CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 14:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ponderosa
OdeslatNapsal: 23 Dub 2003 09:52 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Úno 2003 12:08
Příspěvky: 2
Zdravím všechny citrusáře!
Potřeboval bych malou radu.Mám ponderosu naroubovanou na mandarině.Je stará asi 7 let.Pěstoval sem ji v práci na okně, kde měla celkem dobrý podmínky na přezimování - do 10 stupňů.Letos mi poprvé nakvetla, asi v únoru.Přenesl sem si ju domů na okno.Tam vykvetlo asi 50 květů.Nechal sem na ní 3 plody a zbytek sem otrhal.Jenže teďka pomaličku opadávají listy, nový nerostou a rostlina začíná znova kvíst a to tak ,že skoro za každým listem.S citrusama si hraju už asi 13 let,takže si myslím, že v přesazování a hnojení problém nebude.Mám obavy, že když jenom pokvete a nebude tvořit nový listy , tak stromek odejde.Nemáte někdo nějakou radu?Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ponderosa
OdeslatNapsal: 25 Dub 2003 13:13 
Příčina je asi v kořenech, pravděpodobně hnijí. S tím už se moc dělat nedá. často s poškozením kořenů souvisí i bohaté kvetení, pak jde o pud sebezáchovy-rostlina téměř bez listů stále kvete. Kombinace Ponderosy na mandarinkove podnoži a její 7mi letý bezproblémový růst je pro mě skoro neuvěřitelný. Mandarinky nejsou vhodné podnože z hlediska malého vzrůstu, náchylnosti k chorobám a především k hnití kořenů. Pro určité citrusy se používá Cleopatra. Ponderosu pro záchranu doporučuji nařízkovat a pokud máš podnože zkusit naroubovat na Volkamerianu, nebo Poncirus.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz