CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 13:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: druh cykasu?
OdeslatNapsal: 04 Srp 2006 17:46 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 18 Led 2006 11:57
Příspěvky: 19
Bydliště: Grenoble , Francie
Tak teda take obdivuju nadheru pana Josefa.
Chtela bych se zeptat na druh cykasu ktery je na prostredni fotce uplne nalevo. Myslim ,ze v nem poznavam svoje ,co mam dovezene z Brazilie.. nekde mozna vyhrabu fotku..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04 Srp 2006 17:56 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 18 Led 2006 11:57
Příspěvky: 19
Bydliště: Grenoble , Francie
Obrázek


mam drobecky z tohodle obra....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Srp 2006 06:16 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 05 Říj 2005 22:57
Příspěvky: 73
Bydliště: Kačice
Zdravím.
Původem z Brazílie nepochází žádný z cykasů,ale dnes se již rozšířily po celém světě.Nelze to v žádném případě určit jednoznačně protože mezi
některými jsou velmi nepatrné rozdíly,ale pravděpodobně se jedná o některý ze subsekce Rumphiae/C.rumphii,C.thouarsii,C.seemannii atd./
Na poslední fotce vlevo je Cycas rumphii,který patří mezi nejrozšířenější.
Josef Bučko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Srp 2006 16:33 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 15 Kvě 2006 09:29
Příspěvky: 25
Ahoj,
chcela by som sa opytat skusenejsich, tie flaky na listoch - ako ususene.
je u cykasov normalne? alebo je to nejaka choroba - pripadne moja pestovatelska chyba?
dakujem
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cykas
OdeslatNapsal: 28 Srp 2006 09:05 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 24 Srp 2006 14:23
Příspěvky: 79
Bydliště: Nitra, SK
Kamco napsal:
Ahoj! Cykas potrebuje vela slnka, sucho, prakticky rovnake podmienky ako kaktusy.


Kamco, prepac, ale ak sa bavite o u nas bezne dostupnom Cycas revoluta, tak tento potrebuje vela vlahy ale dobre drenazovanu podu. Idealne by bolo tento cycas zalievat viac krat denne s tym ze voda by hned odisla spodkom crepnika. Doporucujem NEmat misku pod crepnikom (okrem leta) lebo inak je rastlina nachylna na odhnitie. Casto krat zacne hnit ja caudex (kmen), pricom si to clovek vsimne az neskoro. Co sa tyka tej castej zalievky, treba zobrat do uhavy, odkial pochadza tento druh: ostrovy Ryukyu na juhu Japonska - velmi vlhka klima, dost uprsana (vydatna zalievka) s tym ze Cycasy tam vytvaraju kolnie hlavne na skalach - strmych utesoch (vynikajuca drenaz).

Takze Cycas nerovna sa kaktus ;-)

_________________
Jan, Nitra, SK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cykasy
OdeslatNapsal: 17 Říj 2008 19:47 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Josef napsal:


Já jsem narazil na toto téma při procházení příspěvků náhodou, a mysím že by to stálo za připomenutí. Vím že pan Josef neboli -pepino je pravidelným návštěvníkem do dnes,a strašně rád bych se ho zeptal kde těch 150 cykasů skladujete přes zimu? A klidně se můžete znovu pochlubit letošnímy snímky. Díky

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cykas
OdeslatNapsal: 18 Říj 2008 09:44 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Zář 2007 08:55
Příspěvky: 149
Bydliště: Kačice
Zdravím
Trochu jsem to omezil a specializuji se hlavně na
vzácné jihoafrické druhy Encephalartos.Takže mám asi 80 druhů a cca 100 rostlin.Většinu
dávám do bytu a něco do skleníku.
Příloha:
P1010085.jpg
P1010085.jpg [ 190.66 KB | Zobrazeno 928 krát ]

Josef


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cykas
OdeslatNapsal: 18 Říj 2008 14:06 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
No nádhera :wink: . A děkuji za odpověď :!: Přidávám fotku mojeho cykasu, protože udělal moc krásné listy na podzim. Dokud byl venku nebo doma,tak mu rostly na listech obyčejné 10 cm dlohé jehly které trčely. Ale na začátku léta jsem ho šupnul do skleníku a před dvouma měsícy jsem ho dal do zimní zahrady,kde udělal tyto krásné listy až s 20 centimetrovými jehlicemy které jsou spíš zatočené dolů,vypadá bizardně a úplně jinak


Přílohy:
Poznámka: vypadá skutečně úplně jako jiný druh
CIMG4353.JPG
CIMG4353.JPG [ 208.07 KB | Zobrazeno 873 krát ]
Poznámka: listy po otevření
CIMG4354.JPG
CIMG4354.JPG [ 253.19 KB | Zobrazeno 775 krát ]
Poznámka: listy před otevřením
CIMG4319.JPG
CIMG4319.JPG [ 162.83 KB | Zobrazeno 714 krát ]

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cykas
OdeslatNapsal: 23 Pro 2008 20:34 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
Tak teď mi,prosím,napovězte.Dostal jsem od synátora krásný CYCAS asi revoluta.První rok nasadil dva listy ty udržel.Listy začaly žloutnout.po kontrole zeminy jsem zjistil houb chorobu.Přesadil jsem do hlinité zeminy,jak se píše,od té doby stagnuje,nic neshazuje ale taky neroste :oops: .Celý rok za oknem nepřímé slunce cca 3-6 hodin.Zálivka po vyschnutí substrátu.Tak teď:Mám ho dát přes léto do skleníku nebo ven pod stromy?Nebo co dělám blbě? :?: Ty fotky jsou nádherné a snad se i moje kytky dočkají zimní zahrady!Díky!!! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cykas
OdeslatNapsal: 23 Pro 2008 22:18 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
TAVOSS napsal:
Tak teď mi,prosím,napovězte.Dostal jsem od synátora krásný CYCAS asi revoluta.První rok nasadil dva listy ty udržel.Listy začaly žloutnout.po kontrole zeminy jsem zjistil houb chorobu.Přesadil jsem do hlinité zeminy,jak se píše,od té doby stagnuje,nic neshazuje ale taky neroste :oops: .Celý rok za oknem nepřímé slunce cca 3-6 hodin.Zálivka po vyschnutí substrátu.Tak teď:Mám ho dát přes léto do skleníku nebo ven pod stromy?Nebo co dělám blbě? :?: Ty fotky jsou nádherné a snad se i moje kytky dočkají zimní zahrady!Díky!!! :D


Tak pokud mě mé uboze malé skušenosti napovídají, nemělo by být nic v nepořádku. A teď česky :lol: , pokud neroste ani nechřadne, je všechno v absolutním pořádku. Doposud je v ideálních podmínkách. A já bych ho na jaře začal opatrně hnojit a až to dovolí teploty, dej ho do toho skleníku. Uvidíš že to udělá divi. Ona fakt stačí ta vysoká vlhkost a listy lezou jeden za druhým.

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cykas
OdeslatNapsal: 12 Úno 2009 15:23 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Úno 2009 09:17
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha-východ
Co pak mu asi chybí?Všichni je mate tak hezký..... :shock:


Přílohy:
cykas.JPG
cykas.JPG [ 157.58 KB | Zobrazeno 828 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cykas
OdeslatNapsal: 12 Úno 2009 16:15 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Světlo! a chtělo by to trošku oprášit ty listy :wink:

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cykas
OdeslatNapsal: 12 Úno 2009 22:39 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 09 Úno 2009 21:50
Příspěvky: 4
Zdravim .Ked tu tak pozeram na tie vase dristy mam dost.Jeden sa opyta blbost a dalsi mu tresne dalsiu a este k tomu nepriamu.Nehnevajte sa ze na vas idem tak zhurta,ale neda mi to..Ja ked si kupim nejaky kvet prve co je zistim odkial pochadza,ake podnebie vladne v danej lokalite a ake su denne a nocne teploty.Pokles nocnych teplot je dolezity..kedy a ci vobec nastava obdobie sucha a dazdov a este dlska svetelneho dna.Opisujes ze Ti sin kupil cikas a ze ma 3 az 6 hod svetla...ale nenapisal si na ktorej svet.strane mas orientovane okno a ako daleko od okna ho mas.V tropoch kde rastu cikasi je denne 12 hod slnka.-..to je prva a asi najvecsia pricina stagnacie tvojho kvetuu.Druha pricina je velmi tvrda voda..zasoleny substrat....atd.Napis v akych podmienkach ho mas a potom budeme mudrejsi.Alebo si kup o tom knihu.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cykas
OdeslatNapsal: 12 Úno 2009 22:41 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 09 Úno 2009 21:50
Příspěvky: 4
ROCKER napsal:
Zdravim .Ked tu tak pozeram na tie vase dristy mam dost.Jeden sa opyta blbost a dalsi mu tresne dalsiu a este k tomu nepriamu.Nehnevajte sa ze na vas idem tak zhurta,ale neda mi to..Ja ked si kupim nejaky kvet prve co je zistim odkial pochadza,ake podnebie vladne v danej lokalite a ake su denne a nocne teploty.Pokles nocnych teplot je dolezity..kedy a ci vobec nastava obdobie sucha a dazdov a este dlska svetelneho dna.Opisujes ze Ti syn kupil cikas a ze ma 3 az 6 hod svetla...ale nenapisal si na ktorej svet.strane mas orientovane okno a ako daleko od okna ho mas.V tropoch kde rastu cikasi je denne 12 hod slnka.-..to je prva a asi najvecsia pricina stagnacie tvojho kvetuu.Druha pricina je velmi tvrda voda..zasoleny substrat....atd.Napis v akych podmienkach ho mas a potom budeme mudrejsi.Alebo si kup o tom knihu.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cykas
OdeslatNapsal: 13 Úno 2009 21:08 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
:D :D
Musim sa ospravedlnit za moj zavadzajuci prispevok hore, pred 2 rokmi, kde som pisal, že cykasy potrebuju podmienky ako kaktusy. Vychadzal som z nejakych mylnych informacii na nete ale ja cykasy nepestujem, takze to ani nemam ako potvrdit.
:oops:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz