CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 12:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosba o pomoc
OdeslatNapsal: 06 Črc 2008 21:16 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Črc 2008 12:29
Příspěvky: 1
Pestujem 2. rokom drobnoplodé kiwi. Mám zatiaľ : - 2 kultivary arguty "Weiki", ktoré veľmi pekne rastú. - 1 kultivar arg."Piccolo" zasadený v tomto roku a prosperuje. - 1 kultivar "Keń s Red" samičí, tiež zasadený v tomto roku presadením z 1O cm kontajneru do 14 cm lebo nebol vhodný priamo do zeme iba s kontajnerom, zatial tenkými výhonkami vegetuje a javí sa, že sa ujal. Samčí druh vobec nevyrašil a bola daná reklamácia pre pestovatelskú zanedbanosť. Kontajner bol s úplne malým množstvom zeminy a koreň bol zasušený.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A posledný - 1 kultivar arg. "Issai", z ktorého som doslova nešťastný, lebo som sa mu tešil nakoľko už dosť aj zakvitol a preto hľadám pomoc, ak by niekto vedel predpokladať príčínu skrútenia listov, čo trvá už asi 2 až 3 týždne. Listy zatiaľ nevyschli neviem s čím im pomocť /hnojivom na list?/ Keď som zistil skrúcanie listov odstránil som kvety so založeným už plodom, nechal som tam ešte 5, ktoré plody aj napriek skrúteným listom rastú, zistil som na 1 vetvičke, že tam rašia aj 2 očká. Listy chránim pred slnečnými lúčmi, ktoré začnú na ňu dopadať, čo je vidieť aj na obr.
Rastlinku som zasadil podľa návodov tak, že som vykopal jamu 5Ox5Ox5O cm vymenil som všetkú ílovú podu za kvalitnú, na spodu som dal pre hnojenie do rezervy - drobnú pokosenú trávu asi 4 lopaty, dobytčí maštalný hnoj už prehnilý dve lopaty,
potom asi 25 cm vrstvu zeminy, vo vrchnej časti výkopu zeminu zmiešanú s rašelinou do ktorej som osadil obsah kontajneru
s rastlinou, jej výška bola asi 45 cm a pozostávala z rozdvojeného výhonu s 5 mm hrubým na oboch.
Príčina?
Kultivar som aj asi neprimerane prihnojil "Krištalonom", taktiež som moc asi polieval. Ospravedlňujem sa za dlhý popis, pokladal som potrebné uviesˇčo najviac informácii. Prosím kto predpokladá príčťinu nech poradí či sa dá rastlinka zachrániť.


Přílohy:
Poznámka: Celá rastlina
DSC_5901mini.jpg
DSC_5901mini.jpg [ 151.58 KB | Zobrazeno 778 krát ]
Poznámka: Ukážka listu
DSC_5899mini.jpg
DSC_5899mini.jpg [ 137.14 KB | Zobrazeno 720 krát ]
Poznámka: Plod
DSC_5898mini.jpg
DSC_5898mini.jpg [ 116 KB | Zobrazeno 750 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz