CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 20 Dub 2024 12:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělávání
OdeslatNapsal: 15 Srp 2004 18:17 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
admin opět se omlouvám, fórum se mě zdá jako nejrychlejší a také nejpohodlnější forma předání informací, pokud to umístníš jako článek budu jen rád pokud vymažeš, nedá se nic dělat, web je tvůj.
ve dnech 13. - 17.9.2004 pořádá zahradnická fakulta MZLU, Lednice, kurz celoživotního vzdělávání - zahradnictví tropů a subtropů II. /nebojte se, že je to druhá, tedy nějaká následná část, spíš došlo po první části kurzu k určení toho co by posluchače zajímalo a co už méně :-), kdo se účastnil jistě ví, takže ještě jednou nejde o nějaké pokračování, a první část není podstatná pro absolvování druhé/
místo konání: lednice okres břeclav; pondělí až pátek 13 - 17.9.2004
ubytování a stravování zajištěno
témata přednášek:odrůdy meruněk a broskvoní; pěstování broskvoní; stolní odrůdy hroznů; biologická ochrana rostlin; sortiment zelenin; léčivé rostliny; asijské druhy zeleniny; pěstování meruněk; dovoz a vývoz rostlin - rostlinolékařské pasy; ochrana rostlin; léčivé rostliny číny a vietnamu; exkurze do lednického zámeckého parku a do arboreta univerzity + přednášky zástupců zahradnických firem? /toto vše v podzimní části, protože předpokládám, že půjde zase o dva týdenní bloky na podzim 2004 a jaro 2005?/
+ setkání lidí se stejnými zájmy z celé republiky, navázání kontaktů s laiky i fundovanými odborníky; získání a výměna rostlin
organizátor: Doc. Ing. Robert Pokluda, Ph.D. 519 367 234 pokluda@zf.mendelu.cz
info také na webu Mendelovy zahradnické a lesnické univerzity /dnes web nefungoval kvůli odstávce - před tím tam byl rozvrh ještě z prvního kurzu, takže se klidně obraťtě na mě, pošlu ten aktuální/
nutné přihlásit se do konce srpna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělá
OdeslatNapsal: 16 Srp 2004 10:30 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
peťa áč napsal:
admin opět se omlouvám, fórum se mě zdá jako nejrychlejší a také nejpohodlnější forma předání informací, pokud to umístníš jako článek budu jen rád pokud vymažeš, nedá se nic dělat, web je tvůj.
ve dnech 13. - 17.9.2004 pořádá zahradnická fakulta MZLU, Lednice, kurz celoživotního vzdělávání - zahradnictví tropů a subtropů II. /nebojte se, že je to druhá, tedy nějaká následná část, spíš došlo po první části kurzu k určení toho co by posluchače zajímalo a co už méně :-), kdo se účastnil jistě ví, takže ještě jednou nejde o nějaké pokračování, a první část není podstatná pro absolvování druhé/
místo konání: lednice okres břeclav; pondělí až pátek 13 - 17.9.2004
ubytování a stravování zajištěno
témata přednášek:odrůdy meruněk a broskvoní; pěstování broskvoní; stolní odrůdy hroznů; biologická ochrana rostlin; sortiment zelenin; léčivé rostliny; asijské druhy zeleniny; pěstování meruněk; dovoz a vývoz rostlin - rostlinolékařské pasy; ochrana rostlin; léčivé rostliny číny a vietnamu; exkurze do lednického zámeckého parku a do arboreta univerzity + přednášky zástupců zahradnických firem? /toto vše v podzimní části, protože předpokládám, že půjde zase o dva týdenní bloky na podzim 2004 a jaro 2005?/
+ setkání lidí se stejnými zájmy z celé republiky, navázání kontaktů s laiky i fundovanými odborníky; získání a výměna rostlin
organizátor: Doc. Ing. Robert Pokluda, Ph.D. 519 367 234 pokluda@zf.mendelu.cz
info také na webu Mendelovy zahradnické a lesnické univerzity /dnes web nefungoval kvůli odstávce - před tím tam byl rozvrh ještě z prvního kurzu, takže se klidně obraťtě na mě, pošlu ten aktuální/
nutné přihlásit se do konce srpna


Hele Petane neznamena ze kdyz ten web delam platim a provozuje ze je muj hahahaahahahahahaaa Web delam pro Vas takze je i Vas.Skoda jen ze k nemu tak vsichni nepristupuji.Co tak si napsat clanek :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: další část kurzu
OdeslatNapsal: 07 Dub 2005 22:37 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
Přes informační systém univerzity mě dnes večer přišla informace, že další část kurzu: Tropického a subtropického zahradnictví, proběhne v Lednici ve dnech 27.6 - 1.7.2005.
S dodatkem, že zájemci se mají obrátit na ing.Pokludu, na stránkách MZLU zatím upřesňující informace nejsou.
Pár lidí, kteří se kurzu účastnili, sem do fóra chodí, tak píšu s předstihem, aby měli čas v případě zájmu, přeložit dovolenky u moře a zúčastnit se.
Vítáni budou i nový účastníci.
Kurz je díky snaze přednášejících a především na přání účastníků blok od bloku zajímavější.

Petr Tichý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělávání
OdeslatNapsal: 15 Kvě 2008 17:56 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Tento kurz stále funguje, nyní od 9. do 13. června běží druhá část už 5. ročníku.
Z rozvrhu vybírám : exkurze v Bambusáriu - Velké Němčice, p. Rezl, exkurze - Bonsai centrum p. Maděrič, Ochrana rostlin a šlechtění ovocných dřevin k rezistenci - Doc. dr. ing. Boris Krška, Využití alternativních hnojiv v zelinářství - Doc. ing. Robert Pokluda Ph.D., Novinky ve fytoterapii - Prof. ing Pavel Valíček a další .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělávání
OdeslatNapsal: 15 Kvě 2008 22:53 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dáša zaslouží obrovskou pochvalu ( Ivane :wink: , startuj vétriesku ) , dala si práci s vyhledáním vhodného tématu na příspěvek (nebo má forum do detailů prostudované) a snad to inspiruje nováčky než opět založí již stokrát založené téma (tzv.zaplevelování fóra). :D .
Dáša našla správný topic - založený v r.2004 s posledním příspěvkem v roce 2005 :!: Kdybych měl kloubouk, tak smeknu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělávání
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2008 15:33 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Ahoj Petře, pěkně jsi mě dostal, mám radost z pochvaly !!!
Co kdyby se našla ve tvém určitě nabitém časovém rozvrhu v té době skulinka a mohl jsi do Lednice zavítat na přednášku / spíš takový pokec / s partou nadšenců do všech možných exotických rostlin ? já bych přivezla jak vzorek Klášteru, tak i nějaké to zakořeněné moldavské víno. Jedno je Lydia - růžové s podlouhlými bobulemi, druhé je bílé, ale za roky, kdy se pěstuje se už jméno zapomnělo. Mělo by být hodně rané /zraje prý koncem července/, stolní a velmi sledké.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělávání
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2008 18:39 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dáša napsal:
Ahoj Petře, pěkně jsi mě dostal, mám radost z pochvaly !!!
Co kdyby se našla ve tvém určitě nabitém časovém rozvrhu v té době skulinka a mohl jsi do Lednice zavítat na přednášku / spíš takový pokec / s partou nadšenců do všech možných exotických rostlin ? já bych přivezla jak vzorek Klášteru, tak i nějaké to zakořeněné moldavské víno. Jedno je Lydia - růžové s podlouhlými bobulemi, druhé je bílé, ale za roky, kdy se pěstuje se už jméno zapomnělo. Mělo by být hodně rané /zraje prý koncem července/, stolní a velmi sledké.

Dášo, vypadá to moc lákavě, zvláště kdy se k tomu Klášteru přidalo limončelo a Fíkové víno od Flaxe, to by byl trojboj :mrgreen: . Ale popravdě řečeno, nerad slibuji, v práci se mně může změnit program každou minutu :cry: , třeba to na chvilku vyjde :D . S Doc. Krškou se znám velmi dobře, Milana Maděriče bych také rád opět navštívil, ale to bych se tam musel na chvilku nějak vpašovat, uvidíme. Zeptám se Luboše Sitaře, ten tam také jezdí.
To rané víno mně zajíma, objednávám si řízek. Také jsem se na Floře Olomouc nedavno seznamil s nějakým Ivanem z Bulharska, vozí a prodává zde zajímavé odrůdy, především bezsemené :idea: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělávání
OdeslatNapsal: 18 Kvě 2008 15:20 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Petře, díky za odpověď, počítala jsem s nějakou obecnější odpovědí / jako třeba když čas dovolí.../, ale takhle je to také super. Když znáš Luboše, tak máš informace z téměř první ruky - úplně nejprvnější ruka v kontaktu škola - frekventanti je Svaťa Kodytek... :D
Řízky vína / tedy sazenice/ beru tak jako tak s sebou...Jak jsem tak drahou polovičku podrobila křížovému výslechu, to bílé víno bude zřejmě původem z Evropy, protože po něm pak sice zpětně pár lidí v oblasti Moldávie a dále v tomto směru pátralo, ale nebylo nalezeno. Na pomezí Rumunska a Ukrajiny se pěstuje hrozně dlouho, ale jméno k němu už nikdo neví. Rostlinu mám vysazenou ve skleníku a vypadá to i na slušné kvetení, tak se v září uvidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělávání
OdeslatNapsal: 23 Srp 2008 20:52 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dáša napsal:
Ahoj Petře, pěkně jsi mě dostal, mám radost z pochvaly !!!
Co kdyby se našla ve tvém určitě nabitém časovém rozvrhu v té době skulinka a mohl jsi do Lednice zavítat na přednášku / spíš takový pokec / s partou nadšenců do všech možných exotických rostlin ? já bych přivezla jak vzorek Klášteru, tak i nějaké to zakořeněné moldavské víno. Jedno je Lydia - růžové s podlouhlými bobulemi, druhé je bílé, ale za roky, kdy se pěstuje se už jméno zapomnělo. Mělo by být hodně rané /zraje prý koncem července/, stolní a velmi sledké.

Tak do Lednice jsem se nedostal, zato ke mně dnes po delší době doputovaly dvě sazenice vin.révy od Dáši :D . Na odpoledním srazu brněnských citrusářů (dopoledne byl Hradec Králové) mně je předal Luboš Sitař. Detailně jsem je dosud neprohlížel, ale myslím, že tam žádný štítek nebyl. Jde o cv.Lydia a to bílé superanné ?
Dášo, díky moc :D , snad se budu někdy moci revanžovat :idea: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělávání
OdeslatNapsal: 24 Srp 2008 18:22 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Mám radost, že se Luboš Sitař jako pošťák osvědčil..... :shock:
Opravdu se jedná o ty zmiňované dvě rostliny, ale superrané zřejmě není odnikud z východu, po letos provedeném místním pátrání to vypadá spíše na rokouskou provenienci. :wink:
Tady jsme z něho pár hroznů letos ochutnali před dvěma týdny, ale bylo ve skleníku, nicméně dost zastíněné....

Další běh kurzu v Lednici je naplánovaný od 6. do 10.10. 2008, to kdyby se chtěl přihlásit někdo další, protože správných nadšenců není nikdy dost !! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělávání
OdeslatNapsal: 24 Srp 2008 22:11 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dášo, zas tak dobře roli pošťáka Ondry Luboš Sitař nesplnil. Rostlinky dodal, ale bez identifikace. Na jedné rostlině zůstal papírový štítek, ale název je smytý. Naštěstí jsou obě odrůdy dobře rozlišitelné, jedná má na spodku listů takové to chmýří, druhá ne. Která je která ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělávání
OdeslatNapsal: 10 Dub 2009 22:31 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
A je to tady !!! :shock: 8. - 12.6. 2009 se uskuteční další pokračování tohoto nekonečného seriálu - pevně v to doufám, neboť mě daleko více baví a není tak předvídatelný jako ty filmové ... :D :roll:
Jako ochutnávku uvedu témata přednášek : 1/ Španělsko a citrusy, přihlédnutí k mikrobiálnímu složení půdy, dále naše domácí orchideje a houby - zdánlivě nesouvisející témata, nicméně je spojuje osoba přednášejícího. 2/ Peru - cestopis 3/ bílkoviny 3. tisíciletí včetně ochutnávky 4/ jeden celý den bude věnován orchidejím 5/ vinohradnictví - nové, perspektivní odrůdy z východu Evropy 6/ cestopis dle přání. Dále budou dvě exkurze v odpoledních hodinách, jezdíme společně auty.
Podrobnosti pošlu na vyžádání, připravujeme detailní rozvrh, domlouváme exkurze, makáme na tom :twisted:
Dáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahradnictví tropů a subtropů -kurz celoživotního vzdělávání
OdeslatNapsal: 09 Kvě 2010 14:26 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Zdravím a opět zvu na další běh Celoživotního vzdělávání zaměrený na Zahradnictví tropů a subtropů.
Termín je 14. až 18. června a zřejmě se nyní zavede změna a kurs bude pouze 1 x do roka - je docela problém kurs spolehlivě obsadit posluchači a podzimně - zimně - jarní termíny jsou pro většinu pěstitelů hůře přístupné, kvůli možným problémům s rostlinami nebo zádrhelům při vytápění, zálivce a pod. Témata přednášek se právě vyjednávají, takže až budu vědět více, uveřejním je.
Byla bych velice ráda, aby se k nám připojili i "nové" tváře, nová krev, kurs není omezený jen zájmem o citrusy, jezdí obecně ovocnáři - pěstují od meruněk, broskví až po cicimky, fíky a další rostliny, kaktusáři a sukulentáři, pěstitelé orchidejí i lidé, které to jen baví a na oknech mají tři truhlíky s pelargoniemi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz