CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 18 Dub 2024 18:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zima
OdeslatNapsal: 01 Bře 2011 12:23 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Zář 2007 13:05
Příspěvky: 21
Ufff, tak se nám to konečně začíná jařit, tak jsem zvědav, jak letos dopadly mé granátovníky. Zima tady byla poměrně dost drsná. Větší část zimy byly rostliny pod sněhem, což byla paráda, ale o odtání sněhu nastaly holomrazy a mám celkem obavy, že budou ztráty. Na skalce bylo vše po odtání sněhu v pohodě, ale po několika dnech holomrazů jsou vidět znatelné ztráty :o(((.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zima
OdeslatNapsal: 01 Bře 2011 12:25 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Zář 2007 13:05
Příspěvky: 21
Jéje, tak to se mi zase něco podařilo a omylem jsem založil nové téma :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zima
OdeslatNapsal: 01 Bře 2011 16:24 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Lis 2010 16:24
Příspěvky: 109
Bydliště: Brno
saivla napsal:
Ufff, tak se nám to konečně začíná jařit, tak jsem zvědav, jak letos dopadly mé granátovníky. Zima tady byla poměrně dost drsná. Větší část zimy byly rostliny pod sněhem, což byla paráda, ale o odtání sněhu nastaly holomrazy a mám celkem obavy, že budou ztráty. Na skalce bylo vše po odtání sněhu v pohodě, ale po několika dnech holomrazů jsou vidět znatelné ztráty :o(((.

Dej vědět, jak tvé granátovníky dopadly. Je to jejich první zima nebo už nějakou přežily? Ještě jsem neslyšela, že by je někdo přezimoval venku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zima
OdeslatNapsal: 01 Bře 2011 23:56 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Zář 2007 13:05
Příspěvky: 21
ivik: je to jejich druhá zima, tu první přečkaly bez pomocného zakrytí pouze s omrznutím konců větviček, ale to byly celou zimu pod sněhem bez holomrazů. Letos jsem několik zkusil mírně nakrýt slámou a chvojím. Zima vypadala dobře, neboť sněhu u nás bylo nadprůměrně hodně do chvíle než přišla velká obleva a následně jí vystřídali holomrazy -15 a možná i více :o(. Do země jsem dal 1x tříletý semenáček a několik zakořeněných větviček(z něho). Vše přežilo až na jeden, který se 1. zimy ani nedočkal díky motorové kose ;-).

No jo, tak nyní nezbývá než čekat cca na duben:-).

Teď už mi doma lezou nové semenáčky z plodu koupeného v Kauflandu a vypadá to, že bude celkem dost dalšího materiálu na mé pokusy :-))).

Také jsem nakoupil z koexfloru cca 15 druhů semen mrazuvzdorných tropických rostlin, tak bude o zábavu postaráno, i když pouze některá z nich asi ještě letos do volné půdy nepůjdou, protože nebudou dostatečně vyzrále, abych to risknul ;-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zima
OdeslatNapsal: 02 Bře 2011 18:06 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Lis 2010 16:24
Příspěvky: 109
Bydliště: Brno
Tak to je super, ještě počkám, jestli ti letos přežijí (u nás totiž moc sněhu nebývá) a půjdou taky na zahradu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz