CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 23:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výstava
OdeslatNapsal: 23 Zář 2003 17:41 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Čer 2003 21:27
Příspěvky: 13
Výstava citrusů přidružená k výstavě kaktusů v pražské botanické zahradě byla dle mého ostudná. Výrazných rostlin pramálo, vystavovány i kousky evidentně koupené nedávno v Obi, či v jiné sámošce. Ostudné je k takovému exempláři přiřadit popisku se jménem v kolonce "pěstitel". Velké zklamání... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Zář 2003 23:30 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 14 Zář 2003 12:59
Příspěvky: 14
Hm,
Ja jsem mnoho lepsich vystav nevidel.... :wink:
Vetsinou byva velke ocekavani a realita je slabsi. Bylo to z hlediska vystavovanych rostlin prumerne, ale co se tyka prodeje, tak nadprumerne - co do vyberu i ceny :D

Bude mit cenu jet i do Malych Svatonovic ???????????????
Abych se tam netrmacel pul dne a pak nebylo velke zklamani :?:


Naposledy upravil Tomas dne 24 Zář 2003 13:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vystava v Praze
OdeslatNapsal: 24 Zář 2003 12:34 
Z pražské výstavy citrusů (spíše výstavy Botanické zahrady a kaktusářů ...... a citrusářů) propagované opakovaně i na tomto webu mám následující dojmy: i když byl počet vystavovaných rostlin poměrně malý, mile mě překvapilo jejich opravdu perfektní a citlivé umístění, zkrátka naaranžování v prostorách nového skleníku. A to i přesto, že většina velkých rostlin byla dovezená z Itálie. To, že takovéto rostliny jsou označeny jménem pěstitele je hodně zkreslující a bylo to stejné i na posledních výstavách v Brně. Zkrátka mate to hlavně začátečníky. Jinak se mi výstava opravdu líbila. Co se mi, ale vůbec nelíbilo, že prodej převládal nad výstavou a větší rostliny k prodeji měly nízkou kvalitu, diskutabilní označení, neošetřené, cena vzhledem ke kvalitě byla přemrštěná. Zkrátka doporučuji každému výstavu osobně navštívit a udělat si vlastní názor.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Iva a Jarek
OdeslatNapsal: 25 Zář 2003 07:47 
Výstavu citrusů v Botanické zahradě na Slupi jsme navštívili v sobotu. I když rostlin nebylo mnoho a většina jich byla dovezená ze zahraničí jejich vzhled, celkové rozmístění a naaranžování v sekcích oddělených rohožemi z rákosu ve volném prostoru nových skleníků bylo překvapivě působivé a líbilo se nám. Menší rostliny byly umístěné na stupních připomínajících schody. Při srovnání s jinými výstavami citrusů jsme se shodli na tom, že tato výstava především prezentuje jednotlivé citrusy, více než jejich pěstitele. Ráz výstavy však poněkud narušovala část prodeje. Výstava se nám líbila a její návštěvu doporučujeme.
Iva Holečková a ing. Jaroslav Veselý, Brno


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Zář 2003 07:50 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Je n mala poznamka k tomu ze byla propagovana na tomto webu.To ze ji propaguji neznamena ze vim jak dopadne .Jsem ochoten propagovat kazdou vystavu.Posouzeni pak uz je jen na Vas uzivatelich tohoto webu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Zář 2003 14:15 
Ad připomínky k výstavě: Mohu říci, že už jsem navštívil během posledních let hezkou řádku výstav citrusů a nemyslím si, že by tato měla nízkou úroveò. Pamatujete si například na výstavy v DDM na Smíchově-malý prostor, špatný přístup? Navíc v ceně byl i vstup do skleníků botanické zahrady. Jistě, většina rostlin je dovezená z Itálie, ale málokdo má u nás rostliny této velikosti v nádobách. Některé jsou sice letošní dovoz, ale několik exemplářů je už pěstováno u nás přes dva roky - a to je docela pěkná vizitka pro pěstitele, který je opakovaně udržel v plodnosti a dobrém stavu. K počtu rostlin je třeba dodat, že nová pražská organizace, která tuto výstavu pořádala má také podstatně nižší členskou základnu. Nemluvě o nutnosti udržet poradnu po celých 10 dnů výstavy. Prodejní část byla sice veliká, ale je to jednak ústupek spolupořádajícím kaktusářů, jednak reakce na stížnosti z minulých let, kdy citrusy na prodej došly již první den. Kvalita velkých rostlin není sice dokonalá, ale v tomto nebo podobném stavu byly zakoupeny prodávajícím. K dispozici byla i řada doplòků. Celkem vzato si myslím, že jako premiéra se nám výstava povedla.
Za organizátory výstavy,Dr. Svítek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: RE Výstava
OdeslatNapsal: 30 Zář 2003 10:00 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 24 Úno 2003 10:14
Příspěvky: 139
Rád bych se vyjádřil k této diskusi. Na výstavě jsem byl a nebyla to první výstava. Myslím, že je důležité že výstava vůbec byla. Navíc si myslím, že tak hrozná nebyla. Neuzavíral bych se do ideologických floskulí o dovozu nebo vlastním pěstování rostlin. Výstava je pro veřejnost především, jde o to ukázat, že to tu jde pěstovat, že je to zajímavé. Pro veřejnost je podle mě velmi dobře, že byla i velká prodejní část, hlavně malých rostlin, které si mohou lidi koupit a zkusit. Jinak citrusáři zajdou na úbytě jako včelaři, věk a nulový přírůstek mladých vede k hořkým koncům. a na základě čtení článků (a kde je sehnat) se někdo těžce stane citrusářem. Spíše když si koupí za stovku mandarinu a ejhle, ona roste a třeba i kvete a plodí. Tenhle cíl to jistě splnilo. Prostředí bylo podle mě výborný, skleník je pro subtropy ideální prostředí. Personál byl ochotný a kvalifikovaný. A výtka o původu a stavu rostlin? Některé byly velmi pěkné, pravda část byla dovozová a průměrná. Ale ruku na srdce, kdo z Vás by dal své nejlepší rostliny k dispozici na dva týdny na výstavu, kde na ně nevidí, riziko přepravy s téměř zralými plody, riziko škůdců, poškození změnou prostředí atd.. Pokud to tak není, tak můžou nespokojenci příští rok udělat lepší výstavu, nebo se účastnit této. Vidím to jako dobrý začátek.

_________________
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výstava
OdeslatNapsal: 02 Říj 2003 23:34 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Črc 2003 22:57
Příspěvky: 30
I my přispějeme svou troškou do mlýna. Výstavu jsme navštívili hned druhý den (pátek). Na jednu stranu nás trošku zarazilo, že byla přímo v tom samém skleníku spojená se sukulenty, a to ještě v nevýhodném poměru, včetně takových drobností jako ukazatel a vstupenka - oboje zvalo na Sukulenty a o citrusích ani slovo (ale to samozřejmě nic nevypovídá o kvalitě apod, prostě jen píšeme i prvotní dojem). Samotná výstava nás potěšila. Ano, na první pohled málo rostlin - pro toho, kdo čeká tři narvané skleníky, což my naštěstí nebyli. Příjemné naaranžování rostlin do prostoru a využití už tak příjemného místa skleníku. Rostliny variabilní, od jednoduchých po raritky (myslíme třeba i vzhledově - plochý plot atd). Co se týče kvality - kdo si myslí, že doveze dvoumetrovou rostlinu s půlkilovými plody naprosto v pohodě, toho chceme vidět. Pro nás to bylo především ne výstava nejkrásnějších citrusů, ale výstava, která má ukázat, jak moc variabilní citrusy jsou (a všechny v květu či plodu). A to se podle nás povedlo. Poradna milá a fundovaná (bohužel již jméno pána nevíme). Rádi bychom podotkli, že se považujeme spíš za fanoušky a laiky než za odborníky, a i z tohohle pohledu to hodnotíme. A samozřejmě nás potěšilo, že jsme konečně získali dlouho toužebně sháněný kumkvát :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Říj 2003 15:25 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 09 Črc 2003 08:11
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha - Chodov
Zdravim.

Rad bych tez prispel se svoji troskou do mlyna. Sice pozde, ale preci.

S velkou casti prispevovatelu souhlasim. Vystava byla pekna co do vzhledu, odborna pomoc se mi zdala kvalitni a poskytnute rady jsem vyuzil v praxi. Verim, ze zajistit provoz tak, aby vse klaplo a velka cast navstevniku vystavy bylo spokojeno, byla namahave.
Co me ovsem zklamalo byl maly pocet ruznych odrud. Co jsi jeste pamatuji, tak pocet nepresahl 10 druhu. Doufam, ze pristi rok bude vetsi vyber.
Co se tyce ceny, zdala se mi prijatelna.

S pozdravem

Petak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Říj 2003 20:28 
Jsem onen Petr, který tuto malou diskuzi rozvířil - spustil... člověk má být náročný nejen k sobě, ale také k druhým. Dle mého jen tento postup - idea vede k dobrým výsledkům. Jsem ten druh citrusáře, který vedle vypiplávání rostlinek ze semen zakoupil i vzrostlé exempláře u zkušeného pěstitele. To aby to lépe utíkalo, aby bylo na co koukat, cosi jako výzva, udržet pěknou rostlinu v nedokonalých podmínkách. Zatím se daří... Píšu to proto, že jsem na výstavě očekával mnohem víc, než jsem viděl v nevelkém skleníku na jižní Moravě /při nákupu/, u jednoho z mnoha tamních pěstitelů - vystavovatelů. Výstava, na kterou se platí vstup, by


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 120 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz