CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 11:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 16 Led 2008 16:29 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
fotky trifoliát jsou v jiném tematu tam kde mají být :lol: viewtopic.php?f=2&t=1362&start=15


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 03 Úno 2008 11:19 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Črc 2007 21:10
Příspěvky: 166
Bydliště: Tachov 520 m.n.m.
Semenáčky Albizie ze semen dovezených z loňské cesty do Turecka. Jsou 3 neděle po výsevu.

Obrázek

_________________
Stanley_51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 05 Úno 2008 22:15 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
take jsem semena od tebe vysel a uz jsou krasne veliky, poslu fotku, (myslim albizii) pokud se tyce vyseteho desmanthu tak se mi puvodnich 48 semenacu ztencilo na 18 ks, padani jsem zabranil ale dala se mi do toho pro zmenu smutnice tak jsem musel vse prepichat. Vysel jsem dalsi desmanth, mam ted jeste cca 50 3cm a 18 5cm, dost pomalu roste a sily, premyslim ze ho krapet prihnojim.

Vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 06 Úno 2008 21:31 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Tak Milan zitra doveze novou zajimavou odrudu Albizie "Ombrella". Proti plne mrazuvzdornemu EHW je zapestovana v polokminkove forme. Asi poridim svemu Wilsnovi bratricka, nebo spise sestricku ;) Cena je taky mnohem lepsi polokmen, obv 8-10 cm, 2400 Kč, 30L

Obrázek

http://www.havlis.cz/karta.php?kytkaid=568

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 23 Úno 2008 17:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Črc 2007 21:10
Příspěvky: 166
Bydliště: Tachov 520 m.n.m.
A takto vypadají po dalších třech týdnech.


Přílohy:
2261420,P2230015.jpg
2261420,P2230015.jpg [ 10.72 KB | Zobrazeno 19275 krát ]

_________________
Stanley_51
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 24 Úno 2008 15:26 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Koupil jsem si v květinářství semena A.julibrisin a v návodu na vysetí je napsáno, že pro lepší klíčení se mají máčet půl hodiny ve vroucí vodě :shock: :?: . Může mně někdo něco říct ?
Díky, Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 24 Úno 2008 16:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Črc 2007 21:10
Příspěvky: 166
Bydliště: Tachov 520 m.n.m.
Vysel jsem je bez namáčení a vyklíčila do 14 dnů. Sbíral jsem je v září přímo z rostlin v Turecku a až do ledna jsem je měl ve studeném skleníku v lékovce, takže ve studenu. Nic víc jsem s nimi nedělal a klíčí spolehlivě.

_________________
Stanley_51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 24 Úno 2008 20:30 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
Ja vždy semena albizii vysypu na jemny smirkovy papir, druhym papírem zeshora po nich krouzim abych trosku narusil tvrdou testu, pote namocim na 24 hod do vlazne vody, oplachnu novou vodou, vyseju, dam na radiator a za 3 dny jsou venku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 24 Úno 2008 20:50 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Črc 2007 21:10
Příspěvky: 166
Bydliště: Tachov 520 m.n.m.
Máš s nimi asi větší zkušenost, já je vyséval poprvé. Ale jeden dotaz - co ta druhá semena ? Klíči ti ?
Ta už mám taky venku, ale trvalo jim to déle, ač mají jen slabou blanku. A protože předpokládám, že jsi odborník, jak se to vlastně jmenuje ?

_________________
Stanley_51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 26 Úno 2008 19:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
Zajimam se o exotiku kterou zkousim v nasich podminkach jiz dlouho ale odbornik fakt nejsem.
Ta albizie od tebe ma uz cca 5cm a pekne rychle roste, klicivost byla snad 100%. Ty ostatni veci budu vysevat az v dubnu abych to mohl dat rovnou do skleniku (mam nevytapenej) takze vsechno v zimnich mesicich smouluju v baraku v ruznych pestirnach a za okny.


Přílohy:
Grafika1.jpg
Grafika1.jpg [ 61.78 KB | Zobrazeno 964 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 09 Bře 2008 13:13 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
Zdenìk napsal:
yuccaland napsal:
Každopádně desmanthus (pokud to ještě nezabalí) bude pro všechny aktivisty tohoto fóra
na jaře ZADARMO. O ty semena trifoliat bych mel velky zajem na jare to vymenime.


nabízím roční semenáčky Rubidoux a Flying Dragon prostokořené zatím jsou na venkovním záhoně bez jakékoli ochrany Tmin -15,1°C zatím jsou OK k dispozici budou až rozmrzne to muže být až někdy v březnu :wink:



Jak to vypadá :) můžu tedy poprostit o nějaký semenáček :) :) byl bych moc vděčný a revanžoval bych se třeba fíkovníky, mám hodně odolné řízky z Vyškovského hřbitova a nebo z Vojkovic u Brna. Akorát jsem začátečník a pokoučím se vytvořit subtropickou zahradu na ploše 1000 m2.
předem díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 08 Dub 2008 12:29 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
Dobrý den pánové

Musím se pochlubit svým novým přírůstkem do své sbírky, doslova modrým mauriciem sbírky, je to albizie kterou mi jeden známý přivezl ze slovenska a má bratru 4 metry a co je nejzajímavější jedná se již o druhou generaci která přečkala mrazy -28 stupnu, takze pokud je to pravda a použil ji jako matečnou rostlinu na odběr řízků ve třetí generaci může být ještě lepší než E.W.

Vaclav


Přílohy:
Grafika2.jpg
Grafika2.jpg [ 153.76 KB | Zobrazeno 1175 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 09 Dub 2008 18:35 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Tak to gratuluju!!! Poradny kmen a velice zajimavy puvod. Muzu vedet z jake lokality na slovensku pochazi a jak vypadaji tamni rostliny? Ta moje od lonska narostla o polovinu a hlavni kmeny ji solidne zesilily. Pokud to tak bude pokracovat tak za chvili budu mit pred domem jenom albizii a pro nic jineho tam uz nebude prostor. Zlobit se ale nebudu, protoze to je proste ten nejkrasnejsi strom co se u nas da pestovat. Ani nebude vadit, ze zacne casem stinit, protoze v lete funguje jako automaticky zaluziovy system, ktery stale vyklapi a sklapi listy podle intenzity svetla. :) Jeste zvazuju umisteni nocniho osvetleni pod korunu, ktera v noci nasvetlena vypada naprosto dokonale.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 10 Dub 2008 18:34 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
Souhlasim taky je to muj nejoblibenější strom, no možná jeden z nejoblibenejsich na druhe misto bych zaradil M.grandifloru. Ta moje velka pochazi z hodne teple lokality (komárno) ale
i tam muze byt poradny mraz, jak jsem vyzvedel prezily tyto vysazene ve volne pude -28 tak
uvidime co bude delat na me zahrade, schvalne jsem ji zasadil trochu zesikma aby vytvorila svou povestnou destnikovou korunu trochu mimo osu a zastinila lehce cesticku po ktere se bude chodit. Jinak byl jsem se konečně podivat u M.Havlise a ukazoval mi jeho zahradu a tu bobkovisen na kminku jaks sis nechal dovezt, rikal ze jsi z ni byl unesenej, musim si taky neco podobnyho poridit, funguje to skoro stalezeleny strom afakt vypada perfektne a taky tu grandifloru ma perfektni. Ja jsem si vzal Kalopanax a BT no mam malo casu zatim cau


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Albizia Julibrissin - Perská akácie
OdeslatNapsal: 10 Dub 2008 20:15 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Milan mi hned hlasil, ze jsi u nej byl na navsteve. :) Kalopanax jsem si poridil take, Maximowitzi se bude pekne vyjimat svym extra lalocnatym listem u fikovniku. Jen jeste zvazuju, kde ho vysadit, protoze to casem bude poradny strom. S tou grandiflorou mas samozrejme pravdu ta je asi jeste krasnejsi a to nejen svymi kvety ale take stalezelenymi listy, ktere proste nelze zaradit do naseho klimatu, ale vypadaji jako z nejake tropicke pralesni rostliny, kterou si dokazeme predstavit spise v obyvaku nez na zahrade. Btw. kdy asi vyrazis do toho Holandska?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz