CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 18 Dub 2024 21:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ARAŠÍDY (ARACHIS HYPOGAEA)
OdeslatNapsal: 18 Úno 2008 20:41 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2007 06:26
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeň
Dášo!
S těma arašídama máš pravdu. U nás v Plzni je taky celkem nemožný je sehnat ve zverimexu. Proto jsem ráda, že máme SEMO :D . O to víc mě štve, že ve všech super, hyper a mega marketech mají jenom semínka od Nohel garden. Nějak tuhle firmu nemám moc ráda, nevím úplně proč, nic mi neudělali :lol: . No možná proto, že se nezabývají jenom osivem, ale i např. zahradnickým nábytkem, květináčema a podobně, a proto se mi zdá, že ty semínka nějak flákaj :lol:. Nejvíc mě na tom štve, že je takřka nemožný u nás sehnat osivo od SEVA flory, SEMENA Veleliby, a taky to SEMO :evil: . A Nohel garden taky někdy uvádí dost pochybný informace na těch svých sáčcích, např. u mochyně peruánské


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARAŠÍDY (ARACHIS HYPOGAEA)
OdeslatNapsal: 19 Úno 2008 00:31 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 19 Dub 2005 18:18
Příspěvky: 7
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Dáša napsal:
Díky za tip, že SEMO kromě jiných specialit nabízí i arašídy. Minulý víkend jsem sjezdila všechny 4 zverimexy v okolí a nepražené arašídy jsou strašnej problém, ale před 2-3 lety je dostávali běžně. Naštěstí se líp domluvím v květinářství, kde už mi od Sema objednávali ty okrasné okurky....



Nepražené arašidy jsem koupil tento víkend v HORNBACHU v Praze na Černém mostě jako krmení pro domácí miláčky. Kilo přibližně za 50 Kč. Mnohem levnější než od SEMA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARAŠÍDY (ARACHIS HYPOGAEA)
OdeslatNapsal: 19 Úno 2008 11:44 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2007 06:26
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeň
Ahoj Jardo! To je sice pěkný, ale třeba v Plzni HORNBACH není :( . Je tu akorát OBI a BAUMAX. V jednom mají buráky ve směsi, je to asi kilo všeho možnýho(slunečnice, proso, atd.) a podle mého odhadu je tam tak 10 buráků, a ve druhým nemají ani směs natož samostatný buráky. V sáčku od SEMA jsem měla 15 buráků(17 kč), což mi úplně stačí. Na záhoně mi dvě rostliny zabaraly dost místa, takže SEMO mi naprosto vyhovuje :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARAŠÍDY (ARACHIS HYPOGAEA)
OdeslatNapsal: 19 Úno 2008 22:31 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 15 Zář 2007 19:25
Příspěvky: 73
Bydliště: ludgeřovice (ostrava)
v ostravském zverimexu jsem koupil balené neloupané arašídy - cca 250 ks za 20 kč !! myslim že jinde to nebude jinak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARAŠÍDY (ARACHIS HYPOGAEA)
OdeslatNapsal: 21 Úno 2008 12:43 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2007 06:26
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeň
No já se nechci s nikým hádat o ceně a výhodnosti koupě toho kterého balení arašídů, ale v PLZNI jsem byla ve dvou zverimexech a ani v jednom neměli buráky vůbec, takže asi těžko koupím jiné než od SEMA :) . To je jasný, že v porovnání je to dražší než ze zverimexu, ale mně těch 15 ks stejně stačí. Sousedi se asi svojí zahrady ve prospěch mě, abych tam mohle všude vysázet arašídy, nevzdají :( , takže by se mi jich tam víc stejně nevešlo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARAŠÍDY (ARACHIS HYPOGAEA)
OdeslatNapsal: 21 Úno 2008 18:04 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Tak už to nebudeme řešit...nikdo se nenabídl, že se podělí, tak jsem i já sehnala buráky od SEMA a zítra je vysévám. Kolegyně v práci se na ně těší a dnes při průzkumu výsevů jsem zahlídla i klíčící Papaju horskou /Carica pubescens/, tak má radost nezná mezí :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARAŠÍDY (ARACHIS HYPOGAEA)
OdeslatNapsal: 21 Úno 2008 19:52 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 15 Zář 2007 19:25
Příspěvky: 73
Bydliště: ludgeřovice (ostrava)
kdyby někdo chtěl tak mu můžu nějaké semena buráků poslat, nejraději bych vyměnil za jinné semínka, nejraději bych nějakou mučenku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARAŠÍDY (ARACHIS HYPOGAEA)
OdeslatNapsal: 21 Úno 2008 20:50 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2007 06:26
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeň
Dášo, máš naprostou pravdu, nebudem to řešit. Hlavně že se nám všem podařilo ty buráky sehnat a můžem vysévat :lol: . Tu papáju ti závidím, já jsem minulý týden vysévala papáju caricu a(tak jako už asi počtvrté :D ) nejeví naprosto žádnou snahu o vyklíčení :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARAŠÍDY (ARACHIS HYPOGAEA)
OdeslatNapsal: 22 Úno 2008 20:36 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Arašídy sice už mám, ale semínka či rostinky mučenek klidně pošlu i za arašídy / kolegyně v práci si takovou atrakci nenechají ujít, možná i nějaký kolega... :D , ono to asi bude nakažlivé/.
Takže pošlu SZ s nabídkou.
Ještě k papájím, mám semena od p. Rezla, většinou z pěti vyklíčí 2-4, ale potíž je spíš s dalším pěstováním, jsou náročné na nepoškození kořenů při přesazování, je lepší rovnou použít větší nádobu a pak přesazovat až když už je opravdu malá. Navíc zimní podmínky jí také moc nevyhovují, i když je to rostlina teplomilná. Až mi odroste Babako a budu ho řezat, pošlu řízek / to je papája, která je nejotužilejší /...
Hezký večer !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARAŠÍDY (ARACHIS HYPOGAEA)
OdeslatNapsal: 04 Bře 2008 21:05 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2007 06:26
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeň
Ahoj Dášo!
Jo já vím papáje jsou potvory :x . To by bylo skvělý, kdybys´pro mě měla, až ti babako vyroste, řízek :D . Jenom nevím, co ti za něj dám, snad mi do té doby taky něco vyroste :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARAŠÍDY (ARACHIS HYPOGAEA)
OdeslatNapsal: 16 Bře 2008 21:32 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Bře 2008 20:07
Příspěvky: 3
Arašídy jsem poprvé pěstoval v roce 2001, kdy jsem sehnal sazenici. Měl jsem ji ve fóliáku a musím říct, že rostla velice dobře. Při pěstování jsem měl největší problémy hlavně se sviluškami. Jelikož rostlina potřebuje po zavrtání semeníku sušší půdu aby plody v zemi nehnily ( zaléval jsem ji opatrně jednou za týden, ale stejně jsem měl pár plodů nahnilých) tak se více dařilo ,i těmto škůdcům. A po zkušenostech mohu konstatovat, že semena mají dobrou klíčivost jen jeden rok. Druhý již klíčí nerovnoměrně, delší dobu a i rostliny se pomaleji vyvíjejí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz