CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 02:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkušenosti a pomoc s pěstováním některých mých rostlin
OdeslatNapsal: 26 Led 2011 17:02 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Led 2011 19:23
Příspěvky: 6
Zdravím, chtěl bych se s vámi podělit o zkušenosti s pěstováním rostlin, sám mám tyto rostliny: Citrus fortunella, roční semenáč Citrusu (neznámá odrůda), Agave americana, palmu Trachycarpus takil, Coffea arabica, Bougainvilleeu glabru, Beaucarneu recurvatu, Kedrostis africana, Echeveriu, kaktusy (Rebutiu a Opuntiu), Phalaenopsis, Cycas revoluta a další rostliny. Chtěl jsem se zeptat, kdy začne kvést plodit Kávovník, mám ho rok a je zakoupený ve specializovaném obchodě, Co mohu udělat pro to, aby mi kvetla Bougainvillea (už 3 rok mi nechce kvést :cry: ), kolik vytvoří Trachycarpus takil listů za jednu sezonu (dostal jsem ho k vánocům), kdy obvykle raší Cykasy a čím mohu uspíšit rašení cykasů (má 1 list :evil:) a nakonec, jestli se dá nějak poznat odrůda Citroníku. Předem děkuji za odpovědi a těším se, až si budu s vámi vyměňovat zkušenosti s pěstováním těchto nádherných rostlin.
Vašek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti a pomoc s pěstováním některých mých rostlin
OdeslatNapsal: 31 Led 2011 22:47 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Bře 2009 13:26
Příspěvky: 15
Bydliště: Kamenický Šenov
Jak starý ten kávovník je? Já třeba ho mám už tak 5 let a taky ještě nekvetl. Jak bougainvilleu zimuješ? Mě každý rok bohatě raší na květy, zimuji jí v teplé místnosti, když byla ve chladu, tak se jí moc kvést nechtělo. O nějakém uspíšení rychlosti růstu u cykasu jsem v životě neslyšela, u nich to chce hlavně trpělivost, u takhle malého cykasu můžeš počítat s tím, že ti zase vyroste jenom jeden list, většinou listy raší jednou za rok, dva...

Jinak bys měl trochu lépe popsat jak rostliny jsou staré, kde je pěstuješ atd., tohle co jsem napsala je hodně obecné... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti a pomoc s pěstováním některých mých rostlin
OdeslatNapsal: 01 Úno 2011 13:50 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Led 2011 19:23
Příspěvky: 6
Děkuji za odpověď smystique, Bougainvilleu jsem koupil před 3 lety v plném květu a další roky nekvetla a málo rostla :cry: . Zimuji ji v jídelně 18-20 stupňů a nechce kvést, po zmrzlých ji dám ven a roste. Cykas mám malý (caudex 6 cm), myslel jsem to takhle, jestli ho nemám dát na radiátor aby měl více tepla a dříve vyrašil, protože jsem četl, že když je venku, tak že někomu nevyrašil. Kávovník mám z loňska, v květináči mám sesazen několik rostlinek, největší má 60 cm. Trachycarpus jsem koupil v obchodě palmycycasy a je velký 80 cm a kmen má 20 cm, Citroník jsem si vypěstoval ze semínka, nechal jem to pár dnů máčet ve vodě a za 2 měsíce vyklíčil a letnil jsem ho venku. Jinak se moc těším na jaro, má se oteplit konečně :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti a pomoc s pěstováním některých mých rostlin
OdeslatNapsal: 01 Úno 2011 18:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Říj 2010 18:40
Příspěvky: 63
Bydliště: Liberec
Mě Bouganvillea kvete pravidelně rok co rok. Zimování má ve skleníku při teplotách 1-10 st.C. Shodí všechny listy, ale v únoru - březnu se opět olistí. Tam je důležité /podle mého/ přes léto na plném slunci venku a musí kvést. Čím víc slunce, tím lépe kvete. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti a pomoc s pěstováním některých mých rostlin
OdeslatNapsal: 02 Úno 2011 12:05 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Črc 2008 14:38
Příspěvky: 134
[quote="smystique"]Jak starý ten kávovník je? Já třeba ho mám už tak 5 let a taky ještě nekvetl.

Sice je to popsaný jinde, ale napíšu ti to znova - zásady (moje) pro kvetení kávovníku -
1) neotáčet rostlinu - fakt to nemá ráda
2) přidávat po troškách rašelinu - chce mít kyselou půdu
3) rosit, rosit - tak to zase ráda má
4) aspon 5 letá rostlina

Dlouho (6_7 let) mi nechtěl kávovník žlutý zaplodit, teď se rozjel a plodí skoro nepřetržitě.
Žluté plody uprostřed tmavě zelené rostliny jsou super.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti a pomoc s pěstováním některých mých rostlin
OdeslatNapsal: 02 Úno 2011 17:26 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Led 2011 19:23
Příspěvky: 6
Děkuji Vám za odpovědi, tak doufám, že mi letos bougainvillea vykvete :!: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz