CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 04 Kvě 2024 08:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hezky ananas z Hypernovy za kilo :-)
OdeslatNapsal: 22 Dub 2005 17:27 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Posilam obrazek ananasu, co jsem koupil v opavske Hypernove. Nemohl jsem ho nekoupit, stal 119,- kc.

:-)

I kdyby byl na tom sebehur, stoji to za zkousku. Jedine ananasy co mam, maji jeden rok, takze do kvetu daleko a tenhle uz nabiha. Je urcite rychleny, ale vypada zdrave a silne.

Jen mam dotaz, mam ho jeste ted presadit? Vim ze je na to nachylny, ale kdyz bych ho jen vytahjl i s korenovym balem a dal do vetsiho a dosypal lignocelem, mohl by se mit lip.

A jeste, mam nejak pohnojit, nebo uz ted radeji ne?

Foto:

Obrázek

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ananas
OdeslatNapsal: 22 Dub 2005 17:44 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Martine Ananas potřebuje hodně vody, živin a slunce když tyto podmínky dodržíš dočkáš se milého překvapení v podobě velkého plodu jinak bude plod spíše malý a nedorostlý. Takže každodenní zálivka , přihnojování jednou týdně a plné slunce to vše ananas potřebuje k životu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE: Ananas
OdeslatNapsal: 25 Dub 2005 08:42 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 24 Úno 2003 10:14
Příspěvky: 139
Ahoj!

Souhlasím s předchozí odpovědí, jenom k tomu přesazení, určitě to přivítá, navíc bude mít větší schopnost jímat vodu. Ale před přesazením ho trochu přisuš, aby substrát držel pohromadě, nekoření moc hluboce, takže spíše širší květník, dolů vrstvu keramzitu na drenážování kořenů a velmi opatrná manipulace. Pokud nebude celý výpěstek držet pohromadě a substrát se bude sypat, tak se na to vykašli, nejlíp to zkontroluješ, když ho obrátíš vzhůru nohama, budeš ho držet u krčku a zkusíš zvednout květník. Když vyklouzne, tak je to ok a hned ho můžeš přesadit. Měl jsem je takhle doma asi tři roky (6 kusů) a vloni přesadil do skleníků. Všechny kvetou a je to paráda, plody jsou moc pěkné a ten co začal první je i celkem velký.

Hodně štěstí

_________________
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: :-)
OdeslatNapsal: 25 Dub 2005 10:03 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Sice pozde, ale nastesti jsem to udelal jak jsi psal. Substrat drzel, jen jsem mel pocit, ze se samotna rostlina dost v substratu kyve. No tak snad uz nebyla hyn kdyz jsem ji koupil... ALe tak ta stovka me nezabije.

Uvazoval jsem ze koupim vsechny tri co tam byli..

Lidicky, to co mam je "Ananas bracteatus", ma s timhle druhem nekdo zkusenosti??? Chtel bych vedet jaky plod muzu cekat, jestli je jedly a zda mam cekat na postrani vyhony po odplozeni...

Zatim jsem se docetl ze ma mit pry male plody, je mrazuvzdorny do -6°C (zona 9B).

Chystam se na konci kvetna ho zapustit i s kvetinacem do kvetinove predzahradky. Mam ji v zahradkarske kolonii a rikam si, ze to bude humorne, nechat ho tam kvest (plodit) vedle cesneku a brambor u sousedu .-)

Podle toho ze je to zona 9B by pripadne prizemni mraziky mel zvladnout...

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE ananas
OdeslatNapsal: 25 Dub 2005 22:16 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 24 Úno 2003 10:14
Příspěvky: 139
Ahoj ještě jednou!

Ananas se kýve v podstatě vždycky, má plytké kořeny a tím není zakotvený. Takže to není problém, důležitý že bal držel, ostatní by mělo jít snadno. S tou mrazuvzdorností opatrně, moc bych tomu nevěřil, zvláště po pobytu v marketu a doma. Navíc i kdyby, tak určitě zastaví růst a to nechceš, ne? Zkus počkat ke konci května na teplo a pak už to je v pohodě. Jinak velikost tohodle typu neznám, ale podle listů (žíhané) je to skoro jistě okrasný ananas. Pokud ti nebude vyhovovat, tak to vypadá, že po kvetení budou nějaký oplégry, takže když budeš chtít, tak asi na podzim budou plodný odnože z velkoplodýho ananasu.

Měj se

_________________
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: :-)
OdeslatNapsal: 25 Dub 2005 22:38 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Ano s tim koncem kvetna pocitam, driv to vyndavat nebudu. Ananas mam urceny, je to ten vyse, ale zda je jedly nebo ne nevim...

Mam jeste dve vrcholove ruzice z lonskeho roku, takze dva uz mam, tenhle jsem ale koupil kvuli tomu, ze uz bude kvest, moc se mi ta rostlina na obrazcich libi... :-)

Poslu pak obrazek ze zahonu :-)

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ?
OdeslatNapsal: 09 Kvě 2005 13:07 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Kvě 2005 12:51
Příspěvky: 97
Bydliště: okr. Frýdek-Místek
jestli z toho vypěstuju normální ananas, tak si to taky koupím... jak se to dělá z toho vršku? jaká je šance na to, že mi z toho něco vyleze?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 09 Kvě 2005 17:03 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Ano sance je velka, ale jestli je to jedly ananas - to nevim. Klasicky Ananas Comosus to neni. Je to zrejme Ananas bracteatus, ktery je odolnejsi a tvori okrasne kvety. Vic ale nevim a o plodech takynic nevim. Takze uvidim...

Ale za tu koupi to stoji, z ruzice plod vyleze urcite a jeho vrchni ruzici pak na nove zasazeni pouzit muzes. Ze stareho ananasu se pak asi vyplati pockat na bocni vyhony... Ty taky pak utvori dalsi rostlinu a casem plod...

Tot vse co vim, zbytek uvidim... :-)

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz