CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 14:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 10:56 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Zář 2007 08:55
Příspěvky: 149
Bydliště: Kačice
Petr Broža napsal:
Velmi se mně líbí současná diskuze v sousedním topicu o "mrazuvzdorných" palmách. Pepino se nechal vyprovokovat a věnuje svůj jistě drahocený čas a seznámuje nás zdarma se svými bohatými zkušenostmi a tím uchrání naše peněženky před neuváženým nakupováním, díky Josefe .
Máš Petře pravdu a dík.Ještě se nechám vyprovokovat jednou.Uvedu pro některé druhy
min teploty naměřené za posledních "30 let" v oblastech přirozeného výskytu:
Tr.fortunei -14
Tr.takil Kumuaon -12
Tr.takil Nepal -9,2
Tr.nanus -11
Tr.latisectus -9
Tr.princeps -7
Tr.martianus -6
Tr.oreophilus -4
Mohl bych pokračovat ve výčtu dalších druhů ale
chci to uvést jen jako příklad.Je zřejmé,že za určitých podmínek a z menším či větším poškozením jsou palmy schopny odolat i o "něco?"
většímu mrazu.U některých to asi za pokusy stojí
a zajímaly by mne určitě osobní "několikaleté" zkušenosti z našich oblastí.
Ale divím se,že někdo, kdo teprve "stratifikuje"
semínka chce ohromovat svými znalostmi a navíc ještě radit,co všechno zde můžeme pěstovat a kolik co vydrží,když to ani sám ještě pořádně nevyzkoušel.Vždytˇ skoro všechno jsou
to neověrené a nepodložené bludy.Jako to,že
ze semínek vypěstované jsou o 3 st.odolnější.
To jsou takový kraviny,že člověk neví jestli se má smát,či brečet.
Omluvám se že jsem se nechal tak strhnout.
Josef


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 10:58 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
Pravda koncim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 14:41 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Na úvodu fora je psáno: internetový rádce začínajících pějstitelů... Podle mého začátečnického názoru by se mělo začátečníkům prominout.

Např. Jack je zkušený pěstitel třeba banánovníků a třeba s mrazuvzdornými palmami nemá vlastní zkušenost (PŘÍKLAD) stejně jako já, takže než budeme mít vlastní zkušenost, budeme čerpat z internetu, kde hold třeba nejsou pravdivé informace! Takže jsme za blbce.

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 15:15 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Radime, myslím že je moc veliká škoda, že to bereš zrovna tímto způsobem. KAŽDÝ začátečník nebo "nováček" je tu vítán. A že někdy prosazuje mylné názory, ... toho už tu bylo.... a od toho je diskuze.
VŽDCKY SE STEJNĚ SPOLEČNÝMI SILAMI DOPÁTRÁME PRAVDY :!:
Daleko horší to bylo v dobách, kdy nebyl nejen net, ale i takováto fóra atd. Informace byly jen kusé a bohužel velmi zavádějící ! Komunikace mezi lidmi naprosto "0"vá.
Buďme společně rádi, že je momentálně vše jinak... a pojďme společnými silami přispět k rozvoji pěstování čehokoliv. :wink: Málokdo z vás jen tuší, o čem je "obsluha" takovéhoto fóra a proto buďme rádi za to, co je..
Jedna věc je fórum postavit, druhá věc je udržet je v chodu a reletivně bez problémů.. Četl jsem i na jiných fórech příspěvky Jacka..., absolutně nic proti němu nemám, ale jen doufám, že pokud se stane moderátorem zde, myslím že Admin bude mít hrozně moc práce... :roll:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 15:39 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
KRUMME napsal:
Radime, myslím že je moc veliká škoda, že to bereš zrovna tímto způsobem. KAŽDÝ začátečník nebo "nováček" je tu vítán. A že někdy prosazuje mylné názory, ... toho už tu bylo.... a od toho je diskuze.
VŽDCKY SE STEJNĚ SPOLEČNÝMI SILAMI DOPÁTRÁME PRAVDY :!:
Daleko horší to bylo v dobách, kdy nebyl nejen net, ale i takováto fóra atd. Informace byly jen kusé a bohužel velmi zavádějící ! Komunikace mezi lidmi naprosto "0"vá.
Buďme společně rádi, že je momentálně vše jinak... a pojďme společnými silami přispět k rozvoji pěstování čehokoliv. :wink: Málokdo z vás jen tuší, o čem je "obsluha" takovéhoto fóra a proto buďme rádi za to, co je..
Jedna věc je fórum postavit, druhá věc je udržet je v chodu a reletivně bez problémů.. Četl jsem i na jiných fórech příspěvky Jacka..., absolutně nic proti němu nemám, ale jen doufám, že pokud se stane moderátorem zde, myslím že Admin bude mít hrozně moc práce... :roll:


Tak teraz uz duplom koncim. Ale dakujem za male osobne dejavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 15:51 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
KRUMME napsal:
Radime, myslím že je moc veliká škoda, že to bereš zrovna tímto způsobem. KAŽDÝ začátečník nebo "nováček" je tu vítán. A že někdy prosazuje mylné názory, ... toho už tu bylo.... a od toho je diskuze.
VŽDCKY SE STEJNĚ SPOLEČNÝMI SILAMI DOPÁTRÁME PRAVDY :!:
Daleko horší to bylo v dobách, kdy nebyl nejen net, ale i takováto fóra atd. Informace byly jen kusé a bohužel velmi zavádějící ! Komunikace mezi lidmi naprosto "0"vá.
Buďme společně rádi, že je momentálně vše jinak... a pojďme společnými silami přispět k rozvoji pěstování čehokoliv. :wink: Málokdo z vás jen tuší, o čem je "obsluha" takovéhoto fóra a proto buďme rádi za to, co je..
Jedna věc je fórum postavit, druhá věc je udržet je v chodu a reletivně bez problémů.. Četl jsem i na jiných fórech příspěvky Jacka..., absolutně nic proti němu nemám, ale jen doufám, že pokud se stane moderátorem zde, myslím že Admin bude mít hrozně moc práce... :roll:


Ahoj Ivo,

Nechci nikoho obhajovat, ale já, když jsem založil téma i když na celém foru nebylo, tak mě bylo řečeno, že si to mám "vygooglit". Ale to by pak nemuselo vůbec žádné forum existovat... Samozřejmě chápu, když někdo založí téma, který už někdo založil, že se ostatní naštvou...

Jinak máš pravdu, každý máme svým způsobem pravdu...

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 16:31 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Jack Daw napsal:
Tak teraz uz duplom koncim. Ale dakujem za male osobne dejavu.


Jacku, co dodat?
... to se snadno odchází od rozdělané práce... Prosím uklidni se a když napíšeš nějaký názor, skus ho třeba něčím podložit...
Právo na omyl má každý, ale je dobré občas jej umět i přiznat.. :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 19:54 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
KRUMME napsal:
Jack Daw napsal:
Tak teraz uz duplom koncim. Ale dakujem za male osobne dejavu.


Jacku, co dodat?
... to se snadno odchází od rozdělané práce... Prosím uklidni se a když napíšeš nějaký názor, skus ho třeba něčím podložit...
Právo na omyl má každý, ale je dobré občas jej umět i přiznat.. :wink:


...

KRUMME, so všetkými vecami, s ktorými som sa podeliť chcel, som sa s vami podelil, preto moju prácu nepovažujem za rozrobenú a nedokončenú. Ak si myslíš opak, "skus ho třeba něčím podložit" V živote som bol len málokedy kľudnejší, ako keď píšem tieto riadky.
Ak máte záujem a lepšie a detailnejšie popisy, som si istý, že nejaký pestovateľ sa na tomto fóre nájde, ktorý miesto redaktora článkov vyplní milerád a veľmi ochotne sa o skúsenosti (ktorých má určite neúrekom) deliť bude, lebo to by v tom čert bol, aby sa taký nenašiel.

....


pepino napsal:
...Ale divím se,že někdo, kdo teprve "stratifikuje"
semínka chce ohromovat svými znalostmi ...
Citace:

Ohromovať je pojem, ktorý asi najmenej vystihuje to, čo som sa snažil robiť. Ak by si napísal, ktorý visí na padáku dole hlavou, kým tento príspevok píše, mal by si väčšiu pravdu. Semienka som už dostratifikoval, lebo v materských krajinách netrvá zima dlhšie, ako koľko boli v chlade u mňa.


pepino napsal:
...a navíc ještě radit,co všechno zde můžeme pěstovat a kolik co vydrží,když to ani sám ještě pořádně nevyzkoušel...


Pravdepodobne stále narážaš na jeden údaj z tabuľky (ktorá tých údajov mala, povedzme že, viacej), ktorý, keby si mi mimochodom normálne napísal pm a opravil moju nejasnosť, a neurážal ma tu vo viacerých príspevkoch, by som veľmi ochotne zmenil, všetko by bolo v poriadku a ja by som bol vďačný.
Teraz ti takto iba ďakujem, že si ma na to upozornil, prejdem si ešte nejaké iné materiály a upravím si svoje papiere tak, aby zodpovedali skutočnosti, len veľmi nerád by som zavádzal.
Ospravedlňujem sa za každú vetu, ktorou som niekomu v texte "radil, čo niekto niekde v Čechách môže a nemôže pestovať." Určite som to nemyslel zle, nemám na to žiaden pádny dôvod.

Som rád, že si (minimálne tým, že si na to nereagoval podráždene ani pohŕdavo) pochválil tie texty, zvyšné tabuľkové údaje, ako aj tie fotky.


pepino napsal:
...Vždytˇ skoro všechno jsou
to neověrené a nepodložené bludy.


Hups, beriem späť, práve si ma dostal ;). Táto veta asi bagatelizuje aj ono zvyšné úsilie. Len by som rád vedel, kde som sa v tých ostatných údajoch pomýlil, aby som si to tu u mňa opravil, lebo ja som asi trdlo - musel som to zle preložiť z textov Minnesotskej univerzity. Ihneď idem poslať späť do Cambridgu môj CAE (Certificate in Advanced English), lebo evidentne človek na mojej jazykovej úrovni sa pri preklade nemôže dopúšťať chýb typu "celé sú to bludy", keď originál text je všeobecne vydaným dokumentom platnou vzdelávaciou inštitúciou.
Alebo asi rovno napíšem do Minnesoty a spýtam sa ich, ako si to len predstavujú vydávať také zdrapy.


pepino napsal:
...To jsou takový kraviny,že člověk neví jestli se má smát,či brečet....


Dúfam, že to berieš s humorom, lebo ja určite áno. Verím, že život je príliš krátky na to, aby sme sa nejako trápili nezmyselnými a nepodstatnými vecami. Veď nie je nad to, ako keď sa niekto vyjadrí v zmysle hlášky z filmu Pelíšky:"Tolik námahy a přitom taková blbost." Som si istý, že každý, kto v živote odrobil čo-to práce, si prácu druhých aspoň váži. Prinajmenšom ja som si ju vždy vážil.


pepino napsal:
...Omluvám se že jsem se nechal tak strhnout....


Možno mi to napadá len ako programátorovi alebo víťazovi matematickej olympiády krajského kola, ale ak ti pri tomto riadku bolo ľúto, že si sa nechal uniesť, tak si kľudne ešte mohol všetko zmazať a formulovať jemnejšie. Prepáč preto, ak ťa nazvem klamárom, ale logicky nič iné ani nie si a preto ani tá tvoja "omluva" nemá žiadnu hodnotu, akurát tých pár Bytov, v ktorých je vtlačená. Ak by si totiž cítil aspoň štipku ľútosti, nič takéhoto by si mi nenapísal a ja by som v ľútosti nad tebou nezabíjal čas nad touto odpoveďou.

...


Rade napsal:
Např. Jack je zkušený pěstitel třeba banánovníků a třeba s mrazuvzdornými palmami nemá vlastní zkušenost (PŘÍKLAD) stejně jako já, takže než budeme mít vlastní zkušenost, budeme čerpat z internetu, kde hold třeba nejsou pravdivé informace! Takže jsme za blbce.



Aj keď si to mimoriadne cením, nie je dôvod, aby si rozširoval oný kruh nevedomosti aj na seba, lebo si ju (aspoň podľa mňa) vôbec neprejavil. Ďakujem ti v každom prípade za to, že si ako jediný bol ochotný povedať niečo na moju obranu.
martincz už stihol spochybniť aj tento môj obor záujmu (banánovníky), aj keď doteraz asi nevypestoval nič, čo by samé nežilo a neprežívalo voľne v prírode (rozumej nič ako banánovníkový kultivar).

...


KRUMME napsal:
Četl jsem i na jiných fórech příspěvky Jacka..., ...


Takže fóra, kde vystupujem pod menom Jack Daw sú tri. Citrusy.cz, Yuccaland.cz a bananas.org. Nie je mi síce jasné, ako sa dá moje pôsobenie na tomto fóre porovnať s inými, ale kľudne. Podotýkam, že na žiadnom fóre sa mi ale nestalo to, čo sa mi deje tu.


KRUMME napsal:
...absolutně nic proti němu nemám, ale jen doufám, že pokud se stane moderátorem zde, myslím že Admin bude mít hrozně moc práce... :roll:


Veľmi nerád by som svojou činnosťou spôsobil niekomu ešte viac roboty, ako už má a ak by som aj niečo také dopustil (neúmyselne) a bolo mi to povedané, tak samozrejme sa vzniknuté problémy pokúsim poškodenému pomôcť vyriešiť a potom odídem, aby som už ďalšie problémy nespôsoboval.
Myslím, že ale, keď už si ma tak taktne upozornil, aj s tým pekným a veľavravným smajlíkom, tak túto otázku riešiť vôbec, ale vôbec nemusíš. Len nerád budem spôsobovať problémy, aj keď s dobrým úmyslom pomôcť, preto ak aj mi niekto povie, že mám ísť robiť mod-a, tak mu poďakujem za ponúknutú možnosť, ospravedlním sa za otravovanie, ktoré som mu svojou pm spôsobil, a nasmerujem ho na tento a iné príspevky, kde nájde vysvetlenie môjho n´´ahleho rozhodnutia zmeniť názor.

...


Paradoxne, toto je príspevok, ktorým som nepovedal nič, no pre všetkých zúčastnených asi bude minimálne uspokojivým. Je mi to ľúto, Ovar, ospravedlňujem sa, mal si pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 20:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Začnu zlidovělým výrokem z Troškových veseloher Slunce, seno ...... jedné babky z Hoštic:
Už se perou, už se zase perou ! :lol: :lol: :lol:
Jacku, mám konec měsíce a hodně málo času, proto všechno předtím nemohu číst a už vůbec se to snažit pochopit, promiň.
Ale trvám na tom, co jsem napsal:
Petr Broža napsal:
Jack Daw, nejlepší by bylo, kdyby jsi reagoval na Adminovu výzvu, kde hledá nové moderátory :
viewtopic.php?f=5&t=1465
Práce je tu opravdu dost, Ale jinak Jack Daw pokračuj dále :D , určitě jsi forum během posledního měsíce v mnoha tematech velmi oživil :D .

Tak, jak jsem napsal, velmi jsi to tady oživil ! :D názory jsou různé, diskuze i tvrdší, taková je doba-zvykej si. Odevšad nejde utéci, někde musíš být.
Víš Pepina jsem se zastal, protože jsem neváhal (a nelitoval cca 500km jízdy autem) a před pár lety si k němu zajel. On má velké zkušenosti, ale čeho si na něm cením nejvíce, tak to, že přesto že nabízí juky, palmy (často dovozové za hodně peněz) na prodej, tak netvrdí jako někteří jiní prodejci, že naše klima lehce zvládnou a seriozně varuje před riziky. Ale nechci se v tom babrat a prosím tě - nedělej to ani ty a jedeme dál :D .
Makej-jseš přece moderátor a klidně nás tady sprdni, máš na to pravomoce.
Neuteč jako řada jiných, kteří zde mají po určitou dobu několik příspěvků denně a pak se ztratí. Domluvil jsem - Howg :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 21:14 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Jack Daw napsal:
Urobil som malu mapu, ktora ukazuje, ze Brno je v podstate na urovni Ziliny na Slovensku, aby som si to vedel predstavit. Ano, jednoznazcne je to teplotou :D a keby len, ak u vas prsieva snezieva tak ako v Ziline, tak aj tym.


S tym rozhodne nesuhlasim. Nemožeš si urobiť redstavu o klime v Brne len preto, že má rovnaku zemepisnu šírku ako Žilina. Nemám naštudované udaje z meteorologickych stanic, ale odhadujem, že klíma v Brne a okolí je niekde na urovni Trenčína. Južná Morava, Lednice asi na urovni Piešťan.
Skus v Žiline vypestovať taketo vodne melony ;) :
viewtopic.php?f=5&t=1018&start=0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 21:16 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Jack Daw napsal:
KRUMME napsal:
Jack Daw napsal:
Tak teraz uz duplom koncim. Ale dakujem za male osobne dejavu.


Jacku, co dodat?
... to se snadno odchází od rozdělané práce... Prosím uklidni se a když napíšeš nějaký názor, skus ho třeba něčím podložit...
Právo na omyl má každý, ale je dobré občas jej umět i přiznat.. :wink:


...atd, atd....



Jack, máš strašne dlhé príspevky, to sa ani nechce čitat... stručne a k veci :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 29 Led 2009 23:45 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Jacku, nevzdávej to! Já jsem to taky nevzdal, když jsem byl ze začátku "bombardován" nehezkými reakcemi (ale většinou zaslouženě!!). Psal jsem zde takové nesmysly, jako "mrazuvzdorný citroník" (dnes se tomu směju :) ), zakládal jsem témata, která již existovala a pod. To ty jsi žádnou takovou "nezkušenou hloupost" jako já, vlastně ani neudělal! A teď jsem zase nejspíš udělal hloupost, že jsem napsal, že Rhapidophyllum snese -28 :P . Nicméně sem už trošičku zapadám, už jsem přišel na to, jak to tady funguje. Takže uvidíš, že sem za chvíli zapadneš jak "prdel do gatí"!! Jinak úplně souhlasím s panem Brožou.

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 30 Led 2009 12:37 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Zář 2007 08:55
Příspěvky: 149
Bydliště: Kačice
@Jack
Omlouvám se za tvrdší výrazy, ale tak trochu si za to můžeš sám.
Už v jiném tématu jsem ti napsal,že se mýlíš,
že mnoho dat je ze "zištných" důvodů nadnesených,zavádějících a nepotvrzených ,že nelze věřit všem těm rychloodborníkům s jejich poradnami a dvacetiletými zkušenostmi.Ono internet totiž snese všechno.

Ty přesto otevřeš další téma a píšeš cituji:

Jedno vam ludia ale unika, vy to zvalujete na nejaky biznis, ale ta mrazuvzdornost skutocne taka je, aku ju uvadzaju !!!

Já jich většinu znám a i jsem je navštívil.Většina jich začla loni a předloni.Asi by ses divil,že tam neuvidíš nic, nebo jednu čerstvě zasazenou palmu,která nemá za sebou ani jednu"normální"
zimu.Někde dokonce najdeš fotografie jiného druhu,daleko méně odolného než je popisován a tak mohl bych pokračovat.Prostě po internetu koluje mnoho blbostí protože na nevědomosti a hlouposti se nejlépe a snadno vydělává.

Uvědom si,že pro mne i řadu ostatních jsou podstatné a mají cenu jen a hlavně tvé
osobní zkušenosti.Pokud napíšeš,jak dopadly
tvé semenáče,jestli jsi je nějak chránil,jaká byla teplota atd. atd.,to je přínos do diskuze, od toho
se lze odrazit dál a vzít si nějaké ponaučení.To má i pro mne a hlavně další začínající význam a ušetří to mnoho úsilí,času,námahy,peněz a zklamání.To ostatní je k ničemu.
Už končím
Josef


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 30 Led 2009 17:06 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Petr Broža napsal:
Neuteč jako řada jiných, kteří zde mají po určitou dobu několik příspěvků denně a pak se ztratí. Domluvil jsem - Howg :!:


Petře, něco mi říká, že mluvíš malinko taktéž na mě, či přímo o mě :-)
Ubezpečuji tě, že se nikdo neztratil, vše pečlivě sleduje a většinou neví zda-li se má smát či plakat, jen prostě na to nereaguje, protože ani neví jak. A i kdyby věděl jak, tak nyní již prostě reagovat nechce … nejsem první a ani poslední, kteří ke stejnému závěru dospěli.
Proč? Protože bohužel smutným faktem je to, že většinu lidí vlastně citrusy nezajímají, chtějí si jen tak pokecat a bavit se s někým. Ať to ať už z důvodů, že se nemají s kým ve svém reálném životě bavit, chtějí jen tak zabýt svůj volný čas a vytloukají jen klín jiným klínem (např. léčený alkoholik v rámci terapie, či ztráta zaměstnání nebo jen odchod do důchodu atd.) nebo jen tak. A nebo jen podlehli nějaké „módní vlně“ a stejně tak jak před pár lety žádné citrusy nepěstovali, tak je za pár dalších let opět pěstovat nebudou. Těch, kterých citrusy opravdu zajímají je jen velmi, ale opravdu až zoufale málo. Fórum bohužel zcela ovládli lidé, kteří se staví do role velezkušených pěstitelů, kteří se ohánějí citacemi a články z literatury a z encyklopedií a jejich vlastní praktické zkušenosti jsou nulové. A aby tuto svou velezkušenost před ostatními řádně zdůraznili často píší o svém pěstování ve stylu: „již několikátým rokem …..“, čím ovšem míní jednu jedinou úplnou sezónu. Tím odhánějí ty ostatní, kteří jsou schopni se o své opravdové letité zkušenosti podělit. A fórum by mělo být právě o výměně vlastních zkušeností a ne o citacích z literatury, mnohdy nesmyslných …. ty si může, koho to opravdu zajímá, najít v literatuře sám, ale ty konkrétní zkušenosti bohužel ne.

Před nedávnem jsem četl obsáhlý odborný článek, takovou sociologicko-psychologickou studii z MU, o jednom z fenoménu dneška, internetových fórech. Jeho resumé bylo v podstatě takové, že chceš-li být na fóru „úspěšný“, tak musíš zásadně používat jen smajlíky, zkratky a krátké holé věty a zejména se nikdy člověk nesmí nic snažit vysvětlovat ve více než jedné holé větě … především ne v souvětích, se vloženými větami, protože většina populace není, díky působení vnějších vlivů, s to napsaný text pochopit v jiné podobě, než v podobě těchto útržků. Ta studie se netýkala jen mladých, ale naši společnosti celkově. Ostatně, ono na ní není až tak nic moc překvapivého. Ani u mladých, vyrostlých na krátkých SMS a ani u starších, kteří třeba dvacet let den co den ráno vstali a odešli do šroubárny přebírat šroubky a po návratu domů si dokázali jen pustit TV a hledět na ni. Takový člověk se stane časem víceméně negramotným, neschopným porozumět rozvinutějšímu textu … protože číst ve svém životě jednoduše nepotřebuje. Rozmach levného internetu a s tím spojený pocit maximální svobody garantovaný anonymností internetu udělal následně své.
Jinými slovy táto studie ukázala, že jakékoliv internetové fórum bohužel ze své podstaty nemůže sloužit jako nástroj ke vzdělání či vzájemné výměně vlastních zkušeností v odbornější podobě.

Podstata fóra, tj. diskuse, je mrtvá. Bohužel. Stejně tak, jak když do Říma vtrhli barbaři a stejně jako tehdy, i nyní vítězí masa nad rozumem a vzdělaností. Není proč na fóru dále cokoliv psát …
většinu lidí zkušenost jiných lidí nezajímá a …. do knihovny dosáhnu přímo zde ze židle u PC.
Nikdo neutíká
… jen prostě mlčí a často s velkým úžasem přihlíží.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrazuvzdorne palmy ako ich (ne)pozname
OdeslatNapsal: 30 Led 2009 17:45 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Zář 2007 08:55
Příspěvky: 149
Bydliště: Kačice
Mluvíš mi z duše a lépe bych to nenapsal.
Kolikrát si taky říkám,že se na to nevykašlu.
Josef


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz