CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Dub 2024 20:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1294 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 87  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 27 Bře 2008 21:17 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Srp 2006 19:39
Příspěvky: 69
Tomáši, tak to já spíš spoléhám na tebe, než na ty údajné překupované odrůdy. Jak ti to roste.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 27 Bře 2008 21:20 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
Mluvil jsem u chladka s prodejcem a meli by prijit i HC a Brown T. jinak male (v podstate zakoreneny rizek) za 309,- a velke cca 2,5 m, kmen na bazi cca 7cm od 1100,- a uplne ty nejvetsi za 1700,-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 27 Bře 2008 21:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
Tak název zahradnictví neznám, protože je to kamarádův otec, a je to spíš taková zahrádka ve Vyškově naproti nemocnice. Tady jsou souřadnice Loc: 49°16'34.317"N, 16°58'48.966"E a přikládám mapu. :D


Přílohy:
Zahradnictví 1.jpeg
Zahradnictví 1.jpeg [ 251.01 KB | Zobrazeno 725 krát ]
Zahradnictví.png
Zahradnictví.png [ 255.16 KB | Zobrazeno 760 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 27 Bře 2008 23:15 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
vaclav sejkora: Vasku, obavam se, ze ja tech rostlin nikdy nebudu mit tolik, abych je mohl dale prodavat. Maximalne se zmuzu na nejake ty rizky na podzim. Jednak nemam prostory a pak taky nechci, aby se z me zahrady a domu stala mnozarna. :) Proto vitam vsechny vyse uvedene nabidky ruznych zahradnich center.

jiriraimond: perfektni, diky :)

yuccaland: Tohle je super informace! Pokud nejake takove velikosti dostanou, tak si tam zajedu osobne neco vybrat i kdyz je to velice podezrele, protoze neznam nikoho kdo by v EU pestoval HC atp. Toto jsou vylozene americke odrudy vychazejici z evropskych.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 28 Bře 2008 08:40 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
Tuto informaci jsem ziskal od p. Harta a kdyz jsem tam byl tak jsem se ptal prodavače na ploše vyloženě" budete mít taky BT a HC" a on odpověděl že určitě ale mohl to být nějaký
tatar který než aby se pouštěl do delší konverzace tak mě takhle odbyl. Každopádně to řekli
jemu i mě. Dnes jsem tam volal a někdo mi zas řekl že určitě budou další odrůdy ale nevědí co.
tak s toho nejsem moudrý, budu to rekognoskovat a kdyby se něco objevilo dam vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 28 Bře 2008 10:05 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Nechci se vyjadřovat k těmto prodejcům-nemám s nimi zkušenosti, ale doporučuji maximální obezřetnost. Na bílou sobou jsme byli na výletě u Starkla v Kalabousku a z označení rostlin mně bylo těžko. Když je třeba něco prodat, tak jakákoliv soudnost jde stranou. Z citrusů převládaly řízkované citroníky, ale označené štítkem v češtině (typický místní-používaný i u mnoha dalších zde prodávaných druhů), které nesly názvy jako Mandarinka :shock: , obří citrus Lipo a paradoxně citrus označený jako citroník citroníkem nebyl :roll: :shock: . Typoval bych to na hybrid Pursta.
Také jsem si chtěl vybrat z pěkných rostlin fíkovníku Brown Turkey. Ale BT bylo pouze na tom českém štítku, na orig.italském už o této odrůdě nebylo nic. Takže pozor, možná prodejci studují i toto forum a dle poptávky dodatečně označují odrůdy :idea: .
A tak jsem v rozčilení nechal bez povšimnutí pěkný vavřín s poupaty či kalistemon.
Koupil jsem si nové barvy slézovce (Lantana), poslední dobou u nás doma oblíbené květiny. Patří do stejné rodiny jako ibišky a také jejich květy jsou stejné - i v barvách jako mají syrské ibišky (Hibistus syriaca). Ale rostlina je víceméně bylinná, přezimuje pouze zemní část, případně v mírných zimách i část nad zemí. Ale naroste do velkých rozměrů a přinese obrovské množství "ibiškových" květů. A hlavně mnohem déle kvete a skolí ho až silnější podzimní mrazíky. Sice občas po zimě odchází-prý je krátkověká, ale lehce se koncem léta řízkuje a tak stačí zjara vysazovat nové rostlinky a dochází k obnovování i záchraně, pokud starší nepřezimuje.

Dále jsem si pro její ranost :D koupil německou žlutou muškátovou révu Augusteller, takže jak název říká v sprpnu by měla být na talíři :D . V podmínkách Vysočiny srpnové dozrávání znamená, že má šanci do zimy dozrát. Na houby by měla být odolná, horší to zřejmě bude s mrazem :cry: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 28 Bře 2008 14:47 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
Tak zahradník se jmenuje pan Lánský a jeho telefon je 728203589, poslední dva jsem vykoupil, další doveze z Brna , tedy pokud ještě budou ve středu, ale odkud to mi nechce říct :( ale prý snad dovoz z Holandska


Přílohy:
fík2.jpg
fík2.jpg [ 57.29 KB | Zobrazeno 658 krát ]
fík1.jpg
fík1.jpg [ 107.08 KB | Zobrazeno 786 krát ]
Fík.jpg
Fík.jpg [ 145.27 KB | Zobrazeno 747 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 28 Bře 2008 23:25 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Úno 2008 08:04
Příspěvky: 23
Bydliště: Ostrava Fajna
slézovec není Lantana, ale Lavatera, tak aby někdo nezkoušel Lantanu v zimě venku.. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 29 Bře 2008 08:41 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
libooor napsal:
slézovec není Lantana, ale Lavatera, tak aby někdo nezkoušel Lantanu v zimě venku.. :?

Samozřejmě je to tak jak píšeš :oops: - díky, to jsou ty rychle psané příspěvky v práci .... :oops: :oops: :oops: .
Lantany jsem take dlouho pěstoval, dokonce když v radiu zpívá Petr Černocká písníčku Saxána tak si u toho notuji mou verzi Lantána :lol: :lol: a tak snad i proto jsem ji měl zrovna na jazyku.

Mimochodem Lavatery jsem včera kontroloval, vypadá to, že zimu přežily všechny, respektive v okolí mateční rostliny jsou vidět živé nové části-ani nevím zda jde o nějaké kořenové výmladky či semenáče :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 04 Dub 2008 11:19 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
Poznáte někdo podle tvaru listu co je to zač ???? Mám už několik odrůd, ale jenom tato jediná vytváří na všech ( třech ) rostlinách tento zoubek na jinak trojlaločném listu. A jinak roste ze všech nejrychleji a hodně sílí. :) :) :)


Přílohy:
fík.jpg
fík.jpg [ 109.25 KB | Zobrazeno 678 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 20 Dub 2008 14:35 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Tak schvalne, kdo ma vetsi... :wink:


Přílohy:
zahrada_184.jpg
zahrada_184.jpg [ 229.45 KB | Zobrazeno 631 krát ]
zahrada_183.jpg
zahrada_183.jpg [ 227.75 KB | Zobrazeno 827 krát ]

_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 20 Dub 2008 20:32 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Srp 2006 19:39
Příspěvky: 69
Je to tedy opravdu výstavní kousek, tvá budoucí dominanta na zahradě místo ořešáku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 20 Dub 2008 21:27 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Srp 2007 09:58
Příspěvky: 39
Bydliště: Praha 10
Ten je úžasnej,....a až bude olistěnej!!!
Mírně závidím, ani né tak ten fíkovník, jako skleník..... :oops: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 21 Dub 2008 08:36 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Prave ze jeho hlavnim ukolem bude fungovat jako "stinovka" na sklenik, ktery je prilis maly a velice rychle se prehriva. Minuly tyden jsem zapomnel otevrit dvere a hned tam byla teplota 63C ;) Dneska bych uz stavel vetsi, ale tehdy mne hodne limitoval rozpocet a cas a hlavne jsem nechtel kopat zaklady. Tenhle jsem slozil za jeden den a bylo po starostech. S tou bublinkou, ktera je tam nalepena jsem se dostal pri vytapeni 1kW primotopem v zimnich mesicich na 0C na solidnich 960,-. V unoru jsem pak zvedl na termostatu minimalni teplotu na 10C a celkove naklady se vysplhaly na nejakych 1400,- coz mne prijde celkem solidni na to ze neni podezdeny.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 21 Dub 2008 14:52 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 11 Úno 2007 17:22
Příspěvky: 44
jjj ale je dost malinky:)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1294 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 87  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz