CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 23:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 313 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Kvě 2003 12:24 
No vytahl jsem ho z hliny a listy uhnily, ze spodu řezu žádný náznak rašících kořínků, vubec nic...Asi je po něm...Jinak na http://www.living.cz do fóra napsala jedna paní, že ananasy rozmnožuje uplně jinak...z plodu ukroutí růžici, aby tam nezůstala dužnina a normálně to vrzne na zakořenění do vody...Jednou to tam dokonce zapomněla i pul roku a v poho. Vypěstovala tak už 5 ananasů...No nic, zajdu koupit další a zkusím to tímto způsobem :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Kvě 2003 10:42 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Urcite je spostu moznosti a tak je musime jen najit . :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Kvě 2003 18:42 
Taky se mi před několika lety podařilo zakořenit několik ananasů ve sklenici vody a rostly pak dobře.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: PRo Martina
OdeslatNapsal: 27 Kvě 2003 08:16 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 24 Úno 2003 10:14
Příspěvky: 139
Hele jestli máš zájem, tak jsem o víkendu zase ukroutil jednu růžici z pěknýho velkýho a hlavně zdravýho ananasu. Už nemám zájem rozšiřovat "chov", tak ti ji můžu poslat. Jestli chceš, pošli přes administrátora zprávu s adresou, já ti to tak do týdne pošlu. Měj se.

_________________
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ananas
OdeslatNapsal: 30 Kvě 2003 18:17 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 30 Kvě 2003 18:14
Příspěvky: 5
Tak to by bylo super ! Muzes mi napsat na email ? Poslal bych Ti adresu. M. :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ananas
OdeslatNapsal: 20 Bře 2007 13:16 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Úno 2007 20:40
Příspěvky: 149
tak som to skusil aj ja, kupil ananas, odrezal ruzicu, odtrhol zopar radov listov, namocil v roztoku hypermanganu a potom zasypal praskom z dreveneho uhlia, nechal zaschnut 7 dni a zasadil

takto vyzera po 2 tyzdnoch od zasadenia, mozno z toho nieco bude :)
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11 Dub 2007 17:00 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Zkoušel někdo vypěstovat amanas ze semene?
Já koupil ananas s pěknou růžicí /kupoval jsem ho kvůli ní :wink: /, vše jsem udělal podle návodů, které jsem tu našel.. Uvidíme časem, jak to dopadne. Ale při konzumaci plodu na mne vykouklo jedno semeno. Dal jsem se tedy do "pitvání" zbytku, ale už žádné jiné nebylo :cry: Poradí někdo co s tím semenem?
Je nutná nějaká statifikace? Nebo stačí jen omýt v slabém roztoku hypermanganu a zasadit - předpokládám do tepla... Jak dlouho bude klíčit?
Má to vůbec cenu??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Dub 2007 20:24 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
I já jsem zkoušel několikrát pěstovat ananas z vrcholové růžice. Bohužel bezvýsledně, resp. pokaždé se stejným výsledkem. Ananas byl zasazen dle postupů popsaných v dostupné literatuře a záhy začal báječně růst. Listy dorůstaly již délky téměř 40 cm a já si vždy říkal, že není možný, aby se to tentokrát nepovedlo. A nikdy se to nepovedlo. Skončila topná sezóna a s ní vždy i můj ananas - prostě uhnil. Zasazen byl vždy v zimě a umístěn byl vždy přímo na radiátoru UT bez jakékoliv ochrany. Zavlažován byl výhradně rosením zeminy ( nějaká kapka se při tom do růžice taktéž bohužel dostane). Zkoušel jsem i malé misky (květináčky) pro bonsaje, abych byl s to udržet zeminu co možná nejsušší po ukončení topné sezóny, ale opět neúspěšně. S dalším zkoušením jsem již skončil (6x to stačilo), protože jsem zjistil, že nejsem schopen bez nějakých úprav či speciální péče rostlině zajistit v květnu vhodné podmínky pro její přežití. Toto moje zkušenost s pěstováním ananasu z vrcholové růžice v podmínkách normálního bytu. Tímto se obdivuji všem, kterým se to daří či v budoucnu podaří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ananas
OdeslatNapsal: 25 Dub 2007 07:14 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Dub 2007 12:26
Příspěvky: 7
Taky mám doma několik ananasů vypěstovaných z vrcholové růžice. Časem se vytvoří boční odnože, takže s množením není problém. Spíše mě překvapuje jak se rozrostly listy. Jsou úzké,dlouhé cca 50 cm a trčí do prostoru - už se nevejdou na parapet. Světla má rostlina dostatek tak nevím proč se tak vytahuje.Zalévám do hlíny ale myslím že zálivka svrchu do růžice taky nevadí - je to druh bromélie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 01 Lis 2007 21:47 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Říj 2007 19:08
Příspěvky: 56
Příloha:
zahrada podzim 2007 001.jpg
zahrada podzim 2007 001.jpg [ 120.63 KB | Zobrazeno 909 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 07 Bře 2008 19:10 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Črc 2005 11:21
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Ahoj,

dnes jsem si koupil karbid vapniku (takove kameni :-) a ted by me zajimalo jake je davkovani vim 8g na 1l, ale myslim jak casto zalevat nebo jen jednou zalit a jak moc aby se mi nepovedlo ananas spalit a kdy v jakych mesicich docetl jsem se na jare ale to je tak trochu siroky obdobi.

Diky moc za odpoved
alfaCad

_________________
alfaCad


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 10 Bře 2008 07:00 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 28 Dub 2005 11:21
Příspěvky: 90
Ja som to robil tak, ze som trochu nalial do stredu ruzice a celu rastlinu som postriekal rozprasovacom. Staci to urobit len raz, ale rastlina musi byt naozaj velka, inak to nepomoze. Zeminu by som s tym radsej nepolieval. A co sa tyka vhodnej doby, myslim ze teraz by to aj slo.

Ozaj kde sa da kupit karbid vapnika? Ja sice este par kamenov mam, ale mozno by to zaujimalo aj inych. Venoval mi ich kolega jaskyniar. Vravel ze mi to dlho nevydrzi, ale v uzavretej flasi od horcice uz cca 12 rokov bezproblemov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 10 Bře 2008 18:39 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Črc 2005 11:21
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
jezo napsal:
Ja som to robil tak, ze som trochu nalial do stredu ruzice a celu rastlinu som postriekal rozprasovacom. Staci to urobit len raz, ale rastlina musi byt naozaj velka, inak to nepomoze. Zeminu by som s tym radsej nepolieval. A co sa tyka vhodnej doby, myslim ze teraz by to aj slo.

Ozaj kde sa da kupit karbid vapnika? Ja sice este par kamenov mam, ale mozno by to zaujimalo aj inych. Venoval mi ich kolega jaskyniar. Vravel ze mi to dlho nevydrzi, ale v uzavretej flasi od horcice uz cca 12 rokov bezproblemov.


Diky za odpoved, ja jsem karbid koupil v Praze ve Zlatnicke ulici 250g za 21Kč na váhu, jen mi celkem vadi jak to smrdi :-(, nastesti to dali do docela dobre umelohmotne nadoby. Pokud nejsi z Prahy tak nezkousej takove ty supermarketove jako Rosmen, DM ... tam to urcite nebude

_________________
alfaCad


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 10 Bře 2008 21:49 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Bře 2008 13:50
Příspěvky: 9
Ahojky lidičky :D
nejdřív bych vás všechny moc chtěla pozdravit, je to super číst takový novinky, jsem jako alenka v říši ananasů :D .Jelikož jsme v rodině už mockrát zkoušeli pěstovat ananas a vždy bez výsledků, rozhodla jsem se najít si něco na prostudování a jak vidím, tady to zkušenostma jen vře.Tak jsem si hned zkusila zakořenění dvou kousků, jelikož můj manžel miluje ananas a je škoda ho nevyužít komplet.Tak mi držte palečky, budu postupem času písat, tedy jestli bude o čem. :mrgreen: Zatím ahoj všem vaše sluní :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 12 Bře 2008 15:43 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 28 Dub 2005 11:21
Příspěvky: 90
alfaCad napsal:
... jen mi celkem vadi jak to smrdi :-(


Smrdiet to nesmie (myslim pri ulozeni), inak ti casom "zdegeneruje" - presnejsie neproduktivne vyrobi acetylen z vzdusnej vlhkosti :-) Treba to ulozit nepriedysnej nadoby - staci flasa od kompotu s dobrym vickom.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 313 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz