CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 26 Dub 2024 18:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Salacca zalacca
OdeslatNapsal: 28 Říj 2008 08:12 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Tak autorovi tohoto vlakna diky, protoze kdyz jsem pred pul rokem rusil mnozarnu se semeny s palmama z celeho sveta a s ovocem z kauflandu (asi 60 semenacku vseho mozneho bez popisku) byly tam i Salaky (jenze ja nevedel samozrejme kde!). Uz celeho pul roku rozdavam na potakni kazdemu kdo se objevi tyhel prebytky a ztencil jsem zasoby na cca. 20 rostlin vseho. A najednou ctu a koukam - salaky na ktere jsem zapomel! Urcite jsem nejake uz rozdal, ale nastesti tu jeste dva semenacky mam a tak mi pro mou potrebu zustalo. Maji velikost podobne jako na obrazku vyse. Jedna rostlina 2 listy druha asi 5 listu. Jsou ted na chodbe s teplotou cca. 17°. Jdu na ne dat stitky a opatrovat ;-) Takze diky. Byt jich vic, dam je k dispozici, ale uz jsem je rozdal :-(

Mimochodem, Salaky bezpecne koupite v Kauflandu na vanoce. Ale pozor, nekupujte pred vanoci, ale kupujte 24.12. dopoledne, nebo spise (ale to je o nervy) 26.12. rano. To budou slevneny na pakatel. Napriklad uchvatne a superdrahe mangostany (pred vanoci bezne 35,-/KUS! jsem jiz dva roky po sobe koupil na 2. svatek vanocni v kauflandu za 5,-/KUS a koupil jsem tedy vse co bylo v krabici a uplne se jich prezral.)

Sem se zas rozepsal po dlouhe dobe...

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Salacca zalacca
OdeslatNapsal: 28 Říj 2008 11:48 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Bře 2008 10:30
Příspěvky: 68
No, Opavských marketech je toho exotického ovoce tak málo, že kdyby se slevnilo, stačili by tři rychlejší lidi a na mě už by nic nezbylo. Třeba ten salak byl teď v glóbusu za 39 kč balení s 5 salaky a všeho všudy tam bylo tak 5 balení.

Tady v Opavě je to myslím hodně slabota :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Salacca zalacca
OdeslatNapsal: 28 Říj 2008 17:38 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
No to hodnoceni je dost subjektivni, pokud kazdy vikend travis preziranim se tropickym ovocem, pak mas pravdu. Ja si tohle nechavam jen na dobu po vanocich, kdy zkupuju vsechny superlevne tropy a paxe preziram. Pres rok prubezne narazim na nejake slevy tak taky koupim, ale jen vyjimecne.

Pokud jsi z Opavy, klidne se zastav, mam tady nejake semenacky tropickeho ovoce a rad se toho zbavim. Tipuju to na mangostany, hromadu neznamych palem a mozna neco podobne lici, cervenou pitahayu a tak.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz