CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 18:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04 Črc 2006 10:08 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Anebo si můžeš udělat splétaný kmínek :idea: ale asi se to potom bude hůř roubovat :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04 Črc 2006 10:22 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
irab napsal:
Anebo si můžeš udělat splétaný kmínek :idea: ale asi se to potom bude hůř roubovat :lol:

No to je dobrý nápad! :mrgreen:
U jednoho to zkusím a roubovat ho nemusím! :wink:
Sice si možná na pomeranče z neho hodně dlouho počkám a třeba se i nedočkám,ale budu mít zajímavou rostlinu nebo spíš rostlinky! :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: semena
OdeslatNapsal: 04 Črc 2006 10:27 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
semenáče jdou v tomto stádi poměrně dobře rozesadit. Jednoduše chytnout a vytáhnout většinou se nepoškodí žádný kořínek protože mají jen kůlový kořen bez bočního obrostu. Při výsadbě jen udělat tužkou dirku a rostlinku zasadit a utlačit nic jiného se dělat nemusí. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04 Črc 2006 10:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Tak je to fajn! :wink:
Já se bál,že budou dosebe prorostlé a nepůjdou odělit! :oops:
Četl jsem v knížkách,že semínko může mít až 6 zárodků!Mě teď zřejmě klíčí 5!Je to ještě málé,ale už je 5 špiček vydět,tak jesti jich fakt 5 bude tak zkusím jak psala Irab splítaný kmínek! :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Črc 2006 09:54 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Tak nevím,co si mám o sobě myslet :oops: Vždy se držím hesla raději mít podnože,než když chybí,protože jak víme platí zákon schválnosti a když je podnož potřeba,zrovna žádná není....a proto jsem vysel v březnu padesátku semen pomeranče a nějaké grepy.Zatímco se grepy už vesele zelenají na balkoně,pomeranč nevylezl ani jeden !!Opakovaný pokus z dubna dopadl stejně a to prosím byli semena z osvědčených pomerančů Valencia.
Právě jsem čerstvá semena odnesl bratrovi a rodičům,aby mi vypěstovali podnože a jsem velice zvědav jak uspějí...Ještě to nakonec dopadne tak že já který zásobuje rostlinami jiné,si bude asi muset nechávat vypiplat podnože u jiných :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Črc 2006 14:01 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Lemone to je jak zákon schválnosti! :?
Já měl uplně jiný problém,mám málo místa a chtěl jsem 3-4 podnože pomeranče!Tak jsem vysel 5 semínek!A ejhle ty semínka jsou několika zarodečny,mám 14 rostlin z 5 semen! :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Črc 2006 21:58 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Kdyby to nebylo k tobě tak daleko,skoro by si jich od tebe pár vzal :) Snad teď z toho posledního pokusu něco bude.
Jinak je dobře Djurane,že máš takový úspěch a výběr.Až ti pořádně vyrostou,roubuj opravdu jen na ty nejlepší-nejsilnější podnože.Já dříve rouboval na co se dalo a některé rostliny za moc nestojí...ale to už je jiné téma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Říj 2006 23:16 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
U nás doma kupujeme mnoho kilogramů citronů i jiných citrusových plodů,ale tohle se mi ještě nestalo najít klíčící semeno v plodu.Asi to bude nějaký opravdu divoký vitální jedinec a proto jsem učinil výjimku a zasadil toto semeno citronu,jak se předvede v budoucnu.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Klíčení semen v plodu
OdeslatNapsal: 04 Říj 2006 06:00 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Klíčící semena v plodu znám běžně u starých plodů bigarádií. Ale, to jde o plody visící na stromě druhý rok a ve vysychající dužnině to klíčí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen v plodu
OdeslatNapsal: 04 Říj 2006 11:59 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Petr Broža napsal:
Klíčící semena v plodu znám běžně u starých plodů bigarádií. Ale, to jde o plody visící na stromě druhý rok a ve vysychající dužnině to klíčí


Hmm :( z toho plyne,že to byly plody asi starší někde dlouhodobě uložené ve skladě.Jinak to v prodeji asi běžné nebude.Na kvalitě plodů-citronů to však znát vůbec nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak dál se semenáčky.
OdeslatNapsal: 05 Říj 2006 13:24 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 19 Lis 2005 18:42
Příspěvky: 25
Bydliště: Proboštov-Teplice
Mám dotaz, zda je lepší pěstovat semenáčky přes zimu v pokojové teplotě nebo také v chladnu jako běžně citrusy. Vypěstovala jsem si několik semenáčků (semínko- únor 2006), jsou vysoké asi kolem 15 cm. -nejsou malé?, průměr kmínku je cca 0,3 - 0,5 cm - podle druhu (citron, grep červený, klementýnka). Chtěla bych je později sama zkusit naroubovat. Mám je nechat růst v teple, aby rychleji rostly? Nebo jim dopřát zimování. Nyní je mám na okně na chodbě - 15 st. C. Děkuji Zuzka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Říj 2006 14:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Grep může bez problémů zůstat v teple, citroník by těch 15 měl taky zvládnout. Klementina taky zvládně teplo, ale jako podnož je nevhodná - má slabé kořínky.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Říj 2006 15:42 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Říj 2006 21:08
Příspěvky: 100
Bydliště: Bratislava
Ja som si zasial semienka od citronov a asi 20 kusov mi vyšlo.
Je velmi dôležité im dať priestor na rast aby sa mali kam roztahovať korene.Citroniky co majú väčšiu nadobu su raz tak velké ako tie co mám v kelimkoch od jogurtu.Chystám sa ich presadiť aby to dobehli.Chce to ale velmi vela svetla a tjo je v zime malo. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Říj 2006 21:24 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Sice se tady toho už napsalo dost o vhodnosti semen z jednotlivých citrusových plodů a každý má jiný-svůj názor.Proto bych to shrnul,abych vám ušetřil čas experimentování.Opravdu na podnože vysévejte jen semena grepů a pomerančů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Říj 2006 21:36 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Říj 2006 21:08
Příspěvky: 100
Bydliště: Bratislava
No Grep som este fakt neskusal ,ale asi sa na to trochu podujmem.neviem dosť som tu cital že grep ako podnož nie je vhodná...Hm...neviem co si o tom vsetkom mam myslieť,ale asi to je len vec nazoru,skúseností a hlavne zaobchádzania s rastlinami.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz