CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 12:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: opadání listů citrusů ve sklepě
OdeslatNapsal: 31 Led 2012 09:33 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 30 Lis 2011 09:29
Příspěvky: 6
mohl by mě prosím někdo poradit co to znamená když mým pomerančovníkům opadaly listy při přezimování ve sklepě při 8 až 9 stupňů celsia?,je pravda že jsem je tam dala začátkem ledna ale u mandarinky fortunelly pouze jeden lístek ale u pomerančovníků více,děkuji za každou odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: opadání listů citrusů ve sklepě
OdeslatNapsal: 31 Led 2012 12:24 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Led 2010 12:51
Příspěvky: 167
Bydliště: slovensko-Banska Bystrica
Ahoj mna napada asi malo svetla alebo caste zaliavanie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: opadání listů citrusů ve sklepě
OdeslatNapsal: 31 Led 2012 13:57 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 09 Črc 2008 12:21
Příspěvky: 18
Mě napadla i jiná příčina.
Teda takhle, moc o tom nevim, tak tento názor berte hodně s rezervou, ale kdyby to bylo na nějaké teplomilné podnoži (myslim třeba grep, pomeranč) tak by to teoreticky mohlo být i tím, že to jsou nízké teploty na zimování. Já si takhle popravil taky stromek na podnoži grepu. Ale to se jen domnívám, že by mohla být pravděpodobná příčina. Třeba to něčemu pomůže. Nerad bych tady šířil bludy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: opadání listů citrusů ve sklepě
OdeslatNapsal: 31 Led 2012 14:25 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
A kde boli do ledna? Vonku mohli namrznut a v teple uz len doopadaju, alebo v teple uz mohli byt vysilene a teraz sa to prejavilo pri zmene prostredia..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: opadání listů citrusů ve sklepě
OdeslatNapsal: 31 Led 2012 18:15 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 30 Lis 2011 09:29
Příspěvky: 6
ne nebyly venku a kdyby náhodou byly na citranži nebo nějak tak jaké zimování.Kupovala jsem je v kruhu...www.zahradnictvikruh.cz,pomohlo by třeba foto?jak byly v létě a jak teď?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: opadání listů citrusů ve sklepě
OdeslatNapsal: 31 Led 2012 20:26 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
ja mam tiez z kruhu a teplota v zime kolise 0 az 10 a su v pohode.. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: opadání listů citrusů ve sklepě
OdeslatNapsal: 31 Led 2012 21:13 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Kruh roubuje na citranže, těm chladné zimování nevadí. Já spíš myslím, že jde o kombinaci tepla a tmy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: opadání listů citrusů ve sklepě
OdeslatNapsal: 11 Led 2015 18:31 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 11 Led 2015 18:28
Příspěvky: 1
Domů si vyžádal některé moje rouby, dostal Becherovku, Faltýnkovu knihu a časopisy s citr.tematikou.
Celkově byl velmi a velmi nadšený, sice viděl mnohá citrusářská centra, ale tento způsob pěstování na severu ho ohromil.
Sliboval další spolupráci, pozval mě na Krétu, zná se ze všemi kapacitami v citr.světě, i některých amatérských ze sever.částí Evropy. Poznával je na mých cedulkách citrusů a upřesnil, kde jsou lidé se kterými jsem ztratil kontakt, např. že třeba ředitel z SRA San Giuliano (Corsica) Ronald Cottin i jeho podřízený Verniere povýšili jinam (Montpellier a
Rheunion), kdo je tam místo nich atd.

_________________
Our excellent online http://www.spanishprograms.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: opadání listů citrusů ve sklepě
OdeslatNapsal: 19 Led 2015 23:04 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím
pěstuji citrusy ve skleníku/polykarbonát/ teplota tak aby tam nemrzlo - nejmenší teplota asi tak 2-1st.C pak začínám topit.
Přesto každý rok mám dost velký opad listů. Staré listy prostě odpadnou.Jinak se jim vede celkem dobře.S citronama jsem samozásobitel a ještě rozdávám.Teplo a světlo musí být určitým způsobem sladěné .V našich podmínkách je přez zimu listopad až leden velký nedostatek světla /krátký den/a tak se musí snížit teplota nebo roubovat na vhodnou odnož.
Ve sklepě je hodně málo světla a vysoká teplota.Nelze vůbec dávat do sklepa.Např.pěstuji ananasy a pokud chci mít pěkné plody nemůžu je dát přes léto ven jak jeden radil na foru.Jen když teplota i přes noc neklesne pod 20stC.Kolik takových dnů v roce je.Je to tropická rostlina.Citrusy mohou být i přes léto venku ale není to ono.Pokud spadne několik listů nebo i více tak není třeba se plašit.Chce to jen sladit teplotu,světlo,zalévání-omezit a naroubování na zimovzdorné ednože-trifoliáta.Musíte také trochu experimentovat.
Takže dát do místa s co největším množstvím světla a nejnižší teplotou - pokud je naroubováno na tr.
Trifoliáta je schopná přejít do stavu zimního spánku jako naše stormy a zimní období snadno překoná.Tuto rostlinu jsem viděl
asi před 20 lety růst volně v ZOO PH.
Existuji i jiné podnože které nejsou tak přísné na naše zimní podmínky........
Podnož pomeranč,mandarina toto neumí a musí mít jinačí podmínky pro přezimování.Moje zkušenosti a znalosti z literatury.
To jsem se zase nějak rozepsal a ani jsem to nechtěl.
vaclav


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz