CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 20:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Dub 2006 15:26 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
kidman napsal:
Moje žena mě má za blázna už dávno. Před časem byl ve zprávách příspěvek o hanami - to je japonský národní zvyk, okukování třešňových květů. Od té doby, vždy když čumím na svoje rostliny, tak si mě dobírá, že provozuji hanami. Ve své nové oranžerii, co stavím, budu prý mít dovoleno hanami jen čtvrt hodinu denně, to nevím, jak to vydržím.

Kidmane, musíte postavit jen tak malou oranžerii, abyste ji vždy stačil za tu čtvrthodinu okouknout :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Dub 2006 22:33 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
To jsem rád mezi svými :) Citrusy mám v každé místnosti u oken.Semenáče se zelenají už i na společné chodbě,kde mi je občas neopatrní sousedé převrátí,ale je to lepší než kdyby to ničili.
Rychle se však blíží doba radikální změny,protože vždy při úklidu do bytu po létě zjišťuji jak se citrusy rozrostly a místa pro ně i pro mně ubývá...
..A ta oranžérie...snad jednou také dopadne,ale ne žádnou čtvrthodinku denně :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Dub 2006 15:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Iva Hažmuková napsal:
kidman napsal:
Moje žena mě má za blázna už dávno. Před časem byl ve zprávách příspěvek o hanami - to je japonský národní zvyk, okukování třešňových květů. Od té doby, vždy když čumím na svoje rostliny, tak si mě dobírá, že provozuji hanami. Ve své nové oranžerii, co stavím, budu prý mít dovoleno hanami jen čtvrt hodinu denně, to nevím, jak to vydržím.

Kidmane, musíte postavit jen tak malou oranžerii, abyste ji vždy stačil za tu čtvrthodinu okouknout :lol: :lol:

Nebo by spíš chtělo tak velikou,že tě bude marně čtvrt hodinu v ní hledat!!! :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Dub 2006 05:44 
Offline
Citrusář
Citrusář

Registrován: 12 Dub 2005 07:24
Příspěvky: 524438
Bydliště: Brno
Tak to bude problém. Leda bych dal vždycky ke vchodu pořádnou trifoliátu. :D

_________________
kidman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Dub 2006 09:25 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
ako tak čítam posledné príspevky, vidím že to v naších " citrusárských rodinách" vyzerá veľmi podobne. Nezbýva nám nič iného " len si pomaly a systematicky vyšlapávať cestičku pre svojich miláčikov" :P :P . U mňa manželka naštastie kapitulovala po presadení citrusov do hlinených kvetinačov, ktoré som s rastlinami umiestnil na terasu. Musím priznať že v tých hlinených kachlíkoch vyzerajú o dosť lepšie. :lol:
Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Dub 2006 11:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Ty moji semenáčci mi dělají starosti!Nevím čím to je,možná mojí netrpělivostí nebo přehnanou péčí!Ale zdá se mi že nemají takové přírustky jaký opravdu mají mít!Některé knížky udávají,že od vysetí semínek do roku se dají roubovat,že semenáče mají kmínek sylný 3-5 mm!Přikládám foto jak vypadají!Některé znich jsou jen světle zelené(v levo na fotce) a některé pěkně sytě zelené(v pravo na fotce)!Já bych ty světle zelené vyhodil protože vím že nejsou dobrý,ale paradoxně mi ty světlé líp rostou jak ty tmavé! : :evil: Co stím? :?:
Jsou už 4 měsíce vyklíčený nejsou malí? :?:Přitomž jsou už přesazený přisvětluji jim zářivkama odpoledne v hezkých dnech je sluním na balkoně! :cry:


Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Dub 2006 11:59 
Offline
Citrusář
Citrusář

Registrován: 12 Dub 2005 07:24
Příspěvky: 524438
Bydliště: Brno
Možná špatně vidím, ale odsud to vypadá, že mají pod sebou docela mokro. Nezalíváš je moc? Typickým příznakem přehnané zálivky jsou smutnice.

_________________
kidman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Dub 2006 12:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
kidman napsal:
Možná špatně vidím, ale odsud to vypadá, že mají pod sebou docela mokro. Nezalíváš je moc? Typickým příznakem přehnané zálivky jsou smutnice.

Taky mě napadlo že by to mohlo být zálivkou,proto je už 2 měsíce spíše přisušuji!Zalívám tak jednou týdně jinak rosím listy!Po zálívání vždy vodu z podmisky vyliju aby nestáli ve vodě!Na tý fotce jsou zhruba půl hodinu po zalití,proto ten substrát je černej! :)
Jinak je ještě jednou měsíčně přihnojuji hnojivem od agra "hnojivo pro citrusy"!A jsou zasazený v substrátu právě také od agra "zemina pro citrusy"!Ten docela dobře vysychá tak by kořeny snad neměli uhnívat nebo mít nějakýho toho parazita!březnu jsem je přesazoval měli krásně zdravé kořeny i docela slušně hustý a vyvynutý,bohužel snad 2krát víc než to co je nahoře! :!:
Právě nevím co jim tedy chybí nebo je to také tím,že je pořád okukuji a očima je tlačím k nebesům! :lol:
Jsem jenom možná netrpělivec! :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: klíčení semen
OdeslatNapsal: 25 Dub 2006 18:53 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
semáčky jsou 2 jiné druhy. Vlevo se jedná o citroník vpravo je s vysokou pravděpodobností pomerančovník nebo mandoro. Pokud rostou více v zemi tak je substrát bez živin. Rostlina vytváří kořeny aby našla dostatek živin pro tvorbu nadzemní části.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klíčení semen
OdeslatNapsal: 25 Dub 2006 19:05 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Zdeněk napsal:
semáčky jsou 2 jiné druhy. Vlevo se jedná o citroník vpravo je s vysokou pravděpodobností pomerančovník nebo mandoro. Pokud rostou více v zemi tak je substrát bez živin. Rostlina vytváří kořeny aby našla dostatek živin pro tvorbu nadzemní části.

Možná tedy by to chtělo častěji přihnojovat?Ono ten substrát od agra je sice dobrý,ale asi na živiny jalovej!Zkusím častěji hnojit!
Já měl strach abych je hnojivem nespálil!Máš pravdu v levo je citron a pravo je kunkwat! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Dub 2006 05:18 
Offline
Citrusář
Citrusář

Registrován: 12 Dub 2005 07:24
Příspěvky: 524438
Bydliště: Brno
Každá zemina je po pár týdnech na živiny jalová, zvlášť v takhle malé nádobě. Semenáče kumkvátu rostou vždycky pomalu a slabě, dá se říct, že jsou skoro k ničemu. Citroník jako podnož taky žádná sláva.

_________________
kidman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Dub 2006 14:31 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Pokud se semenáčky pěstují v bytových podmínkách a s malým popř. žádným přihnojováním, pak je citroník jediná podnož, která jde roubovat do toho roku. Když se vysévá v lednu, tak jde roubovat někdy už v srpnu (má tloušťku kmínku, ještě zeleného, tak 3mm).
Pomerančovníky, mandory a minneoly mají 3mm až obvykle po roce a čtvrt (pokud byl výsev někdy v počátku února, pak v květnu následujícího roku), ale to jde o ty nejsilnější rostliny :( O ostatních podnožích raději ani nehovořím :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Dub 2006 20:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Prosím ještě o odpověď proč je jeden takhle světlí a roste víc a druhý je tmavý a roste míň? :?:
Mají stejnou hlínu,světlo,zálivku! :!:
Je to jen tím,že každý je jiný druh nebo tomu světlému něco chybí? :?:
Mě to pořád vrtá hlavou co stím! :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Dub 2006 21:16 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Led 2006 17:29
Příspěvky: 135
Bydliště: Lovosice
Tak se nelekej...citroník má oprotu kumqvatu o dost světlejší listy,je to dáno množstvím chlorofilu v pletivu.Takže je to OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Dub 2006 18:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Choseee napsal:
Tak se nelekej...citroník má oprotu kumqvatu o dost světlejší listy,je to dáno množstvím chlorofilu v pletivu.Takže je to OK.

Děkuji moc za odpověď já měl stach že mu něco chybí! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz