CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 18 Dub 2024 02:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MANGO - CO TED?
OdeslatNapsal: 25 Lis 2011 11:43 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Lis 2011 19:30
Příspěvky: 12
Cau Miro, díky.Ja zase smekám klobouk před tvým kvetoucím mangem.Jak se mu jinak vede?Kvetlo i vroce 2010?Moje oslavi v lednu 7 narozeniny, ale zatím bez známky snahy o květ.V zimě si už prošlo několikrát přisuškem, ale asi budu muset přitvrdit a dát mu i menši šok v podobě chladnějšího zimování. Doufám, že se ma mě nebudete zlobit, když tady hodím par fotek mangovníku z dovolené z Kostariky.Bohužel to byla neplanovaná dovolena a nebyl jsem na ní absolutně připraven a moc kvalitních fotek jsem nepořídil.Na mangu mě uchvátilo to, do jaké neskutečné výšky je schopno dorůst.


Přílohy:
foto1 317 [1280x768].JPG
foto1 317 [1280x768].JPG [ 198.04 KB | Zobrazeno 708 krát ]
foto1 316 [1280x768].JPG
foto1 316 [1280x768].JPG [ 173.5 KB | Zobrazeno 702 krát ]
foto1 321 [1280x768].JPG
foto1 321 [1280x768].JPG [ 199.82 KB | Zobrazeno 689 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANGO - CO TED?
OdeslatNapsal: 25 Lis 2011 14:23 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Je to paráda, mě prostě mangovník nějak nejde. Ale já si nemyslím, že u mangovníku máte příliš dobré výhledy na dostavení se přirozené plodnosti. Je to obrovský strom a tedy jeho juvenilní stádium trvá řadu let, než dospěje a začne plodit. Ale osobně bych ho na několika větvích narouboval, nebo přímo na kmínek za kůru nebo naočkovat. Očkováním rostlinu neohrozíte a v okamžiku kdy bude zjevné, že se očko ujmulo, uříznete starou korunku a do dvou let si dáte vlastní mango. Takhle do korunky můžete klidně naroubovat zase rovnou několik odrůd. Jinak tě zde vítám a děkuji, myslím že ne jen za mě za kloudný příspěvek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANGO - CO TED?
OdeslatNapsal: 25 Lis 2011 15:36 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Lis 2011 19:30
Příspěvky: 12
Dík za přivitání Petře.Toto forum navštěvuji často, skoro už 5 let a až po tak dlouhé době jsem se konečně zaregistroval.Myslím si, že takových návštěvníku tady je víc, kteří mají určitě co ukázat, ale bohužel jako já, zůstavají jen u návštěv , což je škoda.Máš pravdu, že by bylo optimální mango naočkovat, popř.naroubovat.Otázka kde vzít materiál.Na druhou stranu se těším, až mango začne plodit samo i kdybych měl čekat dalších 7 nebo více let.Doufám, že se dočkám. :) .Vím jenom o panu Josefu Matějkovi, který nabízi 23 roubovaných odrůd manga.Planuji, že si někdy v budoucnu nějaké od něj koupím.Nevýhoda je, že mango zabírá hodně místa, kterého už nemám taky moc nazbyt.Časem tady dám další fotky mých rostlin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANGO - CO TED?
OdeslatNapsal: 25 Lis 2011 20:52 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 15 Úno 2011 17:48
Příspěvky: 4
Moc hezkej stromek manga :!: Já jsem se letos pře kapsu plác a u pana Matějky jedno roubované koupil , příští rok plánuju zkusit naočkovat letošní semenáče. :)
Přeju, at se daří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANGO - CO TED?
OdeslatNapsal: 25 Lis 2011 21:09 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
No mne zial ten semenac, co kvitol ako 2 a 3 rocny, minulu zimu zmrzol :( Tento rok mi kvitlo iba kupovane stepene od sieberzu, niekde je tu tema a aj fotky.. ale plod odpadol predcasne, aj ked prekvapivo duzina bola uz taka polozrela.. Uvidime dalsi rok. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANGO - CO TED?
OdeslatNapsal: 26 Lis 2011 15:53 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 15 Úno 2011 17:48
Příspěvky: 4
Miro , ta rostlina od Sieberz asi nebyla označená odrůdou , že ? Do budoucna by jsme třeba mohly vyměnit rouby , to mé je ranná a "zakrslejší" odrůda Irwin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANGO - CO TED?
OdeslatNapsal: 26 Lis 2011 16:10 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
veruze nebola. snad na ja trochu podrastie, pripadne zakvitne a da aj plod a uvidim na aku odrodu sa bude podobat ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANGO - CO TED?
OdeslatNapsal: 26 Lis 2011 18:02 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Lis 2011 19:30
Příspěvky: 12
Tak to je škoda Miro.Tvoje mango mi ale dáva naději, že není problém, aby zakvetl i semenáč.Myslím si, že časem by udržel i plody.Co jsem četl o mangu v knížce od pana J.Šamly, tak semenáče začínají plodit okolo 7 let+ a často přejímají vlastnosti matečních rostlin.Jinak vám chlapi držím palce, at´ty stromky rostou a brzy tady uvidíme i nějaké foto s plody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANGO - CO TED?
OdeslatNapsal: 26 Lis 2011 19:57 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Na ITS jsem viděl asi metr a půl velký mangovník s hezky zapěstovanou korunkou. Plody byl obalen jako u nás stejně velké jabloně, pěstované jako nízkokmeny. Tedy deset zralých plodů určitě držel. To jen jako povzbuzení, že i u nás to jde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz