CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 18:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 07 Čer 2008 10:28 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Presne ten dojem mam aj ja, tie plodky na Corafore su velmi male, nezdaju sa mi...............co by bola ozaj skoda, keby nedozreli :|

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 07 Čer 2008 12:09 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
USA 119 mi letos určitě kvést nebude, snad v roce příštím podobně je na tom i HRS 899 A ale HRS 899J mě pěkně sere - to že se nechytají rouby to ještě přežiju. Strašně mi vadí, že neroste a nevím čim to je. :twisted:
Nejpěknější rostlinu USA 119 má asi Ondra Stískal :wink:
Co se týká plodů na Sanfordu jsem trochu skeptický loni to bylo to samé a plody byly na podzim jen o průměru 1 cm. To by se mohlo letos změnit. Rostlina opět výrazně narostla a listů má mnohem více než loni. Venasca se ukazuje velmi nadějně na pěkné plody podobné grepum. Nechám na ni 2 až 3 plody ostatní otrhám a možná spadnou samy. Thomasvill řešit nebudu co bude to dozraje. Rostlina je silná v 50 litrovém květináči. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 08 Čer 2008 06:27 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Díky za info, Zdeňku

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 08 Čer 2008 10:44 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Ještě doplním svoje zkušenosti :

Na USA119 jsem se ptal především proto, že u mne roste výrazně "vlkovitě", minimální snaha vytvářet plodonosný obrost. Prostě samé vlky 40-60 cm dlouhé - u mne snad v tomto ohledu nejbujnější z citrusů vůbec. Pokud bude podobně růst i nadále, tak budu mít příští rok 2m rostlinu, ale nejspíše bez jakýchkoliv květů. Pro mne je "tajný" favorit na nejlepší podnož pro naše podmínky (neověřeno, ale bude se zkoušet). Podle toho jak se rostlina zatím chová je možné kvetení v nedohlednu.

HRS899J nemám, HRS889A ano - na jaře mi Petr věnoval prakticky polovinu své rostliny na roubování. Ta polovina není vůbec žádná nadsázka, to tak skutečně bylo, protože mu skoro vůbec neroste. U mne se bez problémů chytla, z roubu udělala 6 listů a cca 15 cm přírůstek a začíná znovu rašit. Proto jsem na to ptal - na ten určitý nesoulad ( u Petra skoro neroste, u mne začala růst docela uspokojivě ... zatím, hned klepu na dřevo, pochopitelně citrusové :-) ). Uvidím jak se to bude vyvíjet dále ... nicméně i zde je kvetení v nedohlednu, resp. nejdříve za 2, spíše 3 roky.

SF2C ... no právě Zdeňku, taky jsem poněkud skeptický, začíná se to podle té fotky hodně podobat stavu jako loni. Držím palce, aby to dopadlo jinak - tj., aby plody dozrály. Já měl letos 4 poupata, 2 upadly, ze 2 byly květy, ale bez pestíku. Kvetení bylo již začátkem dubna. U rostliny v letním období pozoruji jednu zvláštnost - pupeny se "nalijí", ale následně se velmi hodně dlouho nic neděje a teprve za cca měsíc začne rašit. U jakéhokoliv jiného citrusu toto "nalití" pupenů (myslím tím té stejné intenzity jako u SF2C) bezprostředně předchází rašení a zde je to výrazně opožděné. Třeba nyní si již skoro měsíc říkám, že rostlina musí každým dnem začít rašit a ono stále nic (stejně tak tomu bylo i loni v létě). Nicméně je zde předpoklad, především i díky letošnímu kvetení, že rostlina pokvete i příští rok ... a i následná plodnost je možná (dokonce mnou očekávaná :-) ).

Přidám i další postřehy ze skupiny "mrazuodolých" hybridů, které nebyly jmenovány, které mám.

Citrange Rusk - bohužel loni v říjnu se rozhodl vyrašit z kmínku jedné z kosterních větví "vlk", který pochopitelně nedorostl, zůstal pouze vyrašený a který následně zmrzl (-3, max -4C, udávaných -15C je pochopitelně pro rostlinu zcela v klidu). Bohužel tento vlk vzal s sebou i vše nad, takže jsem přišel prakticky o třetinu rostliny. I přesto rostlina byla ve stavu schopném zakvést a donést plody, nicméně zůstala bez květů. Letos hezky roste, aktuálně je v 2. polovině 2. růstové periody. Zajímavostí je to, že pupeny i rašící výhony mají jemně nafialovělý nádech (pro mne, neočekával bych to). Kvetení v příštím roce je velmi pravděpodobné (očekávané).

Citrumelo Swingle - mám od jara malé roubovance z roubů od Petra, z plodící rostliny, která byla v Brně loni na výstavě. Jedna z odrůd, která měla po uchycení roubů největší přírůstky. Rouby vyrašily výrazně převisle, musel jsem je kompletně zadrátovat. Zajímavostí je pro mne opět mírně nafialovělý nádech pupenů. Z darovaného roubu jsem se pokusil i 2 ks zařízkovat, leč bez výsledku. Řízky sice stále žijí, ale nekoření. Aktuálně rostlina během pár dnů zahájí 2. růstovou periodu. Co se týká možného kvetení u mne ... dtto HRS výše.

Z "mrazuodolných" citrusů výhledově plánuji rozšíření sbírky i o tyto z citrusů : citrange Morton, mandarinu Changsa a C. Yuko

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 09 Čer 2008 16:34 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
Zdeňku, děkuji za poklonu, netuším, jestli mám nejhezčí USA119, ale je fakt, že jde dobře. Potvrzuji vlkovitý růst, kolikrát vyraší nový vlk pro mě z úplně nepochopitelného místa. Ani mě letos ale nekvetla, přestože nějaký obrost by byl. Rostlinu jsem nikdy nezimoval jinak než v kýblu 40l na balkoně v přízemí na okraji Prahy. Pokud napadl sníh, zaházel jsem rostlinu v koutě balkona sněhem jako izolaci proti případnému mrazu. Letos nastala ještě jedna pozoruhodná věc, rostlina dřív dělala jednoduché nebo trojčetné listy (nebo něco mezi tím), ale letos tvoří samé jednoduché. Jak ji ale znám, hned v další růstové periodě udělá klidně většinu trojčetných :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 15 Čer 2008 12:19 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Doplním ještě fotky k textu výše

Citrange "Rusk"
Příloha:
IMGP6119.JPG
IMGP6119.JPG [ 109.74 KB | Zobrazeno 930 krát ]


Hybr. "Sanford F2 Curafora"
Příloha:
IMGP6117.JPG
IMGP6117.JPG [ 82.21 KB | Zobrazeno 865 krát ]


Hybr. "USA119"
Příloha:
IMGP6118.JPG
IMGP6118.JPG [ 85.18 KB | Zobrazeno 857 krát ]

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 15 Čer 2008 12:21 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Dvojice citrumel "Swingle" - březnové roubování
Příloha:
IMGP6120.JPG
IMGP6120.JPG [ 66.99 KB | Zobrazeno 877 krát ]


Hybr. "HRS899-A" - březnové roubování
Příloha:
IMGP6121.JPG
IMGP6121.JPG [ 324.54 KB | Zobrazeno 908 krát ]

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 15 Čer 2008 15:30 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Michale Citrange Rusk máš pomalu větší než moje mateční rostlina :wink: Hlavni je že rostliny rostou a daří se jim. U nás byla a je pořád zima minimum kleslo až na 3,8°C a nad 20°C už nebylo od 11.6.2008


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 15 Čer 2008 17:03 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Jo ... Rusk je pěkný, musím si ho i sám pochválit :D a to, jak už jsem psal jinde, přišel o cca 1/3 koruny.
Jinak i zde je zima .... sice ne tak veliká jako u tebe, ale na to, že mi vše právě raší a roste to není nic moc - aktuálně je venku 19,3C

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 15 Čer 2008 18:45 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
Taky jsem měl plúdek na F2 curafora ale as před týdnem jak byly ty bouřky mi jej" vítr sfouknul " :mrgreen: a tak se posouvam do radu čekatelú na plod teto odrúdy . :( :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 15 Čer 2008 20:43 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Kvě 2005 13:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava
Zdravim ja mam na USA119 na zelenej kůre take cierne bodky, su uplne hladke ma to aj tu niekdo???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 27 Čer 2008 13:53 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
plody na citrusech nádherně rostou i když v současné době nějaké plody z důvodu vysoké násady odstraňuji :D
Plod na Venasce má průměr slabě nad 2cm, Sanford F2 Curafora má je kolem 0,5cm v průměru a Cuningham clon Livource atakuje 2cm :D Venasca vypadá velmi zajímavě už se nemůžu dočkat zralých plodů :wink:


Přílohy:
Cuninghamplody.JPG
Cuninghamplody.JPG [ 45.58 KB | Zobrazeno 840 krát ]
SanfordF2curaforaplody.JPG
SanfordF2curaforaplody.JPG [ 44.67 KB | Zobrazeno 800 krát ]
Venascaplody.JPG
Venascaplody.JPG [ 39.08 KB | Zobrazeno 738 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 27 Čer 2008 15:38 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
To vypadá slibně 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 27 Čer 2008 21:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Dub 2007 17:08
Příspěvky: 110
no , az na Sanford F2 curafora :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citangeguatu,USA 119,Segetrangej F2 curabora
OdeslatNapsal: 27 Čer 2008 21:49 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Zdeňku paráda :wink:

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz