CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 18 Dub 2024 13:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Desmanthus illinoensis
OdeslatNapsal: 12 Bře 2008 00:34 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
Pomalu mutující téma o albizii které stále více přechází v diskuzi o desmanthu mě přimělo založit nové téma o této skvělé rostlině která má vynikající předpoklady aby si našla místo v našich zahradách, ovšem konkrétní zkušenosti s pěstováním v našich podmínkách snad ještě neexistují. Tuto rostlinu objevil Flax a prozradil kde se dají zakoupit semena. Po velkých trablích jsem z prvního výsevu udržel cca 30% vyklíčených rostlin a ponaučen jsem provedl výsev druhý kde již byl výsledek o mnoho lepší z 66 rostlin mám 52 zdá se již za zenitem zániku. pro uspešné dopěstování do tohoto stavu je spousty rizikových faktorů, které zdá se jsem již vychytal. Stejně rostliny které mám nejsou ještě nikterak vitální a mají snad jen cca 5 cm. Rostliny jistě zesílí jakmile je počítám tak koncem dubna přepíchám do samostatných květináčků s dobrou zeminou a umístním do skleníku kde budou minimálně ještě tak měsíc a půl sílit aby zvládly poslat poštou.

Je ještě spousty času ale jelikož požadavky na poslání zde již několikrát zazněly tak zde je rekapitulace (budu potřebovat doručovací adresy)

1. Flax (kterému děkuji za zprostředkování dovozu p.gran. provensal)
2. Zdeník
3. Petr Broža
4. Stanley_51 (kterému ještě jednou děkuji za semínka)
5. Jiriraimond (od kterého bych rád zakoupil řízky o kterých psal)
snad jsem na nikoho nezapoměl

Jinak já bych rád koupil jakékoliv zajímavě hybridy ponciru pro zkušební venkovní výsadbu případně řízky jakýchkoliv zajímavých raných fíkovníků (nemám zatím žádný)

ještě něco málo k našemu chlapákovi. velice krásný léčivý keř (pouštní mimoza) který může dosáhnout až 2 metry výšky a navíc by měl mít vysokou mrazuvzdornost. Vzhledem totožný z jakoukoliv akácií které s oblibou pěstujeme jak přenosné rostliny. Jeho rozšíření od jihozápadu USA až daleko na sever v sušších pouštních oblastech, ovšem vlhčím místem také nepohrdne.
http://davesgarden.com/guides/pf/go/61021/


Přílohy:
des1.jpg
des1.jpg [ 74.61 KB | Zobrazeno 510 krát ]
des.jpg
des.jpg [ 115.49 KB | Zobrazeno 684 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Desmanthus illinoensis
OdeslatNapsal: 12 Bře 2008 00:52 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Ahoj! Mou adresu najdes v kontaktech na http://www.fikovniky.com Sam jsem zvedavy jak bude desmanthus v nasich podminkach vegetovat. Jinak nase granatove jablko var. Provance jsem jiz uspesne vysadil na zahrade a take jsem jiz pred tremi tydny odzimoval veskere fikovniky, ktere jsou samozrejme zdrave bez sebemensiho poskozeni. Radkova slama zafungovala na 100%. Ani starsi granatova jablka, ktera nebyla nikterak chranena nevykazuji jakekoli poskozeni mrazem i na tech nejtensich koncovych vyhonech. Jinak jak jsme se bavili o tech rostlinach od Milana Havlise, tak mne uz vsechny privezli vcera v noci. V sobotu tedy budu sadit napr. tuhle nadhernou, obrovskou magnolii grandiflora var. Victoria. Nebo tuto nadhernou bobkovisen na kmenu odrudy Novita, ktera zvlada i plne slunce a ma neuveritelne velke a syte zelene listy + asi 10 dalsich pomerne raritnich rostlin. Nemohl jsem si nevsimnout nekterych zajimavosti na tvych strankach. Konkretne mne zaujala nabidka olivovniku odrudy Oleaster s udavanou mrazuvzdornosti do -18C, pripadne stalezeleny dub quercus x kewensis. Velice by mne zajimaly fotografie prodejnich velikosti techto rostlin.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Desmanthus illinoensis
OdeslatNapsal: 12 Bře 2008 04:11 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
Fuj, to slovo Zakoupil :shock: Pokud něco mám , tak to rád daruji. :D :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Desmanthus illinoensis
OdeslatNapsal: 12 Bře 2008 09:21 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
I vy jedni narkomani! ;-) Dalsi nenapadne psychedelikum do vasi zahradky - a jeste k tomu mrazuvzdorna! :-)

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Desmanthus illinoensis
OdeslatNapsal: 12 Bře 2008 15:56 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
moji adresu najdeš na http://www.exotickerostliny.cz/zdenek-c ... tkova.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Desmanthus illinoensis
OdeslatNapsal: 13 Bře 2008 09:10 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
Flaxi ta magnolie je nádherná prozradíš kolik stála? a co jsi jeste privez? Granátovník prov. mám
pořád doma v zaskleném přístavku, průser je že v noci tam je třeba 5 stupnu ale kdyz sviti slunce je tam i 35 stupnu takze uz ma tak 10cm vyhony takze mam strach ho dat ven protoze jsou porad mraziky, ven ho dam az nebude hrozit mraz, verim ze i kdyby omrzl ze si stim poradi ale zbytecne by ho to zpomalilo a ja potrebuju aby hodne narostl a zesilil aby nemel problemy v zime. Jinak k tem vecem co mam na strankach je to z katalogu jedne hol. skolky ktera je cca 120 km od obchodu kam jezdime nakupovat palmy a juky a tak se chystame ze to spojime a zajedeme i tam, realitu zjistime az na miste i kdyz uvadeji vetsinou 30 - 50 cm. Jedu tam hlavne proto abych si vzal veci pro sebe ale udelal jsem tuto anketu abych zjistil o co by byl pripadny zajem a dovezl bych neco na kram. nejvetsi poptavka je po: arbutu, eucalyptech, stalezel. dubech, magnolii gr. a olea ol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Desmanthus illinoensis
OdeslatNapsal: 13 Bře 2008 10:41 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Milan ted privezl jen dve z tech velkych a ceny jsou zde. S dopravou je to nejvetsi problem, tahle obludka se neda privezt jen tak nejakym obycejnym autem a vzdy se musi prepravovat na lezato. Mimochodem ten Oleaster mne velice zajima, takze se mnou urcite pocitej pri nakupu. U toho dubu bude zalezet na velikosti, hustote vetveni atp. Pokud by to byl jen nejaky proutek, asi by to nebylo ono. Jinak co se mraziku tyce tak granatove jablko vydrzi skutecne hodne a ja ho chtel uz zacit zvykat na venkovni prostredi. I tam uz narasily male listky. Vyhledove to vypada uz jen na nejake kratkodobe mraziky nekdy kolem velikonoc s max. -5C.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz