CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 05 Kvě 2024 00:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jahodový strom
OdeslatNapsal: 29 Zář 2005 12:09 
Mám na Vás velkou prosbu.Již v minulém dotazu jsem se obracel na literaturu týkající se pěstování jahodového stromu.Byla mě doporučena kniha od Vašíčka Tropické a subtropické ovoce nebo Šamlovo Pěstitelské praktikum-Subtropy.Nemohu na tuto literaturu nikde narazit.Nevíte někdo,kde by se daly knihy sehnat?Popř. jestli jsou v ní informace o této rostlině.Předem moc děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Jahodový stromek
OdeslatNapsal: 29 Zář 2005 17:38 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Užitkové rostliny tropů a subtropů od prof.Ing. Pavla Valička, DrSc., a kol.
je možné objednat na adrese Nakladatelství Akademie věd České republiky, Legerova 61, 120 00 Praha 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Zář 2005 17:50 
Bohužel obě knihy jsou už staršího vydání a proto velmi obtížně sehnatelné.Ovšem pěstování této rostliny není příliš složité.Jedná se o Psidium cattleianum-Kvajáva červená.Já osobně pěstuji tuto rostlinu od dubna až do prvních mrazů pod mínus 2st.venku a potom v místnosti,kde se teplota pohybuje od 0 do plus 10st.Ale plody dozrají jen ve velmi teplém létě,protože bydlím v podhůří.Ideální samozřejmě bude skleník.Půdu vyžaduje mírně kyselou,humózní.Celkově bych řekl,že to je dost nenáročná rostlina.Pokud jí budete pěstovat v paneláku,pokuste se v zimě nějak snížit teplotu,což bývá u většiny subtropických rostlin předpokladem úspěšného kvetení a tvorby plodů.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Zář 2005 08:56 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 14 Úno 2005 09:12
Příspěvky: 114
Nejsnadněji a v dostatečném množství naleznete veškeré informace o psidiu na tomto foru, bylo tady o něm už napsáno kvanty informací, takže je zcela zbytečné dokola omílat to, na co se ptáte, stačí jen prolistovat příspěvky staršího data. A co se týče Pospíšila a jeho knihy Tropické a subtropické ovoce, tak tam rozhodně nic podstatného o pěstování psídií nenaleznete. Ta kniha je koncipována spíše jako lexikon a popis ovoce a ne z hlediska praktického pěstování u nás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Zář 2005 08:58 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 14 Úno 2005 09:12
Příspěvky: 114
Omlouvám se za překlep autora knihy Užitkové rostliny tropů a subtropů, měl jsem na mysli Valíčka a ne Pospíšila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Zář 2005 11:06 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
F.Tichý napsal:
Já osobně pěstuji tuto rostlinu od dubna až do prvních mrazů pod mínus 2st.venku a potom v místnosti,kde se teplota pohybuje od 0 do plus 10st.


Pokud by se ti chtelo byl bych velice rad za maly clanek na toto tema porp. i s obrazky

Diky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz