CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 15:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nerium Oleander
OdeslatNapsal: 27 Črc 2007 01:05 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Mozna by to mohlo nektere z Vas zajimat, proto jsem zalozil vlakno o Oleandrech, abych se mohl pochlubit novymi, velice zajimavymi informacemi.

Nedavno jsem si umanul, ze se pokusim pestovat Oleandry ve volne pude a proto jsem se jal hledat, zda se nekdo nezabyva jejich slechtenim na mrazuvzdornost. Je sice pravdou ze tento stalezeleny skvost by asi polamal prvni snih, ale prece jen se o to pokusim.

Daniel Pascal Klaehre z JEAN REY slechtitelske skolky ve Francii na nejz jsem dostal kontak z USA ma neuveritelny prehled a experimentuje s Oleandry jiz velice dlouhou dobu. Jejich skolka produkuje obrovska mnozstvi nespocetnych variet ruznych barev a vlastnosti, bohuzel vsak jen nektere jsou ochotni dale komercne mnozit a distribuovat prez velka obchodni centra po cele evrope. O nejakem obchodnim styku s koncovymi zakazniky nemuze byt rec, ale informace ktere mi poslal byly pro mne mnohem cennejsi.

Podarilo se mi sehnat nazev jednoho z nejodolnejsich kultivaru vubec jmenem Provence, ktery se da bez problemu sehnat zde. Zvlada bez poskozeni na Oleandr neuveritelnych -15C! a navic se jedna o plnokvetou lososove zbarvenou verzi.

Obrázek

Uplne na spici se pak nachazi vyrazne cervene kvetouci kultivar jmenem Italia a Atlas, ktery zvlada jeste o neco vyssi mrazy a pokud jsou mrazy silnejsi opadavaji mu listy. V pripade, ze mraz prekroci hranici -18C mrzne, ale na jare bohate obrazi od korenu, bohuzel vsak na letorostech nekvete. Kvety jsou navic mnohem odolnejsi desti proti variete Provence.

Pro mne to predstavuje skutecne zajimavou pobidku ke zkouseni a testovani ve volne pude. Oba dva kultivary se mi podarilo sehnat v jedne skolce ve Francii, kde byli ochotni dve mensi rostliny odeslat DHLkem. Samozrejme se budu snazit rostliny dale mnozit a pripadne zkusenosti s pestovanim zde budu postupne pridavat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Srp 2007 08:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Říj 2006 10:21
Příspěvky: 83
flaxi, a o nějakém šlechtiteli zde v ČR nevíš? Nebo o nějakém cizím internetovém zasilatelství? Bohužel nemám kapacity na to, abych se vypravila pro řízeček do Francie.
O mrazuvzdornost mi ani tolik nejde, spíš mě zajímají různé barevné variety. Zatím ale lovím tak maximálně v Baumaxu. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Srp 2007 20:21 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Neni potreba jezdit nikam do Francie, nebo do Nemecka, mame preci prepravni sluzby. :) Moje mrazuvzdorne oleandry jiz dorazily, jsou skutecne jeste velice male a byl mi zaslan i jeden odrudy Hardy Red zdarma jakozto bonus.

U nas bohuzel nevim o nikom kdo by se zaobiral jejich slechtenim, sbiranim odrud atp. za to v Nemecku existuje firma Flora Mediteranea, ktera mi nakonec odeslala moje rostliny za cenu 30EUR + 19EUR jedna rostlina, coz je standard. Z Francii mne na tuto firmu odkazali nebot jim vetsinu svych rostlin prodavaji.

Na jare pristim rokem pujdou do volne pudy, tak uvidime. V Nemecku se jim to dari i kdyz kvetou jen kdyz je mirna zima...


Přílohy:
Poznámka: Hardy Red (-15)
oleander_03.jpg
oleander_03.jpg [ 162.35 KB | Zobrazeno 782 krát ]
Poznámka: Souvenir de Michel, syn. Provance (-15)
oleander_02.jpg
oleander_02.jpg [ 137.97 KB | Zobrazeno 741 krát ]
Poznámka: Italia (-18)
oleander_01.jpg
oleander_01.jpg [ 190.9 KB | Zobrazeno 794 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 09 Srp 2007 12:09 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Říj 2006 10:21
Příspěvky: 83
Moc zajímavé. Asi do toho na jaře půjdu (možná už na podzim, ale nevím, zda budou finance). Platil jsi převodem, nebo na dobírku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 09 Srp 2007 13:02 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Poslal jsem jim cislo kreditky mejlem, ale z bezpecnostnich duvodu ve dvou rozdelene ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Srp 2007 13:24 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Říj 2006 10:21
Příspěvky: 83
Tak já to asi risknu a zaplatím jim z účtu. Už jsem jim posílala objednávku. Některé jejich olouše jsou fakt špičkové.
Kde jsi zjistil tu mrazuvzdornost? A individuální podmínky pro pěstování vůbec?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Srp 2007 13:25 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Neco malo je tady...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Zář 2007 10:39 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Čer 2007 13:15
Příspěvky: 141
Bydliště: Náchodsko
Nam roste bily oleandr na zahrade a zimu preckal zatim bez uhony v zime mu z listu sundavame snih, aby ho moc nepolamal, nevim jak to, ale je do nasich max -14 stupnu mrazuvzdorny.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Zář 2007 15:06 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Říj 2006 10:21
Příspěvky: 83
Tak mám objednáno! A docela jsem se rozšoupla, aby se vyplatilo to poštovné. :D :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Zář 2007 20:42 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Skvele! Nezapomen se pak pochlubit co vsechno si objednala a poslat pak fotografie. V baliku bude pribaleny i paradni katalog vsech jimi nabizenych variet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerium Oleander
OdeslatNapsal: 20 Zář 2007 12:10 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Říj 2006 10:21
Příspěvky: 83
Tak už je mám doma. Všechny jsou přibližně stejné velikosti, jako zde již nafocené. A vypadají zdravě.
Takže mám:
Angiolo Pucci
Emile Sahut
Geant des Batailles
Grandiflorum
Louis Pouget
Madame Leon Blum
Marie Gambetta
Rosario
Soeur Agnes
Souvenir de Michel
Gotsis - ten jsem si dala poslat místo RosyRe, ale až při kontlole mi došlo, že to není podobná barevná varianta. Neva.
Jo, a pak ještě nějaký úplně nový. Poupátka má světlá, tak uvidím.

Moc se mi líbila komunikace, rychlost a také zajištění kytek v balíku.
Mít větší zahradu a víc love, tak objednávám furt. :lol: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerium Oleander
OdeslatNapsal: 21 Zář 2007 08:17 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Tak koukam, ze vubec nejsi troskar! :) Mne zajima jen to co se muzu pokouset vysadit ven a takovych tam mneli nastesti velice malo. S komunikaci i rychlosti jsem byl velice spokojeny, tak paradne zabalene rostliny jsem jeste nikdy nedostal, nemluve o bonusove rostline zdarma navic - to u nas taky neni bezne. Stalo se mi to zatim jen v Nemecku a to 2x. Koukam ze tam mas "Souvenir de Michel" syn. Provance. Tu budes pestovat v kontejneru, nebo risknes venkovni vysadbu?

Btw. vsechny oleandry co jsem od nich objednaval uz nadherne kvetou cca. mesic a to jsou jeste tak mlade.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerium Oleander
OdeslatNapsal: 21 Zář 2007 11:48 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Říj 2006 10:21
Příspěvky: 83
Určitě bych jich neobjednávala tolik, ale jednak mám oleandry strašně ráda a každá nová barvička ve mně vyvolává nutkavou touhu mít ji doma, :oops: :D , jednak mi bylo líto, dát si poslat pár kousků za to ošklivě vysoké poštovné. Taky jsem pak zjistila, že si banka účtuje dost vysoký paušál za převod do ciziny, tak jsem ráda, že jich mám tolik a dost dlouho nebudu mít cukání k dalšímu nákupu. Možná budu naopak nadšeně rozdávat.

Dnes rozkvetl Grandiflorum a stále kvete jeden z těch žlutorůžových (nevím jaký, mám je provizorně nahloučené v chodbě, neb nám v paneláku dělají meziokenní příčky).
Všechny budu mít na zasklené lodžii.
Nechápu, proč ty lodžie dělaj tak malé, už se mi tam teď asi nevejde ani sušák na prádlo. :mrgreen:

Taky se chystám prostudovat ten návod na pěstování, co tu máme v odkazu, ale nějak se mi nechce sprechtit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerium Oleander
OdeslatNapsal: 21 Zář 2007 12:59 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Tak to mne je jedno jakou barvu ma a hledim jen na vlastnosti ;) Platba do zahranicni bankovnim prevodem je v CR naprosto nepouzitelna. Nase banky si za to uctuji nekrestanske penize, takze pokud zahranicni platby tak vylucne platebni kartou, nebo prez PayPal ci Moneybookers. Uz se mi ale stalo, ze predejce nedisponuji ani jednim platebnim systemem no a to je potom neprijemne. Uz 2x jsem takto musel objednavat fikovniky z Mercato Verde, ale tam uz nastesti pracuji na naprave.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerium Oleander
OdeslatNapsal: 21 Zář 2007 14:07 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Len zo Slovenska do Ceska som pred dvomi rokmi zaolatil za bankový prevod 550 sk plus este o mesiac neskor mi bola strhnuta dalsia suma- nejake vylohy zahranicnej banky banky :shock: vo vyške 550 sk, a to nevravim ešte, ako to mohlo odvtedy ešte zdražet. :? :evil:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz