CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 20 Dub 2024 03:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: poradte mi prosim Vás !!!!! orchidea mi odhníva čo snou?
OdeslatNapsal: 24 Lis 2010 13:52 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Lis 2010 13:35
Příspěvky: 2
dobrý den, už druhý týžden ju len obstrihávam koli odhnívaniu korenou..tento krát ostala už uplne ostrihaná...rezy som jej dezinfikovala mletou škoricou..kupila som ju pred 2 mesiacmi potom začala vednut pozrela som jej korene a mala v srdiečku pavučika tak zhnite korene som ostrihala a odvtedy ide dolu vodou..má šancu to prežit? :| , dala som ju zatial do čreoníka a mikrotenoveho sáčku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poradte mi prosim Vás !!!!! orchidea mi odhníva čo snou?
OdeslatNapsal: 24 Lis 2010 22:35 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím
nedalo mi aby jsem neposlal přízpěvek jak jednoduše se mi podařilo tyto rostliny udržet.Nikdy jsem neby pěstitelem orchidejí.Teď už ano,mám dvě.Jednu jsem letos na jaře dostal,nebyla nejkrásnější.Ale dočetl jsem se že jí daří v borové kůře-z lesní borovice.A tak jsem si nějakou opatřil.A další pak z palivového dříví.Zasadil jsem jí do květináče, na dně větší otvory a posadil do misky.Do květináče jsem rozdrtil lépe řečeno nalámal kůru z lesní borovice, kusy o průměru 1-2 cm i více.Opatrně zalejval,kůru rosil postřikovačem.V misce stála voda ale velice málo.Umístěna byla na okně k východu a celé léto kvetla a kvete ještě teď.V záři jsem koupil ještě jednu/dal jsem si jí k svátku i narozenínám - 28.9/a obě zasadil do truhlíku a stejné kůry z borovice.Ty rostliny rostou jako divé.Ještě teď rostou a masívní silné kořeny se rozprostírají po povrchu a zavrtávají se do mezer mezi tou kůrou.Vůbec mě nenapadlo dříve jak ja to jednoduché.A když bylo vody v květináči hodně tak kořeny právě uhnívaly.To bylo ještě před tím i s kůrou ale bez odtoku vody.Tak to zkus udělat také tak.
Tu kůru nebo jak se říká borka nezaměňovat s mulčem který prodávají někde v obchodech.Musí to být borka ve spodní části nebo paty kmene.Taková masívní.A tu nalámat na kousky.Prostě jsem vzal kleště a lámal a lámal a lámal až jsem nalámal.Někdo má možná i jiný způsob.
Mohu dodat foto těch dvou současných rostlin.Tak zdar všem pěstitelům orchidejí.
vaclav


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz