CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 22:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 313 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 25 Kvě 2010 22:14 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Tak Hurá, konečně ananasová republika - zdravím všechny co pěstují tyto "pichlavé potvory" a co zaberou spoustu místa.
Ale pocit že to plodí je moc pěkný.
Mě také teď plodí 3 slovy tři rostliny,jedna velká jako kr... .No trochu přeháním.
Dám také nějaké foto časem.Zatím nashle.vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2010 19:46 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím
tak dávám k dobru fotečky anansů
u toho vlevo jsem plod objevil předevčírem,je to vrcholová růžice z koupeného ana. v nějakém supermarketu 26.11.2007 a také na štítku měl napsáno Super Sweet a vážil 2kg.Odkud byl jsem nezaznamenal ale asi Costarika.Zárodek plodu je zatím malý ale při pozorném pohledu je vidět.

Prostřední měl na štítku Ananas velký Extra sweet koupený 7.10.2007 a měl také 2kg a byl z Costariky.Ten zatím nemá zárodek plodu.

U toho vpravo se plod objevil někdy v dubnu a je to postraní sazenice z 18.3.2006 od rostliny
zase z vrchol.růž. koupeného který pocházel z Hondurasu.Těmto se nějak moc nedařilo ale už plodí.Tak zatím nashle vaclav


Přílohy:
Snímek 024.jpg
Snímek 024.jpg [ 78.24 KB | Zobrazeno 821 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2010 20:22 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím
jo teď jsem vzpoměl ještě fotečku ana.velkého jako kr... .Zárodek plodu se objevil asi před 14 dny.Na fotce není moc vidět.
Je to vrcholová růžice koupená v říjmu 2004 v supermarketu na štítku napsáno ananas sladký Chile /republika Chile v jižní Americe/.Měl jsem dva a vůbec se jim nedařilo ale jeden jsem udržel.Na fotce je umístěn v ložnici prozatím než se zase umístí za okno protože jsme měnily okna za plastová, a kde bude mít i více světla.Za tu dubu asi 14 dnů jak je umístěn v ložnici skoro nic nepřibral.Nemá tolik světla asi.Vzadu jsou ještě dva další ana.
Takže s tímto jsem se mořil skoro 6 roků.Věříte tomu?Jak se říká trpělivost růže /anansy přináší./A L E až odplodí tak budu mít hned čerstvou růžici k
dalšímu pěstování.A jestli bude i sladký jak se psalo na štítku/i toto sdělení se musí brát s rezervou/ tak to bude dobrá rostlina na další pěstování.Vzadu jsou ještě dva další ana.Ten list co ční nahoru je skoro 2m vysoký. A co víc si přát?
Tak aby se ananasům v Česku a Moravě a na Vysočině dařilo.A snad jsem to napsal i dobře
myslím malá a velká.
Zatím nashle.vaclav


Přílohy:
Snímek 025.jpg
Snímek 025.jpg [ 39.53 KB | Zobrazeno 904 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2010 21:31 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
vaclav napsal:
.......... A co víc si přát?
Tak aby se ananasům v Česku a Moravě a na Vysočině dařilo........Zatím nashle.vaclav
Jé Václave děkuji, že jsi si vzpomněl i na Vysočinu :D . Také jsem kdysi ananas zkoušel, ale při prvních větších listopadových mrazech klesla teplota ve skleníku lehce pod 0 st.C a to ukončilo navždy mé ananasové pokusy :cry: :cry: . Doma nemám šanci na nějaký prostor, tam manželce zimují muškáty, fuchsie a další :twisted: ...Já prý mám několik skleníků, tak doma na mě prostory nezbývají - vyjma dost tmavého sklepu. Tam zimuji fíkovníky, palmy, juky (Cordyline australis), agave, cany, olověnec, solana, datury, kalokvět apod. Na rozdíl od citrus-skleníků zde nemrzne :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2010 22:03 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím Petra ale i jiné
přesně tak jak píšeš je to i u nás ale vydobyl jsem si místo nahoře - né ve sklepě,tam jsou také agave,smokvoně a jiné a jsou moje.Žena se tímto moc nezajímá.A říká že mi to vyhází ven,myslí tím ananasy.Slíbil jsem že si nechám jen několik ananasů až odplodí.Ale vždyť to znáte rozlučte se s těma rostlinama.Říká že poletí z okna ven a já říkám že ona poletí za nima.No z okna by jsem ji tedy asi navyhodil že jóóó.
A vzpomínám na výrok p.Urbana že pěstuje a to teď napíšu vulgárně ,že pěstuji co se dá sežrat.
Tak se mějte všici dobře a těm co voda způsobila nějaké problémy nezoufejte.Je to těžké ale žít se musí.A buďte silní.U nás skoro ani neprší.Sem tam někdy.
Nedávno zemřel jeden pán - prý měl nějaké deprese.
Já se denně kochám svýma rostlinama, s každou jakoby rozmlouvám a na nějaké deprese ani nevzpomenu.Tak se nezlobte že jsem to sem zrovna seknul.Zatím nashle.vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 07 Črc 2010 17:57 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Črc 2010 17:36
Příspěvky: 19
Dobrý den, jsem tu nová, ale jsem úspěšná pěstitelka mého prvního a zatím jediného ananasu. Po třech a půl letech letos na jaře vyrazil maličký ananásek, v současnosti již odkvetl po celém plodu a je středem obdivu všech, kdo ho spatřili. Rostlina je z vrcholové růžice z Lidlu, z výprodeje za 19,90, původ z Costaricy. Zakořeněno odkroucením růžice, následně ováleno v práškovém stimulátoru a zastrčeno do sklenice s dešťovou vodou. Růžice nijak nezasychala, naopak už po třech týdnech měla zárodky kořenů a později jimi zaplnila celý spodek sklenice, kde byla voda si jen do 3cm . Zasadila jsem ji do směsi zeminy pro pěstování kaktusů do malého květináče přiměřeně ke kořenům a zalévala asi jako sukulenty, nechat proschnout před další zálivkou. Rostlo to jako z vody, časem jsem přesadila ještě dvakrát, konečný květináč má průměr cca 28cm. Stojí na jižním okně, druhým rokem byla na terase na jižní straně a velmi vyrostla, obzvlášť listy do délky. Od té doby je doma u okna před topením, nyní přivázaná k polici, měla tendenci se pokládat a vyvracet i s květináčem. Momentálně má plod i s vrcholovou růžicí asi 18cm a roste. Pokusím se vrchol znovu po sklizni zakořenit, ale mám obavy, zda listopad, kdy asi dozraje není k tomu zrovna nevhodná doba. Myslí si někdo, že by pomohlo přisvěcování žárovkou Megaman plant? Svítím tím v zimě svým orchidejím a vyhovuje to. Nerada bych o růžici přišla, zatím tam roste ještě jedna v paždí listu, ale zemní žádná. Samozřejmě se těším na sklizeň, nikdy jsme nic doma podobného neměli. Rostlina je obří, máme ji trochu svázanou do výšky k tyčce, aby se kolem dalo aspoň trochu chodit. Děkuji panu Václavovi za skvělé informace, které jsem tu načerpala, velmi mi pomohly.Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 13 Črc 2010 15:10 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Zář 2007 13:05
Příspěvky: 21
Zdravím,

dle mých zkušeností se zakořeňováním takto čerstvé růžice se nemusíte vůbec obávat. Např. loňská sklizeň ananasu mi vyšla na 25.10. a čestvou růžici jsem po odstranění cca 2 cm listů dal bez jakéhokoliv ošetření do vody a 7.11. jsem ji už s cca 2,5 cm kořínky sázel :D .

U zakoupených ananasů bývá problém, neboť jsou často podchlazené(namrzlé), a tak velmi často růžice hnědnou a vyhnívají.

Osobně růžice ze zakoupených ananasů nechám po odkroucení cca týden ležet, což je dostatečně dlouhá doba, kdy se ukáže zda má cenu dávat růžici kořenit do vody nebo ji poslat do kontajneru :wink:

v


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 21 Črc 2010 14:18 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Tak konečně začíná zrát a je to překrásná vůně.


Přílohy:
už zraje-21.7.2010 003.jpg
už zraje-21.7.2010 003.jpg [ 193.93 KB | Zobrazeno 773 krát ]
už zraje-21.7.2010 001.jpg
už zraje-21.7.2010 001.jpg [ 192.98 KB | Zobrazeno 746 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 23 Črc 2010 16:51 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Črc 2010 17:36
Příspěvky: 19
To je krása, radost pohledět, jak Vám to roste. Tak alespoň vidím, jak to moje bude vypadat a mít barvu, až bude zrát. Zatím roste a docela rychle, obzvlášť vidím přírůstek na té vrcholové růžici, po oddělení z ní bude rovnou docela velká rostlina. Těším se, že ten druhý, až vyroste nebude tak obrovský jak ten nynější, včera se nám převážil a zapíchl se do papírové lampy z IKEA a naštěstí zůstal viset v prostoru. Protože se v nehlídané chvíli rostlina ve květináči naklonila, musím ji už mít teď přivázanou nejen k nábytku, ale i k oknu naproti. Doufám, že dozraje bez nehod, ještě nám k tomu chybí několik měsíců. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 29 Srp 2010 16:25 
Tak moje zkušenosti nejsou celkem veliké ,podařilo se mi už 2 ružice zakořenit,ale než jsem je zasadil,uhnil střed..posypal jsem střed dřevěným uhlím,pak plíseň odešla..nechal jsem to 2 dny vyschnout(to dřevo) a potom zasadil,dnes už má 20 cm kořeny,ale střed je pořád prázdný,nějákou radu? :( Podotýkám že jak jsem koupil Ananas ,tak již mněl kořeny.Nevím sice čím to je,ale za druhým listem byli již kořeny.Asi vlhkostí při převozu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 29 Srp 2010 20:28 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Pokud ananas zakořenil, tak si poradí sám, buď začne růst znovu ze středu, nebo vytvoří odnož(e). To že už měla růžice kořeny, je normální :wink: .

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 30 Srp 2010 18:21 
Dnes jsem se divil až moc,zasadil jsem před dvěmi měsíci semena ananasu ,co jsem našel ,jen tak z legrace ,nebral jsem to vážně.A ono to vyklíčilo :D nemohl jsem věřit vlastním očím.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 30 Srp 2010 23:18 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Zajímavé, také jsem to zkoušel, ale nikdy se nezadařilo :shock: :) . Aspoň mám důvod zkusit to znovu :D .

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 31 Srp 2010 11:43 
Stačí hodně světla ,ze zářivky která obsahuje speciální spektrum..a není nejlevnější :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 31 Srp 2010 17:22 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
Myslím, že není žárovky nad Slunce... Ale v zimě je to něco jiného :wink:

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 313 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz