CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 10:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Srp 2006 07:54 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Tak to je nádhera :shock: . Na tom místě má spoustu světla. Nevíš jak má velký květináč? Pořád se nemůžu smířit s tím, že tomu mému se od malička moc nedaří :cry: Půjde asi z domu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Srp 2006 13:40 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
nedavno bolo v spravach ( ekonomickych ) ze tento rok bude velmi dobra uroda kavy vo vsetkych pestovatelskych oblastiach na svete. Asi to plati aj pre Vysocinu. :D asi aj pre Brno, lebo nedaleko v jednej kaviarni maju vo vyklade kavovnik obsypany plodmi, ktore prave cerveneju.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Srp 2006 14:30 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
já jsem zase někde četl, že letos bude špatná úroda robusty. Tak v Brně a ve Žďáře to budou asi arabiky :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 25 Srp 2006 17:56 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
A robustu mam zrovna rad :-) Arabica je na me prilis sladka a jemna

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Srp 2006 08:17 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Pedro napsal:
... Nevíš jak má velký květináč? ...


Už jse se to dozvěděl :

průměr i výška 40 cm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Semená kavovníku
OdeslatNapsal: 03 Říj 2006 19:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
Zdravím všetkých, dostalo sa mi do rúk asi 50 vylupaných " surových " semien kavovníka. Sam to nespotrebujem , a kávu z toho pražit nebudem. Takže ak máte zaujem pošlite SZ a poštou obalku v ktorej bude dalšia obalka - ofrankovaná s Vašou adresou. :lol:
Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10 Říj 2006 14:44 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Čer 2006 07:25
Příspěvky: 103
Bydliště: Chotěboř
k mým zkušenostem s pěstováním kávovníků pár poznámek - kávovníky pěstuji již od počátku zájmu o subtrop užitkové rostliny tj. 18 let. Za tu dobu jsem udělal zkušenost, že :
1. voda, voda, voda - i krátké vyschnutí kořenového balu=silné zaschnutí a opad listů
2. světla stačí přiměřeně - i při umístění s nižším množstvím světla dobře prosperuje, rozhodně menší nároky než u citrusů
3. zima = smrt i krátkodobý pokles teploty pod cca 8st. je kritický
4. tvaruje se sám - samovolně vytváří moc hezký a při obšasném otočení i pravidelná stromeček
5. kofein = dobrá ochrana dosud jsem nezaznamenal vážnější poškození škůdci
6. květy voní lépe než pražená káva
7. šervenoplodá varianta plodí v metru /nemyslím A,B,C :D /, žlutoplodá 4O-ti cm
8. ať pražim jak pražim nikomu to nechutná :? :?

tak to bylo moje kávové skorodesatero

úspěšně spolubydlím s C.arabica, jestlipak má někdo ve sbírce robustu???

mějte se


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10 Říj 2006 16:44 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
MiHo, já sice nepěstuji kávovníky tak dlouho, jako Vy, ale přece mám některé zkušenosti mírně odlišné od Vašich:
3. zima - můj současný kávovník byl asi před 3 lety vystaven noční teplotě kolem +2°C (po letnění na úpalu terasy) a bez váznějších problémů přežil.
4. tvaruje se sám občas jinak, než by se mi líbilo: dlouhé větve bez rozvětvení, které se při podsušení ošklivě vyholují (stejná zkušenost s bodem 1.) :( Poslední léta zaštípávám nové větve již za 3. až 4. dvojicí listů, dle potřeby opakovaně.
5. Dokud mi na něj nevlezly vlnatky, také jsem si myslela, že nic nechytá :( Těch potvor se zbavuji poslední asi 3 roky a teprve po aplikaci 1xMospilan, 2. postřik Sumithion snad konečně zabral. Ale skutečnost ukáže až zima - kávovník mám dosud venku a k ránu u nás klesá teplota téměř k 0°C.
Mám C. arabiku.
V ostatních bodech vřele souhlasím :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Dub 2007 15:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2007 17:10
Příspěvky: 89
Bydliště: Slezsko :)
Mám osmiletý kávovník, zatím nekvetoucí a tím pádem neplodící. Bohužel dostal při stěhování dost na zadek - opadaly mu listy, seschnul a vypadá dost strašně :( Moje vina... :oops:

Obrázek

Teď má ideální stanoviště - u francouzských dveří na SZ - takže bez sluníčka, ale hodně světla nejen od dveří, ale i z druhé strany od okna. Asi se mu na nopvém místě líbí, rostou mu nové listy, zdravé a lesklé... Poradíte co s ním, aby vypadal zase k světu? Ostříhat? Nechat tak? A jak ho donutit kvést - a nechat ho teď vůbec kvést? Nemám ho dát na léto do stínu ven?

Předem díky

Lesina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kávovník
OdeslatNapsal: 17 Dub 2007 09:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 Bře 2007 11:08
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha západ
Dobrý den,

loni jsem si koupila semena kávovníku od fy Nohel Garden- semena byla tmavě hnědá a ani jedno mě nenaklíčilo. Letos jsem si koupila znovu semena od té samé firmy a byla téměř bílá. letos jsem před výsadbou zachovala správný postup tak doufám, že něco z toho vyroste jen mě udivuje ta barva semen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: C.arabica
OdeslatNapsal: 07 Kvě 2007 10:01 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Dub 2007 12:26
Příspěvky: 7
Asi před 6 lety jsem si koupila kávovník - cca. 7-8 rostlinek sesazených v květináčku. Nejsilnější dva stromky teď už 3 roky kvetou a plodí.Zajímavé je, že současně se vyskytují květy i plody v různém stadiu zralosti.Nemusím ani opylovat,větvičky jsou obalené bobulemi. Nerozesadila jsem je, pouze tak jak jsou 1 x za 2 roky přesadím.Mají asi kolem 1,5 m a protože je jich víc vypadá to dobře přesto že některé větvičky jsou kromě konců celé holé.Taky starším listům hnědnou okraje. Je to asi důsledek toho, že v bytě není dost vlhko.Kávovník musí mít hodně vody a je dobré listy rosit.
Když bobule zčervenají tak je otrhám a rozdám, nebo znovu zasadím.Klíčí dobře. Z loňska mám ještě asi 15 dkg zaschlých plodů a nevím co s nimi.Pražit je zatím nemám odvahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Kvě 2007 21:02 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Úno 2007 20:40
Příspěvky: 149
Ja som tiež kúpil semená kávovnika (NohelGarden). Vyzerajú akoby boli rok na púšti. Chcem sa opýtať či je nutná nejaká stratifikácia semien, aj keď neviem. Z týchto asi aj tak nič nebude.
To isté by som sa chcel opýtať aj u borovice "blatka"(pinus uncinata). Do trópov to asi nepatrí ale asi ani inam tak sa to zvezie pri kávovníku. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 06:28 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Čer 2006 07:25
Příspěvky: 103
Bydliště: Chotěboř
.. semena kávovníku ztrácejí velice rychle klíčivost a klíčení trvá poměrně dlouho tj. radil bych rychle do lehčí půdy a trpělivost... blatka je borovice našeho pásma a podmočených lokalit jako jsou okraje rašelinišť, ale myslím že je dost tolerantní, takže snese i normální zahradní pěstování v trochu vlhčí půdě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 18:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Úno 2007 20:40
Příspěvky: 149
ďakujem za info

teda nie je potrebné nechať semená nabobtnať, potom v chladničke? niekde som čítal, že by mali byť aspoň 6 týždňov v chladničke a potom postupne zvyšovať teplotu. Nestačí ak by som ich dal do chladničky na týždeň, malo by toto nejaký pozitívny efekt na klíčenie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Kvě 2007 06:48 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Úno 2007 20:40
Příspěvky: 149
Nevie mi teda niekto poradiť či je to dobrý nápad? Semená v chladničke týždeň, maximálne 2. Či to vôbec niečomu pomôže alebo ich radšej rovno vysadiť?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz