CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 20:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Citroník
OdeslatNapsal: 07 Úno 2003 08:41 
V srpnu loòského roku jsem si dovezl naroubovaný citroník z Chorvatska, vysoký 60 cm, s asi 5ti litrovým kořenovým balem. Zasadil jsem jej do 20ti litrového květináče s původním kořenovým balem a zasypal zahradnicým substrátem. Po několika týdnech začal růst a měl velké přírůstky. V prosinci se růst zastavil, začal shazovat listy a na všech listech se objevily mikroskopické kapičky lepkavé tekutiny. Citroník mám v bytě s pokojovou teplotou, teï přes zimu je tam 17 - 20 st. a relativní vlhkost 50 - 60 %. Co s ním mám dělat?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Citronik
OdeslatNapsal: 07 Úno 2003 10:25 
POdle tech lepkavych kapicek bych soudila na puklice. Dobre si prohlednete listy i stonky,jestli nenajdete male hnede vypoukle skvrny,ktere jdou nehtem odstanit. Pokud ano,mate opravdu puklice,se kterymi se velmi tezko bojuje (uz jsem to delala nekolikrat). Existuje prupravek Savel,ktery je proti nim urcen,ale ten mi je neodstranil uplne. Nejspolehlivejsi je rucni metoda,kdy cely stromecek od techto skudcu rucne oberete. Pak se doporucuje myslim zvysit vzdusnou vlhkost (ale nejsem si uplne jista,takze necham nekoho zkusenejsiho). Jen si myslim,ze pokud mate jako ja æitrus v byte mezi ostatnimi kvetinami,ze ze se na mej obsac puklice proste objevi a cim driv je oberete,tim lip.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Úno 2003 10:54 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Na jejich likdvidaci muzete take pouzit pripravek karate.Je ale zbytecne se zde o tom rozepisovat.Podivejte se do prispevku o skudcich.

http://www.citrusy.cz/search.php?rstext ... l&rstema=9


Naposledy upravil Admin dne 03 Dub 2003 13:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Citronik puklice
OdeslatNapsal: 02 Dub 2003 14:05 
treba si zakupit pripravok ACTELIC, pripravit vhodnu koncentraciu a nastriekat po 2och aplikaciach za 2 tyzdene zarucene vsetky puklice zoschnu a poodpadavaju. bohuzial tento pripravok ale neucinkuje na cervene pavuciky ale na puklice je super


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Puklice
OdeslatNapsal: 25 Dub 2003 09:22 
Puklice jsou prevít a je pravda , že nejlepší je na ně přípravek Actellic. Avšak je tu problémů několik. Za prvé je velmi jedovatý a páchne, takže pouzít jej v bytě bych nedoporučoval. Za druhé, dovede zničit jen určitá stádia puklice a to ve stádiu lezení. Jakmile jsou puklice přilepená jako hnědé vypoukliny na listech a větvičkách, kde pod ninmi se nachází stovky malých pukliček /vypadají jako malý prášek po odloupnutí/, tak na ty přípravek vůbec nezabere. Navíc, nejlepším způsobem jak odstranit puklice je nejdříve lísteček po lístečku mechanicky rukou a houbičkou nebo kartáčkem na zuby očistit vše vodou a potom tprve nastříkat Actellic a po týdnu nebo dvou týdnech postřik opakovat. Pak je naděje, že puklice vyhubíte, ale pozor, nedávejte je nazpět k rostlinám, kde by nějaká puklice mohla být, chce to komplexně, jinak se za chvíli zase všude rozmnoží.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: choroby
OdeslatNapsal: 07 Čer 2003 17:22 
Pečlivě si prohlédněte rostlinu, zda jsou kromě kuliček přítomni také škůdci. Jestliže žádné nenajdete - zpravidla jde o mšice, puklice, červce - jde spíše o nějakou chorobu, většinou virového původu. V takovém případě se rychle zbavte celé rostliny.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Puklice
OdeslatNapsal: 31 Črc 2003 06:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Puklice jsou vskutku prevít, osobně mám však dobré zkušenosti i se Savelem, ale nestačí jen "postříkat", ale je nutno i mechanicky otřít všechny listy, větvičky i kmínek. Podařilo se mi takhle puklice na citrusech zlikvidovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 109 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz