CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 19:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Růstové periody
OdeslatNapsal: 29 Zář 2004 20:41 
Zdravím všechny citrusáře v diskuzi.Jsem pouze malý panelákový citrusový nadšenec a před 3 lety jsem se ujal malé rostliny určené na vyhození.Dnes je to slušný menší stromek asi 150 listů.Moje podmínky mi dovolují zimování ve světle na jih s teplotou 15 až 18 st.Letos v únoru po velkém rozkvětu se urodil první plod citronu a to mě povzbudilo k dalšímu rozšíření zájmu o citrusy.Perioda na počátku léta přinesla jen plané květy.Balkón mám na jihozápad a teploty vysoko přes +30 st,takže je to jasné.Minulý týden i přes chladné počasí začala poslední růstová perioda i s květy.Uklízet rostliny budu někdy příští týden,pokud nezačne mrznout a tak jsem byl pro rady u zkušeného citrusáře (skleník,desítky rostlin) a poradil mi v mojich podmínkách uklidit,nechat kvést a příští rok sklízet.Na stromku mám jeden velký plod z prvního růstu.No vše trochu ideální ale moc se mi to nezdá.Je pravda,že jsem se zimováním neměl zatím větší problémy až na různě velký opad listů.Tak jsem v rozpacích,jestli to nechat růst nebo ne.Jinak moje rostlina,co jsem zjiš


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz