CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 12:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 313 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 05 Říj 2010 13:39 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Črc 2010 17:36
Příspěvky: 19
Václave mám takový dojem, že tyto informace, které jsem dala dál beztoho pocházejí od Vás. Přišlo mi škoda nesdělit je, když vidím, jak se kolega zbytečně připravuje o rychlejší sklizeň. Četla jsem už dost příspěvků o tom, jak se růžice z obchodu vůbec zakořenit nepodaří. Tady se z čerstvé nabízí skoro 100% úspěšnost a zbytečně přijde nazmar.
Přeji hezký den a úspěchy v pěstování. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 05 Říj 2010 14:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Danunka- asi jsme si nerozumněli. To bych byl blázen kdybych vyhodil růžici z plodu vypěstovaného doma. Já vyhazuji pouze mateční rostlinu na které uzrál tento plod. Růžice přijdou zasadit opět do substrátu. S tím zakořeněním růžic z kupovaných plodů nemám vůbec žádný problém. Tyto dva plody jsou též z kupovaných ananasů a jejich růžic. Tuto poslední mateční rostlinu si ponechám a budu čekat jestli odnoží. Snad se vše vysvětlilo. Ještě mám celkem 7kusů takto velkých rostlin a čekám že brzo pokvetou, vše z kupovanejch plodů a jejch růžic. Tak ananasům hurá Josef.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 05 Říj 2010 15:23 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Črc 2010 17:36
Příspěvky: 19
Tak to jsme si opravdu nerozuměli. Pod dojmem Vaší věty"Po odpolození celou rostlinu vyhodím a koupím nové plody a zasadím růžice" jsem usoudila, že je dál nevyužijete, což by byla škoda. Když je to takhle, tak je všechno v nejlepším pořádku a Vy jste skoro se dá říct pěstitel ve velkém. Tak přeju bohatou sklizeň a až ten můj dozraje, taky sem dám fotku.
Obdivuju na těch Vašich, že ač plodí, nejsou tak obří jak ten můj. Bude nejspíš zase, jen ta vrcholová růžice je už teď veliká. Asi je to nějaký velký druh, bohužel to dost překáží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 05 Říj 2010 20:26 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Nemusíš mě vykat, tady si všichni tykáme. Ten ananas Ti určitě dozraje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 18 Říj 2010 15:41 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Črc 2010 17:36
Příspěvky: 19
Ahoj vespolek, dnes nastal kýžený "den sklizně". Plod jsem objevila 5.6. a dnes 18.10. byl uznán zralým a sklizen. Konečná váha 1.200g, ještě jsme se do něj nepustili, musím ho přeměřit kvůli evidenci.Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 18 Říj 2010 21:53 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Taky se Ti daří. Tak Ti přeji hodně dalších zlatých plodů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 22 Říj 2010 16:54 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Črc 2010 17:36
Příspěvky: 19
Musím ještě závěrem konstatovat, že mě velmi překvapilo, jak tenkou měl ananas slupku. Ty koupené mají tak tlustou, že je skoro víc odpadu než dužiny. Byl sladký, chutnal skoro jako z kompotu. Růžice šla také oddělit velmi lehce, na rozdíl od kupovaných. U zralých to zdá se jde opravdu jednoduše. Jenom, když je zralý v obchodě, růžice je už tak seschlá, že není k použití. Dceřinná růžice na boku měla po oddělení už náznak budoucích kořínků. Tak jdeme dál a tentokrát se dvěma.Schválně, jestli je pravda, že dceřinná bude plodit dřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 23 Říj 2010 09:40 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Srp 2008 16:26
Příspěvky: 18
Zdravím vás pěstitelé.Od Václava zde z fóra jsem dostal v roce 2007 rostlinu ananasu.Zatím se jí dařilo dobře, ale jelikož se už převažoval květináč s rostlinou, přesadil jsem ji do většího-průměr okolo 20 cm.Koupil jsem si tekuté hnojivo na broméliovité rostliny a každý týden(od poloviny zárí 2010) hnojil 3ml hnojiva rozpuštěného v 600ml odstát vody podle návodu na balení.V poslední době jsem si všiml, že začínají usychat okrajové listy, ačkoliv z rúžice stále vyrážejí nové vrcholové listy.Těch okrajových-sousedících listů s nově vyrašenými listy je poměrně hodně.Některé listy jsou vlivem toho, že jsou příliš dlouhé přelomené vlastní váhou.Nevíte čím by to mohlo být způsobeno, že mi rostlina usychá ? Rostlinku poté, co jsem zjistil, že usychá jsem začal zalévat bez hnojiva.Snažím se zalévat i přímo do růžice a aby byl vždy substrát vlhký.Nerad bych, aby mi rostlina odešla. :(
Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 23 Říj 2010 10:18 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Můj názor je ten že asi trpí přesazením. Jestli listy nezasychali před přesazením tak to bude asi ono. Já jsem přesadil dvouletou rostlinu a těžko to rozdejchala. Ananasy nehnojím vůbec a zalívám vodou z akvárek tak jednou za 14dní a rostou až do plodnosti bez problémů. Můj názor je ten že asi nesnáší přesazování.


Přílohy:
už zraje 4.10.2010 003.jpg
už zraje 4.10.2010 003.jpg [ 194.98 KB | Zobrazeno 1217 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 23 Říj 2010 14:28 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Črc 2010 17:36
Příspěvky: 19
Asi to bude opravdu reakce na přesazení. Ne nadarmo všude píšou, že se ananas přesazuje jen jedenkrát a to rovnou do rozměru konečného květináče, když přeroste ten původní. Já si navíc myslím, že se neměl po přesazení tak hnojit - mě to přijde moc a nevěř všemu, co je napsáno na lahvičce. Ty spodní, jakoby přelomené listy by šly určitě odstranit pryč, rostlina jich má i tak jistě dost. Pravděpodobně se jí přesazením dost narušil bal, když se předtím převažovala, asi byla snaha zasadit ji teď rovně. Odstranění listů by jí vadit nemělo, jako naprostý extrém jsem viděla rostlinu, která kvůli dětem měla odstraněné všechny spodní listy a přesto dala kvalitní a poměrně velký plod. Myslím taky, že je ananas taky moc zalitý, když má stejnoměrně vlhký substrát. Před další zálivkou by měl poměrně výrazně proschnout, jinak hrozí zahnívání kořenů a přesto, že to vypadá nepravděpodobně, usychání listů by mohlo být příčina. Já jsem ho zalévala tak, že voda protekla skrz do misky, tu jsem vylila a zalévala jsem ho znova, až vrchní substrát byl na prohrábnutí prsty suchý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 23 Říj 2010 22:22 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Je to tak jak píše danunka. Ty zaschlé listy byli u mne také a odstranil jsem jich několik že to vypadalo hrozně ale žádný problém v růstu nebyl a rostlina krásně zaplodila. Já osobně zalívám až když je substrát opravdu hodně suchý až se dá říct vysušený. Žádné hnojení zásadně nepoužívám a roste to krásně. Dnes jsem zasadil růžici z vlastního plodu, tak jsem zvědav kdy zaplodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 24 Říj 2010 14:35 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Črc 2010 17:36
Příspěvky: 19
Tak přeju brzký plod, já ještě nemám kořínky, ale taky budu sázet, myslím tak za týden, nebo za dva. Tobě to dostatečně hnojí ta voda od rybiček, kdo to má, velmi si to chválí. Akvárium nemám, hnojím hnojivy na orchideje, vždycky co zbylo dostával ananas i do růžice. Jednou jsem na vyzkoušení koupila i listové hnojivo ve spreji, mělo napsáno, že je na orchideje i bromélie, tak jsem tím zkusmo ananasu postříkala listy. Bylo hned vidět, že to má účinek, rostlina ožila viditelně. Použila bych to znova v případě, kdyby byl nějaký problém jako takovou první záchranu. Nakonec náš ananas snědl všechny hnojivé tyčinky Substral pro orchideje a nevyšimla jsem si, že by to nějak zvlášť zasolilo substrát. Úplně se rozpustily a vypotřebovala jsem 1Oks od okamžilku, kdy jsem objevila plod. První dva roky jsem ani nevěděla, že se lije voda do růžice a zaléval se jenom do květináče a taky mu to stačilo. Zaléván byl ale spíš míň, než víc a vyrostl víc, než dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 27 Pro 2010 19:20 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Črc 2010 17:36
Příspěvky: 19
Vážení přátelé ananasových růžic. Potvrdilo se moje nejhorší očekávání. Obě oddělené růžice ne a ne zakořenit. Kdyby bývaly nebyly čerstvé, stoprocentně uschly. Protože jsem se o ně obávala, zkoušela jsem zakořeňování klasické do vlhkého perlitu, dvakrát se na konci dělala plíseň, tak jsem to nakonec vzdala a zakořenila růžice tak, jak tehdy poprvé. Očistit, posypat práškovým stimulátorem a strčit asi 1cm do sklenice s vodou úplně brutálně. Plíseň se ztratila a obě růžice už mají kořeny. Zasazeno sice ještě stále nemám, teď není jaksi kam spěchat, ale mě se ta voda zdá nejjistější způsob. Už to vypadalo, že bude po ananasech a konkrétně té dceřinné růžice by bylo určitě škoda, když už mi vyrostla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 27 Pro 2010 22:24 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím danunku ale i ostatní pěstitele
mě se dařilo dříve před několika roky zakořeňovat růžice z kupovaných ana.celkem bez problémů.Minulou zimu asi ze šesti
se udržela jen jedna a to né vlastní vrchol ale jen postranní které se vytvořily.Letos mám po sklizni svoje tři růžice a nějaké kořenové a vše absolutně bez problému.Teď asi před týdnem jsem zasadil růžici z Globusu název DULCE MARIA - COSTA RICA
do téměř suchého substrátu a během dvou dní už vnitřek vyhníval a to samé se mi stávalo i loňskou zimu.Růžice z mojí sklizně takto nikdy neuhnnívaly přestože jsem je dal hned po sklizni do substrátu.Je třeba je nechat asi déle na suchém místě a pak do substrátu.Mám dostatek svých sazenic ale když prodávají ana.i s názvem tak jsem neodolal.
No teď ještě jestli neke s tím názvem.Tak všem pěstitelům ana.zdar a vše nejlepší do nového roku přeje vaclav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 28 Pro 2010 16:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Zdravím všechny. Včera jsem po delší odmlce zeléval anan. a zjistil jsem že další rostlina pokvete. Je zajímavé že kvetou v zimním období. Letos jsem zasadil dvě růžice z doma vypěstovaných plodů, tak jsem zvědav kdy zaplodí.Všem přeji hodně zdraví a štěstí v roce 2011.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 313 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz