CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 08:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zahradnictví Kruh
OdeslatNapsal: 22 Zář 2005 17:36 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Byl jsem na Zahradě Čech v Litoměřicích a to co jsem viděl to je hrůza!!!
Budhova ruka velikost do 10 cm řízkovaná za 199Kč roubované citrusy na trifoliátě za 149 a to v takovém stavu škoda mluvit - roubováni asi v červenci nebo začátkem srpna. Pražská organice na výstavě má daleko kvalitnější a cenově srovnatelné rostliny řádně označené štítky s podnoží a odrůdou. Zájemci o rostliny z Kruhu pozor ať nenaletíte!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Zář 2005 07:12 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Zdeny naucme se sve postrehy rikat diplomaticky.nekomu to treba muze vyhovovat a nemusi mu treba vyhovovat zase neco jineho.Rekl bych to asi takto. Kazdy si musi zvazit zda sikoupi rostlinku o velikosti 10 cm a nebo bude dele hledat zdroj a koupi si rostlinku 50 cm :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Zář 2005 19:35 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Kvě 2005 12:51
Příspěvky: 97
Bydliště: okr. Frýdek-Místek
souhlasím s adminem, já jsem si u nich objednal meyer a ještě něco. když mi to přišlo, trochu jsem se polekal... tak měsíční řízkovance s pár lístky.. a teď? nádherné rostliny, které se mají čile k světu. už se nemůžu dočkat, až pokvetou :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Zář 2005 09:26 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23 Zář 2005 12:59
Příspěvky: 2
Bydliště: PRAHA
Také mám odtamtud pěkné rostliny

_________________
Trachy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Zář 2005 10:54 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
No abych pravdu řekl, tak já se přikláním ke Zdeňkovi. Před půl rokem sem si tam obědnal Laim, Hamlin a nějaké trifoliáty. Kromě trifoliát samé řizkovance. Laim jakž takž roste (teď má asi 20cm), Hamlin nee. Nemá skoro žádné kořeny a žádné přírustky. Kymácí se jak káča. Takhle si rostlinku za 149,-Kč + poštovné nepředstavuji. Moje první zkušenost se Zahradnictvím Kruh byla zároveň i poslední...

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Zář 2005 18:09 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Michale ja nic nerikam a ani se tomu nedivim jen se chci vyhnout tady na tomto webu napadani konkurence.Vis jak se to rika v bussinesu "O konkurenci bud pekne nebo vubec"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Zář 2005 19:23 
Já bych se jich trochu zastal,byl jsem tam u nich nejednou a jistě svoji kvalitu mají.Asi opravdu ty malé rostlinky pomalu rostou,snad dokonce pomaleji než jsem čekal,ale mají se k světu.Jen ten Hamlin-opravdu přírustky jsou dosti malé a stále jen kvete,na tu velikost nechat plod nemá nárok..

Lemon


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Motání se v kruhu
OdeslatNapsal: 30 Zář 2005 08:16 
Správně uvedeno výše, že o konkurenci "buï vůbec nebo dobře". Přesto stručně doplním, že kromě zmiòovaných velikostí, apod. je zásadní problém rostlin z onoho uváděného zdroje jejich botanické/odrůdové určení. Nemálo z nich je prodáváno za něco jiného, než ve skutečnosti jsou. A vrcholný zážitek s roubovanou mandarinkou bez jakéhokoli jiného udání odrůdy, apod. jen jakoby mimochodem.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání se v kruhu
OdeslatNapsal: 30 Zář 2005 11:05 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Anonymous napsal:
A vrcholný zážitek s roubovanou mandarinkou bez jakéhokoli jiného udání odrůdy, apod. jen jakoby mimochodem.


To je presne jeden z duvodu proc by si mel zacinajici pestitel rozmyslet co vlastne chce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Zář 2006 18:13 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Tak mě pomeranč halim z kruhu vykvetl! :D
Jenže má tak 15 listů,to bude ještě málo abych mohl jeden plod nechat co myslíte? :?:

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Zář 2006 19:57 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Djuran napsal:
Tak mě pomeranč halim z kruhu vykvetl! :D
Jenže má tak 15 listů,to bude ještě málo abych mohl jeden plod nechat co myslíte? :?:

Tak to gratuluju :mrgreen:, jak to děláš? Můj Hamlin má 2 listy (po roce a půl pěstování je poloviční a sotva ho kořínky udrží v květináči, jak se kymácí :(), asi ho neumím pěstovat :(. Teď se rozhodl, že začne rašit. Třeba do zimy ještě trošku naroste :roll:. Na druhou stranu Lajmu se daří krásně a trifoliáty, no jeje :). Jedna je přeroubovaná trifoliatou a od jara co jsem ji vysadil ven má skoro 30cm přírustky :). Na druhé mám mandarinu Kino kuni a ta roste taky slušně.

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Zář 2006 20:00 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Michale nic si stoho nedělej!Mě z kruhu roste halim a tobě laim!Ten mě zdechnul před 14 dny letěl do kontejneru! :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Zář 2006 21:30 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Djuran napsal:
Michale nic si stoho nedělej!Mě z kruhu roste halim a tobě laim!Ten mě zdechnul před 14 dny letěl do kontejneru! :?

Djurane, prosím Tě, jak psal výše Michal :arrow: jde o Hamlin :!: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Zář 2006 22:56 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Djuran napsal:
Tak mě pomeranč halim z kruhu vykvetl! :D
Jenže má tak 15 listů,to bude ještě málo abych mohl jeden plod nechat co myslíte? :?:


Tak to gratuluji,Hamlina ze stejného zdroje jsem měl více jak rok.Měl spíše 15 květů a dva listy.Nejvíc listů bylo asi 10,pak zase spad a pořád dokola.Před vyhozením ho zachranil jeden z kolegů který se ho ujal.Z uvedeného zahradnictví se podobně vede i Rangpuru.Roubovaný Rangpur a semenáče rostou nádherně,podobně jako lajm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Zář 2006 11:11 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ja som pred rokom nechal na mandarinke Sulcata 1 plod, stromcek mal asi 15 listov. Plod pekne dozrel, mandarinke sa nic nestalo. Ale tento rok nekvitla. ( ale to mi ani nevadilo. )
Viac najdete v diskusii:

http://www.citrusy.cz/forum/viewtopic.php?t=550


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz