CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 23 Kvě 2024 21:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 313 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 14 Říj 2008 13:50 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Zář 2006 17:52
Příspěvky: 40
Bydliště: Zděchov Ok. Vsetín
Subry: a co chceš za radu? V podstatě ukazuješ růžici, která je zdá se ještě živá....tedy nezbývá než čekat.
Někdy začíná hnít i báze rostliny, ze které pak pochopitelně růžice nekoření, je to různé. Jak jsem se mohl několikrát přesvědčit, zdravá růžice zakoření velmi rychle, u těch obchodových je to problem, ale jak píše Václav, už se tu toho napsaly mraky, hlavně se divím že se založilo nový téma, když u témata o "zakořeňování růžic" je prakticky vše....hlavně díky ochotnému p. Václavovi.
Jen to dokazuje, že nově registrovaní uživatelé nechtějí číst staré příspěvky, a fora se tak zanáší stále stejnými dotazy:-)
Bye.(svým způsobem se jim nedivim, je to fakt žrout času)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 15 Říj 2008 22:14 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
subry zdravím, ale i ostatní
no asi jsi nevěděl že je tady téma "zkušenosti se zakořeňováním vrcholových růžic ananasů.
Ale jak jsi se rozhodl-pořídil jsi nové růžice z koupených plodů-dneska moc nestojí,nebo vyčkáváš?Ozvi se sakra néééé.Já to tak špatně nemyslel.Snad si se neurazil.Jo možná že studuješ přízpěvky.Tak urychleně napiš.vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 17 Říj 2008 12:47 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Srp 2008 16:26
Příspěvky: 18
Zdravím.Ne neurazil jsem se,měl jste Václave prvadu.Růžici jsem zatím nechal v hlíně(tu starou),jak jsem vám k ní posílala i ty fotky.Ono kupovat stále nové a nové růžice,to není zrovna levná záležitost.Uvidím,ale ona je stále zelená,tím pádem by měla být stále živá ? A chci se zeptat,zda ji můžu zalévat ttu růžici dovnitř přímo a ne do hlíny ? Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 17 Říj 2008 22:15 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
subry zdravím
no dneska stojí plod ananasu kolem 40kč tak to zase tolik není/krabička cigaret stojí víc/ ale
zalejvat dovnitř růžice je dobré čas od času ale jak píšu musí mít spodní teplo a vidět že roste.
Jinak je třeba s tím posečkat.Jinak pokud máš zájem myslím opravdový zájem pěstovat ana.mohu poslat nějakou rostlinu z přebytku než začne zima.Ozvi se třeba na SZ.Čau.vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 18 Říj 2008 12:42 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Kvě 2008 11:37
Příspěvky: 82
subry napsal:
Zdravím.Ne neurazil jsem se,měl jste Václave prvadu.Růžici jsem zatím nechal v hlíně(tu starou),jak jsem vám k ní posílala i ty fotky.Ono kupovat stále nové a nové růžice,to není zrovna levná záležitost.Uvidím,ale ona je stále zelená,tím pádem by měla být stále živá ? A chci se zeptat,zda ji můžu zalévat ttu růžici dovnitř přímo a ne do hlíny ? Díky za odpověď.


Pokud neni uschlá nebo shnilá a střed je v pořádku tak je to dobrý. Trvá to dost dlouho než začne viditelně rost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 19 Říj 2008 07:10 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Srp 2008 16:26
Příspěvky: 18
Václave ,máš ode mě SZ s adresou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 19 Říj 2008 17:27 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím
dovoluji si jednu fotečku/ještě je horká/ mého plodu který už je k nakousnutí.Je to ten samý plod jako viz.foto uveřejněné 26.9.2008/foto v noci s bleskem/.Nechám ho ještě týden či dva a pak ho
no vite co....Zatím nashle.vaclav


Přílohy:
plod ana 19.10.08.jpg
plod ana 19.10.08.jpg [ 61.38 KB | Zobrazeno 900 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 19 Říj 2008 21:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Pan Vaclav, krasny ananas, musim pochvalit. Dnes som umyl listy na mojom ananase, bol na nom polročny prach z prerabky bytu, to bol humus.... :roll: :oops:
Mate okno na juh? Trosku aj zavidim... :wink:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 19 Říj 2008 21:47 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím Kamco ale i ostatní
no toto okno je směrované k západu a foceno dnes kolem 18.00 hod když už slunce bylo dost nízko.Ale přes léto tam pere naplno tak od 14hod.Tedy pokud není zataženo.Děkuji za pochvalu.vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 21 Říj 2008 17:19 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Dobrý deň, chcem sa opýtať dnes som kúpil 2 ananásy. Išiel som krájať ružice a zistil som, že su čudné oproti tým čo som sadil minule. Ono to vyzerá ako keby už mali korene :?: :?: :!: Prikladám foto. A čo teda s tým? Sú to korene? Mám to hneď zasadiť alebo mám postupovať ako vždy? Ďakujem za skorú odpoveď.


Ospravedlňujem sa jedna z fotiek je dole tmavá ale dúfam, že to nevadí.


Přílohy:
Poznámka: otrhal som listy a proste tam boli ako keby korene ale niesmom si istý a zdá sa mi to čudné
ananas korene 2.jpg
ananas korene 2.jpg [ 185.52 KB | Zobrazeno 656 krát ]
ananas korene.jpg
ananas korene.jpg [ 202.84 KB | Zobrazeno 634 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 21 Říj 2008 20:58 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Podle mého názoru to jsou naznaky nových kořenů. Přesně toto jsem měl u růžic které byli tři dny ve sklenici bez vody. Takovéto růžice jsem zasadil do substrátu a krásně rostou. Myslím že tyto růžice Ti porostou též dobře. Josef.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 21 Říj 2008 21:04 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
kal-el zdravím
no jistě že jsou to zárodky kořenů.V obchoďáku je dobré se podívat do středu růžice aby nebyla poškozená a zároveň rozhrnout nejspodnější lístky zda jsou vidět zárodky kořenů.Pak ta růžice musí téměř vždy zakořenit.Zdar.vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 23 Říj 2008 06:29 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Zář 2006 17:52
Příspěvky: 40
Bydliště: Zděchov Ok. Vsetín
Václav: závidím ta okna. U nás to prostě nejde, každému ananas vadí, záclony přehozené přes dlouhé ostré listy a okna jsou malá a je jich málo. Bohužel ananasy sjou obludy obrovské a to je jejich hlavní problem, může si je tedy dovolit pěstovat jen pár vyvolených:-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 24 Říj 2008 15:10 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Ďakujem za odpovede. Ja som pozorne prehliadal tie ružice, lebo skoro všetky mali ako keby vytrhnutý stred. Až som našiel 2, ktoré boli dobré. Keď som ich doma začal čistiť tak som zistil, že tam majú takéto korienky. Dal som ich do pohára sušiť a tak ich idem hneď zasadiť. Ďakujem. Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 12 Pro 2008 19:33 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Tak jsem po delší době opět zabrousil sem mezi ananasáře.
Musím souhlasit s Karlosem. V normálním bytě ananasy pěstovat nejdou :lol: .
Mám tři. Jeden byl ještě na jaře na okně v obýváku, ale žena zavelela ven na zahradu a už v žádném případě ne zpět do bytu. Tak teď zimuje s citrusy, což není dobré, jak üž psal Václav. Druhý trápím v malém květináčku a skoro nezalévám a přesto nechce zajít. Třetí vznikl tak, že syn chtěl před rokem na Vánoce zasadit růžici od ananasu a tak aby se neřeklo jsem to vrazil do květináčku s čistým perlitem a doufal, že to brzy zajde. Mám ho do teď. ¨Z perlitu jsem ho nepřesadil, vody taky moc nedostává a vůbec ho nehnojím. Manželka už říkala, že na jaře půjde z bytu :lol: .
Prostě to chce prostor, protože je to velká a hlavně pichlavá potvora :lol: . Ale nenáročná, pokud netrváš na plodech.
Pokud by někdo měl zájem o jeden či dva zakořeněné ananasy a jel by přes Vyškov, tak mu je věnuji :!: :D .

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 313 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz