CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 23 Dub 2024 22:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: neznámý strom
OdeslatNapsal: 24 Čer 2008 12:10 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2007 06:26
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeň
Ahoj lidičky!
Nevíte prosím někdo, co je tohle za strom? Nějak mi to trochu připomíná magnólii, ale nevím nevím... :|


Přílohy:
DSCN3885.JPG
DSCN3885.JPG [ 115.3 KB | Zobrazeno 630 krát ]
DSCN3883.JPG
DSCN3883.JPG [ 112.44 KB | Zobrazeno 648 krát ]
DSCN3849.JPG
DSCN3849.JPG [ 147.74 KB | Zobrazeno 639 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 24 Čer 2008 12:35 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Čer 2007 13:15
Příspěvky: 141
Bydliště: Náchodsko
Jj to bude na 99% magnolie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 24 Čer 2008 15:06 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Ano toto je Magnolia Tripetala. Na sve zahrade mam take jednu mladou. Jedna se o plne mrazuvzdorny, opadavy kultivar.


Přílohy:
IMG_0822.jpg
IMG_0822.jpg [ 503.72 KB | Zobrazeno 620 krát ]

_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 24 Čer 2008 15:32 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2007 06:26
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeň
Děkuju za identifikaci :D . A nevíš flaxi náhodou jak rychle roste? Tady u nás jsou dva dost velké stromy. Ten co jsem fotila je menší, ale ten druhý má průměr kmene asi 20cm a výšku tak 5 metrů :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 24 Čer 2008 16:02 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 Kvě 2006 19:46
Příspěvky: 394
Bydliště: Slezská Ostrava Česká republika
Dle literatury roste rychle, ale podle zkusenosti pokud bude vysazena v beznych zahradnich podminkach a pokud nebude mit vylozene vresovistni podminky jen stredne rychle. Je exkluzivni svymi cervenymi plody na konci leta a pak samozrejme extra velkymi destnikovitymi listy ktere jsou druhe nejvetsi po ne uz mrazuvzdorne magnolii macrophylla. V kazdem pripade sazet nejlepe na plne slunce a do polohy, kde nehrozi prilis silne vetry diky velkym a velice tenkym listum, ktere by mohl silnejsi vitr potrhat. Zem potrebuje jako kazda magnolka kyselou a jamu vyhloubenou spise do sirky, protoze vytvari koreny pri povrchu odkud take cerpa ziviny podobne jako rondaky, azalky atp.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 25 Čer 2008 16:52 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2007 06:26
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeň
Díky moc za podrobné informace :D Zkusím si ještě vyzvědět od pánečků těch dvou kyti, jak jsou staré :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 24 Srp 2008 11:15 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Dobrý den,

nezná někdo přesný název tohoto jehličnanu?Dostaly jsme ho darem od známé,letos má 51 let.
A i když máme strop vysoký 3,20 m,tak se tam začíná ten jehličnan nevejít :lol: . A právě chci zjistit o jaký druh jde,protože bych ho rád umístil do vytápěné zimní zahrady,ale nevím jestly je to dobrý nápad :roll:


Přílohy:
DSC00172.JPG
DSC00172.JPG [ 88.8 KB | Zobrazeno 653 krát ]

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 24 Srp 2008 11:49 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Je to:
Araukárie (Araucaria heterophylla)
Popis: Jinak také pokojová jedle nebo blahočet. Jedná se o krásnou rostlinu - jeden z mála jehličnanů, který se dá pěstovat v pokojových podmínkách. Větve jsou ve tvaru rybí kosti a vyrůstají v patrech vždy po čtyřech nebo pěti z jednoho místa na kmínku. Jehlice jsou měkké, nejdříve světlé, později tmavozelené. Zprvu přirůstá rychle (jedno patro větví za rok), později se růst zpomaluje a rostlina vytváří silnější kmínek.
Péče: Stanoviště světlé (avšak bez přímého slunečního úpalu), zemina standardní pro pokojové rostliny, zálivka pravidelná (nesmí však být přemokřená a stát ve vodě!). Rostlina vyžaduje vlhký vzduch, jinak větve začnou převisat, jehlice opadávat a reznout, kmínek se od spodu vyholuje a rostlina vypadá velice nehezky. Vzduch zvlhčujeme buď pravidelným rosením nebo umístěním výparníků v blízkosti rostliny. Araukárii prospívá letnění na balkoně nebo kryté terase. Hnojíme univerzálním tekutým hnojivem pro nekvetoucí pokojové rostliny - bohatě stačí jednou do měsíce, v zimě nemusíme hnojit vůbec.
Poznámky: Jako všechny jehličnany i araukárie uvolňuje do ovzduší antibakteriální silice, je proto vhodná do dětských pokojů a ložnic, kde zlepšuje kvalitu vzduchu.

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 24 Srp 2008 12:19 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
KRUMME napsal:
Je to:
Araukárie (Araucaria heterophylla)
Popis: Jinak také pokojová jedle nebo blahočet. Jedná se o krásnou rostlinu - jeden z mála jehličnanů, který se dá pěstovat v pokojových podmínkách. Větve jsou ve tvaru rybí kosti a vyrůstají v patrech vždy po čtyřech nebo pěti z jednoho místa na kmínku. Jehlice jsou měkké, nejdříve světlé, později tmavozelené. Zprvu přirůstá rychle (jedno patro větví za rok), později se růst zpomaluje a rostlina vytváří silnější kmínek.
Péče: Stanoviště světlé (avšak bez přímého slunečního úpalu), zemina standardní pro pokojové rostliny, zálivka pravidelná (nesmí však být přemokřená a stát ve vodě!). Rostlina vyžaduje vlhký vzduch, jinak větve začnou převisat, jehlice opadávat a reznout, kmínek se od spodu vyholuje a rostlina vypadá velice nehezky. Vzduch zvlhčujeme buď pravidelným rosením nebo umístěním výparníků v blízkosti rostliny. Araukárii prospívá letnění na balkoně nebo kryté terase. Hnojíme univerzálním tekutým hnojivem pro nekvetoucí pokojové rostliny - bohatě stačí jednou do měsíce, v zimě nemusíme hnojit vůbec.
Poznámky: Jako všechny jehličnany i araukárie uvolňuje do ovzduší antibakteriální silice, je proto vhodná do dětských pokojů a ložnic, kde zlepšuje kvalitu vzduchu.


:shock: myslím že není co dodat,vím už všechno co jsem vědět chtěl,děkuji. Akorát mě štvě že mam o metr nižší strop v pokoji než je celá rostlina,hned bych si jí dal k postely,ať mam lepčí spaní :lol: . díky KRUMME

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 29 Lis 2008 22:29 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Projížděl jsem net a na co jsem nenarazil. Našel jsem druh rostlin pro mě neznámé, což je záhada :lol: :idea: . Tuta rostlina ale i všechy ostatní vypadají jako Yuccy z černobylu. Docela mě to udivovalo že jsem viděl něco takového až teď


Přílohy:
PanMono.jpg
PanMono.jpg [ 38.97 KB | Zobrazeno 633 krát ]

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 03 Pro 2008 00:35 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Palma Pandanus, nic extra. Podle popisku obrazku asi Pandanus monoteca. Pandanusy jsou velmi hojne palmy asie a australie, v australii byly v tropech okolo Cairns tisicovky spiralovitych pandanu (P. spiralis) s obrimi semeny velkymi jako meloun nebo ananas, mam jich nekolik nekde v archivu nafoceno, ale kamarad google ti Ovare taky poslouzi :-)

Jsou tak bezne, ze jsem je v australii nevidel v zadne botanicke zahrade (prosel jsem tri). Je to takova plevel, protoze jinde jsou skoro vsude. Asiati tomu obcas rikaji pandanove borovice, mozna kvuli plodum podobnym vzdalene siskam zavrene Jeffreiovy borovice (mimochodem velmi pekna a v cesku volne, ac zridka, rostouci -- sisky az 25cm vysoke!!!).

Jako Juka vypada akorat jako mala, vetsi uz tvori kmen, ktery se i vetvi (podle druhu).

Jinak, jak koukam, maz to z RarePalmSeeds obchodu, tak proc sis neprecetl ten nazev primo na te strance? Zkousis nas? :-)

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 03 Pro 2008 15:35 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
martincz napsal:
Palma Pandanus, nic extra. Podle popisku obrazku asi Pandanus monoteca. Pandanusy jsou velmi hojne palmy asie a australie, v australii byly v tropech okolo Cairns tisicovky spiralovitych pandanu (P. spiralis) s obrimi semeny velkymi jako meloun nebo ananas, mam jich nekolik nekde v archivu nafoceno, ale kamarad google ti Ovare taky poslouzi :-)

Jsou tak bezne, ze jsem je v australii nevidel v zadne botanicke zahrade (prosel jsem tri). Je to takova plevel, protoze jinde jsou skoro vsude. Asiati tomu obcas rikaji pandanove borovice, mozna kvuli plodum podobnym vzdalene siskam zavrene Jeffreiovy borovice (mimochodem velmi pekna a v cesku volne, ac zridka, rostouci -- sisky az 25cm vysoke!!!).

Jako Juka vypada akorat jako mala, vetsi uz tvori kmen, ktery se i vetvi (podle druhu).

Jinak, jak koukam, maz to z RarePalmSeeds obchodu, tak proc sis neprecetl ten nazev primo na te strance? Zkousis nas? :-)


Ale martine já vás z ničeho nezkouším, a ani sem se na nic neptal :lol: . Vím že jsi to tak rozhodně nemyslel, ale z tvého textu cítím zapšklost vůči mě :wink: 8) ,nic ve zlém. Je príma když je tady někdo cestovatel a dokáže hovořit o pro mě zajímavé druhy a jinak jsem sem vložil tuto nádhernou palmu, protože v Austráli možná roste na každém roku ale tady v evropě neni ani jedna. Taky jsem konstatoval že znám desítky druhů palem a yuk, ale neznal jsem doposud pandanus, který mi v porovnání s tim prťavim človíčkem tam pravo dole, příde jako Yucca z černobylu :shock: . A když už jsme u toho, sliboval jsi na podzim fotoseriál o banánovníkách, a já ti říkal že se moc těším - a těším se i teď.

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: neznámý strom
OdeslatNapsal: 05 Pro 2008 11:56 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Zdar, zadna zapsklost, sry ze to tak vyznelo, to ze nas zkousis jsem myslel ze srandy, ale fakt je ze se staci trosku rozhlidnout a na strankach ze kterych tom mas to popsany je.

Fotoserial mam do zazimovani nafocen, bohuzel posledni vykopavani bananu jen na hodne spatnem mobiulu, protoze jsem omylem nevzal fotak. Ale ted je jeho per partes zverejnovani zbytecne, pockejme co udelaji banany na chodbe a na jare jakmile/zda se rozhejbou k rustu bude mit smysl publikovat. Ted uz maji stejne vsichni sklizeno, takze neni kam spechat :-) Ale pokud budete chtit tak hned o vanocnich prazdninach nafotim aktualni stav a prdnu to tu teda rovnou :-)

Jinak rychle info pro tebe: vykopani prezily vsechny banany, zatim vse funguje jak ma.

Jo a jeste, Ovare, chtel jsem ti pochvalit zimni zahradu, vypada moc pekne a uprimne zavidim!

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz