CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 18 Dub 2024 22:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Limonella
OdeslatNapsal: 19 Bře 2006 18:00 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Co je to citrus Mexičan +Marumi Kumguat z nich měla vzniknout Limonella.Jestli víte nějaké podrobnocti,prosím napište.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Limonela
OdeslatNapsal: 19 Bře 2006 18:34 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Limonela neboli limequat Eustis naleznete v knize od Michala Faltýnka - Přehled světových drůhů a odrůd rodu Citrus na straně 51 ( Eustis) :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Limonella
OdeslatNapsal: 19 Bře 2006 19:17 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
konales napsal:
Co je to citrus Mexičan +Marumi Kumguat z nich měla vzniknout Limonella.Jestli víte nějaké podrobnocti,prosím napište.
Před pár dny :evil: se to probíralo na :
http://www.citrusy.cz/forum/viewtopic.php?t=725
Mexican lime nebo také třeba Key lime je tedy lime - česky lajm, konkrétně Citrus aurantifolia, to jsou ty z obchodu známé zelené "limetky"-což je z citrusářského pohledu špatný název (má být lime - lajm), ale v komerci název limetky zvítězil.
Marumi kumguat je kulatý kumkvat, tedy Fortunella japonica.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2006 19:42 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Dozrává mi Limonella, koupená na jaře v Baumaxu, ponechán jeden plod :):

Obrázek

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2006 19:45 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
A ještě jedna fotka:
Obrázek

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Pro 2006 19:03 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Tak sem limonelu zařízl :) Začala mi nějak moc opadávat. Nechám ho 2 dny dozrát a na vánoce ochutnám :P
Obrázek

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Pro 2006 21:06 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
No pěkné,i já jsem sklidil několik plodů.Ale teď zimuje při 10°C a zhodila 90% listů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Pro 2006 22:40 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Ja ji zimuju pri asi 15°C. Svetla dost a taky hodne opadala. Ale jeste tak pulku listu ma :). 90% to je dost :shock:. Takhle mi opadal roubovanej meyer :( Citronik No. 13 zatim listy drzi. Obe rostliny jsou z dubnovyho srazu roubovani :)

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Pro 2006 22:29 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Poslední kousky z asi padesátky plodů limonely ze stromku,který mají rodiče a letošní úrodu měli rekordní.Jen škoda,že jsem včas nestihl vyfotit stromek obalený plody,který musel být svázán,aby se nerozlomil pod váhou plodů.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Limonella
OdeslatNapsal: 30 Led 2007 09:13 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 30 Led 2007 08:15
Příspěvky: 15
Zdravim vsetkych. Moju Limonellu som minuly rok prezimoval v teplej miestnosti na parapete okna, teplota okolo 18-20 °C. Vydrzala to bez opadu listov. Tento rok zimuje v chladnej miestnosti, stabilná teplota 8 °C , opad 90% listov. Zalievka minimalna, t.j az po presuseni substratu raz za 2-3 tyzdne. Pricom vsetky ostatne citrusy zimuju uplne v pohode prakticky bez opadu listia. Takze teraz neviem, mam ju zimovat v chlade alebo nie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Led 2007 11:42 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Kalamondin, kumkvaty, limonelu a spol zimuji v teple ale svetle msitnosti. A myslim ze takhle zacnu zimovat i citroniky. V garazi mi vsechny opadaly. Zustalo jim jen nekolik listu :(. Naproti tomu pomerancovnikum a mandarinam spadlo listu jen par. Citronikum asi moc velka zima a skoro zadny svetlo nesvedci :roll:.

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Limonella
OdeslatNapsal: 31 Led 2007 09:09 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 30 Led 2007 08:15
Příspěvky: 15
Dakujem za reakciu. Tuto zimu to uz necham tak, a na buduci rok znova skusim teple zimovanie.Podla mna to moze byt aj tym, ze je to krizenec s limetou, ktora vraj potrebuje teple prezimovanie, aspon to takto pisu v jednej mudrej knihe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Limonella
OdeslatNapsal: 06 Dub 2013 10:16 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Dub 2013 19:20
Příspěvky: 6
ahoj zajímalo by mě jestli jste to nikdo ochutnali mám jí taky ale citronky jsou malé a tady jsem se dozvěděla co je to za druh já jí dostala z Německa mimochodem bez názvu tak přeji hodně pěstitelských úspěchů nám všem kdo mají rádi tyto rostlinky :lol:
http://imageshack.us/photo/my-images/801/sam3521a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/819/sam3520g.jpg/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Limonella
OdeslatNapsal: 06 Dub 2013 11:49 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 24 Říj 2010 17:10
Příspěvky: 254
Bydliště: Spišská Nová Ves, 420 m. n. m.
plody sú vždy malé - okolo 3 centimetrov, niekedy trochu väčšie, oberať môžeš už pri zelenožltom oplodí (kôre), občas opadávajú aj samé... chuť aj vôňa podobné citrónu - použitie taktiež ako citrón - na rybu, do čaju atď...

šnek má pravdu - nabudúce nazakladaj nové vlákna, ale použi funkciu HLEDAT a napíš buď do témy konkrétnej odrody alebo niekde všeobecne to tému problémy, identifikácia a pod...

rastlina ktorú máš, je pravdepodobne niekde zo super-hypermarketu kde bola umelo vyhnojená aby už ako malá rastlina udržala veľké množstvo plodov a pri predaji vizerala pekne... ak chceš aby aj naďalej vyzerala pekna, tak otrhaj hned všetky plody(!) a prípadné kvety -aby si o mesiac-dva nemusala odniesť do koša vyschnutú rastlinku, ktoreá je veľkým množstvom plodov vysílená... rastlinu opatrne vymotaj z tej mriežky - tento rast je pre ňu neprirodzený a je veľmi pravdepodobné že niektoré výhony budú aj zlomené od toho ako ju krútili na tú mirežku... rastlinu presaď do a niečo väčšieho kvetináča... jednotlivým výhonom zaštipni buď len koniec, ale ak sú dlhé tak kľudne odstrihny aj polovicu aj viac výhonu - neboj sa toho, výhony sa pekne rozvetvia a rastlina sa pekne zahustí - vetvičky natvaruj aby mala rastlina základ korunky - napríklad k rastline dookola kvetináča sapichnu niekoľko tenkých bambusivých tičiek a k ním priviazuj jednotlivé zastrihnuté vetvičky... tento rok nenechávaj na rastline žiadne plody... budúci rok počítaj pri tomto drobnoplodom citruse 20-25 listov na jeden plod...

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Limonella
OdeslatNapsal: 06 Dub 2013 17:49 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 05 Dub 2013 19:20
Příspěvky: 6
No já bych nové téma nezakládala ale o té rostlině jsem nic nevěděla a chyběl i název té rostliny a citrus pěstuji poprvé a už jsem se za to omluvila a v takovýmhle foru jsem po prvé takže ještě jednou sooory !


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz