CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 22:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 09:00 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Úno 2009 09:17
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha-východ
martincz napsal:
Tak jsem se rozhoidl ze se k vam taky pridam a jdu s nima ven!

Presne tak......Uz je netrap doma :D Ja uz jsem vyndal i cavendise.Poprali se i s 2st. rano.(mimochodem vcera jsem si udelal radost a zavital jsem na libus do raje palem a koupil si jednu fortuneiku za 499,- :mrgreen: Docela byla vetsi nez vypadala na fotce.Takze spokojenost.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 14:22 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Pokud mohu vstoupit do vašeho rozhovoru 8) tak pečlivě sleduji každý pohyb zde na fóru a nemohl jsem si nevšimnout pokusu zelenáče s výsadbou banana už ven. Což tedy podporuji a zřejmně se nedobrovolně stanu taky další pokusantem, ale to boužel z důvodu místa. Mám sice zimní zahradu vysokou 3,6 m, ale 30 centimentru u stropu zabírá nosný trám, takže v nejvýším bodě je vysoká 3,3 m. Za poslední tři týdny vyrostla giga matka irena o 138 cm na výšku a dostala se tedy na hodnotu 300 cm (měřeno včera). Poslední list už otevýrající je nebezpečně blízko stropu a další listy budou ještě vyšší a vyšší a delší a delší. A ač se mi ale vůbec nechce, budu muset buď tenhle víkend, nebo nejbližší den kdy bude dobré počasí + poslední list se úplně otevře, vykopu jí a šupnu do zahrady :roll: :twisted: .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 20:08 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Úno 2009 09:17
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha-východ
To uz je mas trimetrovy? :shock: Potom presne touzim.No ale pokud ja vim tak je mas ve sve tropicke zahrade a udrzujes tam vlastne tropicky pocasi.Proto ti to tak roste.Tak se mi nabizi otazka zda kdyz je vyndas ven tak aby to nebyl sok.A to poradnej sok.Pres den to jde.Ale v noci ty 2st.to neni tropicka zahrada.No nevim,ciste muj nazor.(mimochodem ten muj zatim zije k dnesnimu dni se mu stale klube list,vypadato ze bude urcite vetsi nez puvodni,sice pomalu,ale klube.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 20:29 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
zelenac napsal:
To uz je mas trimetrovy? :shock: Potom presne touzim.No ale pokud ja vim tak je mas ve sve tropicke zahrade a udrzujes tam vlastne tropicky pocasi.Proto ti to tak roste.Tak se mi nabizi otazka zda kdyz je vyndas ven tak aby to nebyl sok.A to poradnej sok.Pres den to jde.Ale v noci ty 2st.to neni tropicka zahrada.No nevim,ciste muj nazor.(mimochodem ten muj zatim zije k dnesnimu dni se mu stale klube list,vypadato ze bude urcite vetsi nez puvodni,sice pomalu,ale klube.)


Šok nešok ale do zimní zahrady se postě nevejde :? Koukal jsem na předpověď a hlásí zase přízemní mrazíky, to je blbý. Tak ještě 2 možná 3 listy se tam vejdou ale pak už budu muset bejt zlej :twisted: Kdyby hlásili jó blbý počasí i nadále, nebude zbývat nic jiného než začít větrat i v noci aby se vzduch ochladit aspoň na 15 stupňů a růst se zbrzí.

Každý list je větší naž ten původní a každý 9-12 je dokonce citelně větší než ty před tím.
Co se týče rychlost růstu, s teplotami těsně nad 15 st. jsou to 2-3cm denně. S teplotamy těsně kolem 20 st. jsou to 5-8 cm denně. A teploty do 28 st. jsou to přírůstky přes 15cm za den :wink: Ověřeno :mrgreen: :wink:

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 21:51 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Úno 2009 09:17
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha-východ
No umim si ho predstavit.Ani sem nedavej fotku protoze bych ti pak strasne zavidel :oops: :lol: No ale bejt tebou tak opravdu vetram a radsi jeste pockam.Ja bych o takovyho krasavce nerad prisel. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 21 Dub 2009 22:05 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
zelenac napsal:
No umim si ho predstavit.Ani sem nedavej fotku protoze bych ti pak strasne zavidel :oops: :lol: No ale bejt tebou tak opravdu vetram a radsi jeste pockam.Ja bych o takovyho krasavce nerad prisel. :wink:


On se ani celej nevejde do objektivu na foťáku :oops: to by bylo tak na třikrát focený.
Já o ní také nechci za žádnou cenu přijít, to radši vyříznu díru do toho polykarbonátu. Když se na to podívám ale reálně, a podle minulé zkušenosti když jsem jí stěhoval jako prcka z venku do zimní zahrady, tak nejspíše opravdu utrpí šok z přlišného střídání teplot a shodí všechny listy. Pak ale narostou nové, už typycky venkovní a po pár týdnech kořenové regenerace začne zase pěkně ject 8)

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník
OdeslatNapsal: 08 Kvě 2009 08:36 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Úno 2009 09:17
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha-východ
Aktualni info o mem banonovniku jsou, ze prezil i prizemni mrazik(myslim uterni noc).Tak doufam ze ted uz to bude jen lepsi. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz