CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Dub 2024 15:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 04 Dub 2008 06:03 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
šnek napsal:
Tak to se rozčiloval ten pravej, ani mne to nepřekvapuje .... pán je totiž znalec a určitě nám zde následně vloží nějaké poučení, nejlépe citaci z encyklopedie, proč ti to tak tvrdil .... a své tvrzení si taky jistě obhájí.


Tak drahej šneku, myslím že toho už bylo dost !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Laskavě se nauč číst a pak někoho napadej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Myslím a to si jsem jistý, že hodně lidí tě tu má plný zuby...

A abych si tě taky dovolil citovat..........: Přestaň házet "perly sviním".........

A jestli toho nemáš dost, klidně dám odkaz na TVOJE PERLY!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 04 Dub 2008 06:11 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
No comment

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 04 Dub 2008 10:42 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Zdenìk napsal:
Jsem tele a dle mých zkušeností srostou citrusy téměř všude je úplně jedno jaké mají podmínky. Nejlépe a nejrychleji srostou na rostoucích podnožích s bočním sluncem a pod PET lahví. Jsou nastrkané v regále na balkoně a raší po 14 dnech. :lol: Nejlepší bude použití vosku REBWACHS a již žádné flašky a bordel pod nohama

no Zdenku, neviem, ako to myslíš, ale píšeš, že po použití žiadny bordel a pet flašky? :shock: .No mne sa to nezdá, ešte som nevidel v živote žiadny citrus, ktorý by sa ujal bez toho, aby nebol zakrytý pot pet flašou, jediná výnimka z miliona rastlín, ktoré som zaštepil, je calamondin, ktorí som raz neštastnou náhodou zabudol zakryt a aj napriek tomu vyrašil, u ostatných ratlín bars neverím, podka mojho názoru je prkticky nemožné, aby sa citrus bez potrebnej vlhkosti ujal, aj napriek tomu, že si použil špecialny vosk. Predsa, nechcem vyhovárat, ale naštepený podpník nedodává vrúblu spočiatku žiadne živiny, z toho dôvodi je vlhkost určite velmi potrebná :wink:

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 04 Dub 2008 11:23 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
Takhle jsem si uložil roslinu naroubovanou minulý víkend v Brně panem Sitařem. Na východním okně pod pet lahví, naroubovené dvě mandaríny a kalamondin, tak uvidíme :)


Přílohy:
roub.jpg
roub.jpg [ 134.7 KB | Zobrazeno 696 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 04 Dub 2008 20:58 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
janku josef st napsal:
Asi neví jak se jich zbavit. Musíš mu poradit.


Snad nemyslíš,že jsem mu pouze ukázal přítomnost puklic na citrusech.Samozřejmě jsem dotyčnému sdělil,s čím na puklice,i když vím,že to není jednoduché.
Tady šlo však úplně o něco jiné.O tu zdůrazněnou větu,kterou napsal dříve šnek o tom,že lidi udělají to jednodušší,ostatní třeba ne.A tak zmíněný citrusář semenáč přesadil,ostříhal,přihnojil,ale to nejdůležitější-zbavit se puklic nějak opomněl.
To jen na vysvětlenou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 04 Dub 2008 21:10 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Ivan Bross napsal:
Zdenìk napsal:
Jsem tele a dle mých zkušeností srostou citrusy téměř všude je úplně jedno jaké mají podmínky. Nejlépe a nejrychleji srostou na rostoucích podnožích s bočním sluncem a pod PET lahví. Jsou nastrkané v regále na balkoně a raší po 14 dnech. :lol: Nejlepší bude použití vosku REBWACHS a již žádné flašky a bordel pod nohama

no Zdenku, neviem, ako to myslíš, ale píšeš, že po použití žiadny bordel a pet flašky? :shock: .No mne sa to nezdá, ešte som nevidel v živote žiadny citrus, ktorý by sa ujal bez toho, aby nebol zakrytý pot pet flašou, jediná výnimka z miliona rastlín, ktoré som zaštepil, je calamondin, ktorí som raz neštastnou náhodou zabudol zakryt a aj napriek tomu vyrašil, u ostatných ratlín bars neverím, podka mojho názoru je prkticky nemožné, aby sa citrus bez potrebnej vlhkosti ujal, aj napriek tomu, že si použil špecialny vosk. Predsa, nechcem vyhovárat, ale naštepený podpník nedodává vrúblu spočiatku žiadne živiny, z toho dôvodi je vlhkost určite velmi potrebná :wink:


Když roubuji třeba jabloně, tak to taky nedávám pod PETku a roste to v poho. Nemám to vyzkoušené, ale proč by to nemělo jít u citrusů. Zvláště ve skleníku u Zdeňka, kde je ta vlhkost dost vysoká. Možná by právě v jiném prostoru s menší vlhkostí byla dobrá i ta nižší teplota podle šneka :!: Ale pro lepší ujmutí roubů v bytových podmínkách je zakrytí předpokladem většího úspěchu.

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 04 Dub 2008 21:35 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Zdenek sa vyjadril, ze pri použiti toho vosku vobec netreba pet flasu, o vlhkosti v tomto pripade nebola rec, precitaj si to este raz :wink: keby nebola vlhkost, moze byt vosk aj zo zlata a vrubel uhinie..........v prirode je to ine, tiez som vrubloval ceresne len raz v zivote a vsetkkych sest stromcekov sa ujalo a pekne rastu dalej :wink:

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 04 Dub 2008 22:00 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Ivane, zcela určitě to jde .... jde jen o procenta úspěšnosti.
Podle mne např. v ADAVu žádné PETky ani pytlíky nepouživají. Rouby jsou obalené v podobném parafinu či co je to zač a po ujmutí tuto "skořápku" očka prorostou a vosk časem sám bez zásahu člověka odpadne. Potvrzují to i prodávané rostliny, které jsou na části kmínku, dříve roubu, obaleny vrstvičkou parafinu. Nevím to, jen si myslím, že to tam tak nějak podobně dělají. Ostatně loni tam byli citrusáři a určitě se o všemožném s Adamem bavili - třeba i o tomto ... pokud tedy náhodou i o tomto, tak by rozhodně bylo na místě, aby to někdo potvrdil či vyvrátit či jinak upřesnil.
Např. nyní jedno z jinde zde na fóru zmíněných Sikeri bylo ponecháno zcela bez další ochrany proti vysychání - na chladné chodbě (cca 15C) a chytlo se.
Když nemám PETky (u nás moje polovička odpady třídí a bohužel i velmi rychle recykluje), tak naroubované rostliny strčím do částečně pod terén zapuštěné nezaizolované prádelny, kde je oproti jiným místům relativní chlad, vlhko a temno a taky to funguje - i když výsledná úspěšnost je prostě nižší. Poslední věta Pedra to prostě vystihuje nejpřesněji.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 05 Dub 2008 06:44 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Proto že tato část fóra byla určena k naprosto jinému účelu, musím všechny požádat o přesunutí své dabaty tam, kam patří...

Admin napsal:
Toto forum je určené "pouze" pro komunikaci Brněnské organizace a případných zájemců.
Všichni ostatní nepostujte sem žádné ptákoviny nebo dostanete na zadek :wink:

Jediný admin tohoto fora je tiskový a mediální mluvčí KRUMME

Váš Admin Aleš


Děkuji :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 05 Dub 2008 20:38 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Jaký účel myslíš Ivo? Píšeme o roubování, jak je v nadpisu, já, ty i paní Hažmuková jsme členy brněnských citrusářů a ostatní jsou "případní zájemci" 8) :lol: :lol: :lol:. Ale asi máš v podstatě pravdu. Asi by to zajímalo i ostatní :oops: .

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyplácení na zadek
OdeslatNapsal: 05 Dub 2008 21:13 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
KRUMME napsal:
Admin napsal:
Toto forum je určené "pouze" pro komunikaci Brněnské organizace a případných zájemců.
Všichni ostatní nepostujte sem žádné ptákoviny nebo dostanete na zadek :wink: Váš Admin Aleš

Admine Aleši, moderátora jsem Ti odmítnul, ale abych také něco dělal :arrow: nabízím se, že pokud bude mět dostat na zadek nějaká slečna :wink: či paní :wink: , tak trest vykonám já :lol: a na holou :!: :mrgreen: . Na chlapy si sežeň někoho jiného, pokud si vykoleduji nářez na zadek já, žádám aby trest na mě vykonala také osoba ženského pohlaví :lol: (nemají velkou sílu :idea: ). No pokud se vůbec nějaká ochotná najde ... :cry: :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 05 Dub 2008 22:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Myslím, že problémy s rouby, naroubovanými v rámci našeho klubového roubování, ale také reference o tom, jak se daří roubovancům z těchto roubování, jsou tu naprosto na místě.
Podívala jsem se na ty fotky a také byla včera v Lužánkách na posledním roubovacím termínu. Postižené rouby měly již vyrašené nové větvičky, když si je MartinM a Josef odnesli domů. Přenos rostlin a nové umístění je pro každou rostlinu větší či menší šok. Pokud vznikají na citrusech plísně, pak je neúměrně vysoká vlhkost vůči ostatním rozhodujícím faktorům - zejména teplotě. Ten úhyn lístků mi připadá jako po po přehřátí roubů. Nemohlo k němu dojít třeba při transportu? Já bych tu plíseň z roubů zkusila opatrně setřít, odstranit odumřelou tkáň zbytků výhonků a ošetřit očka slabým roztokem hypermanganu. Nesmí se přitom poškodit očko se zárodkem náhradního pupene.
Co se týká předchozí debaty o roubování (a následné péči) všeobecně, doporučovala bych k tomuto tématu oddíl Citrusy a rubriku Rouby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 07 Dub 2008 19:03 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
Pani Ivo,
takze pokud to chapu dobre, cim vyssi teplota, tim musi byt vyssi vlhkost u roubovancu? Kazdopadne jsem to nejak neodhadl a ten pomeranc se totalne zaplisnil, tak jsem roub vyhodil...pritom byl v byte na vychodnim okne, pod PETkou...pravda je ze nedokazu asi odhadnout potrebnou vlhkost...mozna tomu taky pomohlo to, ze jsem ten roub nechtic postrikal vodou, jak jsem rosil zeminu...
Kazdopadne me ten neuspech trosku zklamal, jelikoz roub uz mel pri zakoupeni radu listku a vypadalo to, ze v poho poroste dal, a ja ho znicil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 08 Dub 2008 07:48 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Úno 2006 11:16
Příspěvky: 146
Bydliště: přilehlá Pražská obec
MartinM není sám komu chytil roub plíseň. Nejsou zárodky někde na místech kde se odebírají rouby? Z šesti naroubovaných rostlin je tato jediná (zatím). Název MATSUYAMA. Zatím jsem ji dal velice daleko od ostatních rostlin a mám dojem, že půjde do popelnice jako celek i s květníkem neboť si nechci zasvinit ostatní rostliny. Na fotech toho není moc k vidění, to je ten makronedostatek digitálů.


Přílohy:
Brno_plíseň1.jpg
Brno_plíseň1.jpg [ 157.04 KB | Zobrazeno 708 krát ]
Brno_plíseň2.jpg
Brno_plíseň2.jpg [ 32.34 KB | Zobrazeno 649 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 08 Dub 2008 08:29 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Karliku, ten roub je bohužel stejně "mrtvolka". Klidně jej střihni pod roubvacím místem. Rostlina obraší znova..., do popelnice rozhodně nemusí...

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz