CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 12:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 12 Kvě 2008 19:13 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Prosím, prostě to už neřeš... Rostlina je OK a na slunce si postupně zvykne. Těch pár spálených lístků ji njak nevadí... :roll:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 12 Kvě 2008 19:48 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Kvě 2008 11:37
Příspěvky: 82
kal-el napsal:
teda to znamena ze to tak ma byt tie cervene listky

Jo. Vyfotil bych ti svuj, ale nemam foťák a mobil nemam jak připojit k PC.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 13 Kvě 2008 11:45 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
ok dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 13 Kvě 2008 13:32 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
Také jsem letos vynesl granátovník dost brzy a již 30 cm výhony totálně spálil mráz ale ted uz ma spousty nových nazrasenych pupenu,
myslím tedy že co se granatoveho jablka tyce je to peknej nezmar, poradi si naprosto se vsim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 13 Kvě 2008 14:18 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Taky mam ten pocit. Semenac granatoveho jablka, ktery jsem dostal od Zdenka Cernocha ma jiz cca. 1.5m. Je to uz solidni ker, ktery aniz by byl jakkoli chranen na zimu, nebo byl vysazen u zdi neomrzl ani na koncovych vetvich. V soucasnosti se jiz pomalu olistuje od spodnich casti a s namrzanim nemnel sebemensi problem, nebot vedel, kdy je ta prava chvile "vyrazit". ;)

Mensi granatove jablko odrudy Provance co jsme si s yuccalandem objednavali z Francie jsem nechal narasit ve skleniku a v breznu vysadil do volne pudy. Samozrejme ze prisly nejake ranni mraziky, ktere listy popalily, ale velice rychle se z toho vzpamatoval a ted je jiz krasne zeleny a husty.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 13 Kvě 2008 14:42 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2007 17:10
Příspěvky: 89
Bydliště: Slezsko :)
flax napsal:
Taky mam ten pocit. Semenac granatoveho jablka, ktery jsem dostal od Zdenka Cernocha ma jiz cca. 1.5m. Je to uz solidni ker, ktery aniz by byl jakkoli chranen na zimu, nebo byl vysazen u zdi neomrzl ani na koncovych vetvich. V soucasnosti se jiz pomalu olistuje od spodnich casti a s namrzanim nemnel sebemensi problem, nebot vedel, kdy je ta prava chvile "vyrazit". ;)

Mensi granatove jablko odrudy Provance co jsme si s yuccalandem objednavali z Francie jsem nechal narasit ve skleniku a v breznu vysadil do volne pudy. Samozrejme ze prisly nejake ranni mraziky, ktere listy popalily, ale velice rychle se z toho vzpamatoval a ted je jiz krasne zeleny a husty.


Hmm, to mě zajímá - předpokládám, že se nejedná o zakrslou nanu? Respektive, jaká je pravděpodobnost, že by zimu venku přežil řízkovanec zakrslého granátového jablíčka?

L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 13 Kvě 2008 14:52 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
ten provence mi tchyne chtela vyhodit do popelnice protoze si myslela ze je po nem, ale zatim je jen narasene, pricitam to vyssi nadmorske vysce, fikovniky take ukazuji jen male narasene listky. Kamarad v Praze uz ho ma totalne zeleny, mozna je to ale vyhoda, pokud by prisly
zmrzly tak mam jistou vyhodu. V zasade jsem letos neprisel o nic, krome Y.carnerosana a p.granatum nana.

Tomasi dal jsem odkaz na mych strankach v sekci ostatni u F,afghanistanica na tvoje stranky protoze se mi nechtel prekladat popis, jen
abys to vedel. Pristi tyden mi privezou 4,5 metru vysoky olivovnik s kmenem 30cm at je co testovat, ma tak velky kor. bal ze jsou na to potreba 4 lidi abych ho dostal na misto, az bude v zemi tak ho vyfotim

Vasek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 13 Kvě 2008 18:43 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Gránové jablíčka jsou původem z plodů který brácha před x lety přivezl z Izraele. V prvním roce přežily zimu v absolutně nevytápěném skleníku v suchu v malých květináčích pod révou která omrzla a to dosti silně. Jaké bylo mé překvapení když se na jaře granátovníky zazelenaly. Okamžitě šly do volné půdy, kdy byly až do loňského roku kdy se poslední mohykání přesadily do květináčů. Několik dostal i Tomáš. U mě byly v totálním stínu a moc dobře v létě nerostly. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 13 Kvě 2008 19:03 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Kvě 2008 11:37
Příspěvky: 82
To moje je ze semínka a je normálně na zahrádce, jen když byly větší mrazy tak sem ho přikril kýblem. Roste a neomrzlo. Ale nevim co s tim budu dělat až vyroste.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 23 Čer 2008 19:37 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Tak jedno z mych venkovnich granatovych jablicek uz krasne kvete. Jedna se o odolnou odrudu Provance a jsem moc zvedavy jestli stihne v takovem stari zaplodit a udrzi alespon jeden plod.


Přílohy:
IMG_0818.jpg
IMG_0818.jpg [ 439.51 KB | Zobrazeno 828 krát ]

_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 25 Čer 2008 12:23 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
dobry chcem sa opytat kupilsom gran jablko neviem vobec oaku odrodu sa jedna dokonca ani ci je to ta zakrsla forma.ale ked som to kupoval mal jeden co nepredaval na ukazku ktory mal 2 granatove jablka je teda mozne ze bude rodit pokial je s toho stromceka.dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 25 Čer 2008 14:58 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Pokud to byly stejné odrůdy - ta co jsi viděl - a koupil, určitě to bude zakrslá forma - Nana. Velkoplodé gr. j. u nás neplodí - aspoň ne bežně bez skleníku.

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 26 Čer 2008 11:28 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
KRUMME napsal:
Pokud to byly stejné odrůdy - ta co jsi viděl - a koupil, určitě to bude zakrslá forma - Nana. Velkoplodé gr. j. u nás neplodí - aspoň ne bežně bez skleníku.

aha ok a ked to bolo z nej kedz to priblizne zarodi po kolkich rokoch on totiz este ani nekvitol


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 26 Čer 2008 12:35 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Předpokládám, že to co jsi koupil byl zakořeněný řízek. Zakvést může ještě letos, ale plody už asi nestihnou dozrát. Ale příští rok už to bude vše v pohodě.. :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Granátové jablko
OdeslatNapsal: 26 Čer 2008 13:17 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
KRUMME napsal:
Předpokládám, že to co jsi koupil byl zakořeněný řízek. Zakvést může ještě letos, ale plody už asi nestihnou dozrát. Ale příští rok už to bude vše v pohodě.. :wink:

no on tento rok ani nezakvitne lebo mi celz opadol lebo som ho dal na silne slnko a sa spalil vischli listy a opadol ale teraz uz znova puci takze na buduci mozno.dakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz