CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 23:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: prosim o radu
OdeslatNapsal: 10 Říj 2003 06:31 
Preji dobry den a chtela bych Vas poprosit o radu. Predem dekuji za odpoved.

Oc se jedna: Dostala jsem v lete od kamaradky kavovnik, protoze se stehuje do mensiho bytu. Rostlina je stara 8 let a pry by mela ted nekdy zacit kvest (informace od ni). Meri skoro 2 metry, ve spodni polovine je uplne bez vetvi - ty ostrihala, protoze byly bez listu. Prave jsem byla na vasich www strankach, kde se pise, ze by to mela byt rostlina rostla spise do kere s vyskou cca 100 cm. Prosim, poradte mi, jak z teto rostliny udelat neco pekneho. Mam rada kvetiny a nechtela bych ji vyhodit. Zvlast, kdyz se ji u mne dari - spousta novych vetvi s hustym listi.
Jeste - kmen je velmi tenky cca 2 cm v prumeru (je to OK?) a koruna ma v prumeru az 1,5 m. Nevim, jestli a jak ji mohu sestrihnout a kolik. Vim, ze napr. "cinska ruze" i kdyz zustane bez listi se velmi rychle zazelena. Plati to i u kavovniku?

Ocekavam Vasi odpoved a mockrat dekuji.

Leona


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: kavovnik
OdeslatNapsal: 21 Říj 2003 21:00 
Jen na okraj-nevim, proc o kavovniku pisete ve foru o citrusech, kdyz je zde rubrika pro jine rostliny. Co se tyka velikosti kavovniku, v zemich pestovani je to slusne vysoky strom, pokud autor(-ka) zminovaneho clanku pise o 1 metru, necht si to srovna se svym svedomim a znalostmi. Z praktickeho hlediska se vsak kvuli sklizni udrzuji stromy nizsi. Problem vyholovani sposnich vetvi je u kavovniku typicky. Teoreticky by mel jit zmladit seriznutim do stareho dreva, ze ktereho zpravidla vyrasi nahradni vrcholek nebo vetsinou dva. Samozrejme je to u takto velike rostliny riskantni zakrok, ale jina moznost neni. Samotne tvarovani kavovniku neni jednoduche diky typickemu vetveni. Ale opatrnym rezem se da zpravidla udrzet v prijatelne velikosti. Ve veku 8 let by samozrejme v dobrych podminkach zakvest mel, seriznuti vsak urcute nastup kveteni oddali.
Dr. Svitek


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz