CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Dub 2024 19:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: mravci
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2004 07:15 
:evil: Prosím Vás poraïte mi, čo mám robi


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Mravenci
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2004 20:21 
Zkus se napřed zbavit puklic. Mravenci pak ztratí zdroj obživy - medovici.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Mravci
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2004 07:16 
Žiadne puklice nemám, sledujem to každý deò a aj preventívne postrekujem.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: mravci
OdeslatNapsal: 06 Čer 2004 17:51 
Ahoj, přestože bydlím v 7.patře, došlo u mě taky nedávno k mravenčí epidemii. Puklice nemám. Na balkon mi ale mravenci na jiné kytky nanosili mšice, ty jsem jim postříkal a byl pokoj, horší je to s většími květináči doma, kde si počali budovat mraveniště, vynášet hlínu z květináče ven, až jsem nevěřil, kolik toho dokážou třeba za noc vynosit na koberec nebo na knihovnu.
Protože jsem nechtěl doma aplikovat žádné jedy, vyřešil jsem celou záležitost mechanicky. Vzal jsem krabičku od filmu, a víčkem všechny mravence na cestičce u květináče pomačkal. Mravenci vyhlásili poplach a po několika minutách se jich tam hemžilo tak 50. Všechny jsem opět pomačkal. Uznávám, že takový masakr není etický, ale jinak je tato metoda velmi šetrná k životnímu prostředí. Pokud pomačkáte dvě až tři vlny panicky pobíhajících mravenců, vzdají to a lokalitu opustí. Mě opustili a jsem rád, že jsme se tak nakonec domluvili.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: mravci
OdeslatNapsal: 07 Čer 2004 23:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
Ondra S napsal:
Ahoj, přestože bydlím v 7.patře, došlo u mě taky nedávno k mravenčí epidemii. Puklice nemám. Na balkon mi ale mravenci na jiné kytky nanosili mšice, ty jsem jim postříkal a byl pokoj, horší je to s většími květináči doma, kde si počali budovat mraveniště, vynášet hlínu z květináče ven, až jsem nevěřil, kolik toho dokážou třeba za noc vynosit na koberec nebo na knihovnu.
Protože jsem nechtěl doma aplikovat žádné jedy, vyřešil jsem celou záležitost mechanicky. Vzal jsem krabičku od filmu, a víčkem všechny mravence na cestičce u květináče pomačkal. Mravenci vyhlásili poplach a po několika minutách se jich tam hemžilo tak 50. Všechny jsem opět pomačkal. Uznávám, že takový masakr není etický, ale jinak je tato metoda velmi šetrná k životnímu prostředí. Pokud pomačkáte dvě až tři vlny panicky pobíhajících mravenců, vzdají to a lokalitu opustí. Mě opustili a jsem rád, že jsme se tak nakonec domluvili.


ještě šetrnější metoda by byla mravenečky po jednom odchytit a přenést někam kde by neškodili :wink: ne neber to vážně dělám si srandu, osobně s používáním chemie a tedy i výskytem mravenců nemám problémy, jen jsem si tak vzpomněl na jednu výstavu, přes noc mě tentokrát ne mravenci, ale žížalky doslova sežrali papírové štítky s údaji, divil jsem se kde se tam vzali a kolik jich tam nakonec bylo, používal jsem "sterilní" substráty a skleník měl v prvním patře a přece se tam dostali a to měli o šet nohou a dvě tykadélka méně než mravenci :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: mravenci
OdeslatNapsal: 08 Čer 2004 22:14 
Pořád mi vrtá hlavou jestli tam ta puklice je nebo ne?
Jarek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11 Čer 2004 07:31 
Už je tomu vyše mesiaca a puklica sa doteraz nevyskytla, mravcov intenzívne striekam, je ich už menej, ale stále sú. .


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Mravenci
OdeslatNapsal: 13 Srp 2004 22:27 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 13 Srp 2004 18:14
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Mravenci mi taky začali "sídlit" v řdě květináčů, pomohl postřik běžnou koncentrací (2 ml na litr) Nurelle D na povrch substrátu - skutečně postřik, ne zálivka, byť vydatný. Jinak je zvláštní, že některé rostliny jim "chutnají" víc, jiné vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Co to je?
OdeslatNapsal: 29 Srp 2004 10:52 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 29 Srp 2004 10:41
Příspěvky: 1
Moj citrus napadol nejaky neznamy zivocich, vyzera ako nejaky prisavnik, je plochy, ciernej farby a bez noh. Vyskytuje sa na listoch zo spodnej strany. Neviete o co by sa mohlo jednat a ako ich odtranit? Nevyzera, zeby mojmu citrusu nejako skodil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Parazit
OdeslatNapsal: 30 Srp 2004 07:45 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Dle popisu by se mohlo jednat o puklice - zejména pokud jsou listy jakoby "upatlané" nebo "sladce lepkavé". Je to jeden z nejnepříjemnějších naších škůdců na citrusech s ohledem na jeho likvidaci. Je třeba všechny tyto škůdce odstranit, prostože vysávají původní stromek. Mně osobně se před několika lety osvědčil postřik Savelem spojený s mechanickým očištěním - tedy důkladně postříkat, každý jeden list promnout a odstranit všechny puklice. Nezapomenout na stonek, kde taky mohou být. Dále doporučuji prohlídku okolí, neboť odněkud se musely puklice rozšířit. Pozornost doporučuji věnovat především oleandrům a klíviím, od nich raději držet citrusy dál.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 108 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz