008_b-DNA Chosta.jpg [ 39.19 KB | Zobrazeno 648 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kréta-institut
OdeslatNapsal: 21 Říj 2008 20:43 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Limequat (lajm x kumkvat) a C.clementina Caffin v nádobách ve skleníku:


Přílohy:
clemetina Caffin.jpg
clemetina Caffin.jpg [ 116.89 KB | Zobrazeno 709 krát ]
limequat_a.jpg
limequat_a.jpg [ 111.59 KB | Zobrazeno 669 krát ]
limequat_b.jpg
limequat_b.jpg [ 60.21 KB | Zobrazeno 668 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kréta-institut v Chanii
OdeslatNapsal: 21 Říj 2008 21:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Přidávám vyseté podnože - nejpouživanější C.aurantium - bigaradie, vlastně jak říkají Řekové - neratzie, další podnož C.volkameriana - Volkamer lemon a z necitrusových ještě vyseté lokváty - E.japonica.
Ještě k té neratzii. Evtichios ji velmi chválil a říkal, že vlastně má pouze one problem a tím jediným problémem je citlivost na virus tristéza (CTV-Citrus tristeza virus) a jelikož tristézu na Krétě nemají, tak prakticky nemá ani tento problém.
Kdežto P.trifoliata a hybridy (citrange apod.) jsou citlivé na Exocortis, Ještě zmínil, že tristéza je virus a exocortis pouze viroid. Exocortis vložím na snímku z plantáže-později.


Přílohy:
rootstock_C.aurantium.jpg
rootstock_C.aurantium.jpg [ 59.14 KB | Zobrazeno 673 krát ]
rootstock_C.volkameriana.jpg
rootstock_C.volkameriana.jpg [ 56.3 KB | Zobrazeno 681 krát ]
rootstock_E.japonica.jpg
rootstock_E.japonica.jpg [ 58.5 KB | Zobrazeno 676 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz