CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 11:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: asimina
OdeslatNapsal: 17 Pro 2006 13:19 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
konalesi to záleží podle počasí zatím jsem nezjistil optimální termín stříháníroubu zvzhledem k velmi nízkemu procentu ujmutých roubů takže jen experimentuji a během dvou či tří let bych měl vědět více. V současné době mohu poze doporučit odebrání roubu někdy na přelomu března a dubna uskladnění v lednici případně ve sněhu a roubovat až na podnože v plné míze. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Pro 2006 20:31 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Zdenku očkuješ jen Forkertovým způsobem?Použil si někdy manžetové očkování?Mluvím o asiminách.Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19 Pro 2006 20:56 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
konales napsal:
Zdenku očkuješ jen Forkertovým způsobem?Použil si někdy manžetové očkování?Mluvím o asiminách.Díky.

manžetové očkování se nepoužívá protože asiminu nelze uspěšně očkovat jen proužkem kury. Nesroste, používá se jen forket, anglická kopulace, kopulace a rozštěp s ničím jiným jsem se zatím nesetkal. Nejpoužívanější metoda roubování asiminy je Forketuv způsob. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Dub 2007 18:19 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Tak už mi raší asimina,doufám,že ji nepoškodí mrazíky.Hlásí na čtvrtek a sobotu mraziky.Komu už taky raší asimina?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Dub 2007 20:47 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
konales napsal:
Tak už mi raší asimina,doufám,že ji nepoškodí mrazíky.Hlásí na čtvrtek a sobotu mraziky.Komu už taky raší asimina?


Konalesi pokud jsou pupeny jen malé do 1cm sytě zelené tak se ničeho neboj v tonto stavu vydrží bez poškození mráz kolem -5°C. V případě že už narostly výhonky dlouhé kolem 2cm tak ty vydrží do -2°C a silnější mráz je spálí. Já musím ty moje velké asiminy na noc sklízet do skleníku aby mi náhodou neomrzly Overleese už má 5cm větve s mladými listy. Asiminám volně v zemi začinají rašit květni pupeny listové jsou zatím v klidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Dub 2007 22:24 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 13 Zář 2006 19:04
Příspěvky: 120
Mě už taky raší, a to jsem ji zasadil na podzim. Všichni mě strachovali, že to nevydrží a hle, už pučí. I když letos nebyla žádná zima. Všeho všudy tu mrzlo 3 krát a méně než -5 stupňů nebylo.
Mimochodem už mi raší i jednoroční semenáček Punica granatum a několik ročních semenáčků tomelů, ponechaných bez ochrany ve volné půdě. Ještě jedna takováhle zima, a jsou za vodou! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Dub 2007 08:58 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Taky mi už začíná rašit jedna rostlina ze dvou, které jsem loni v létě vysadil do volné půdy. Zatím se ale jen zvětšují pupeny a tak snad vydrží i menší mráz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Črc 2007 10:27 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Črc 2007 21:10
Příspěvky: 166
Bydliště: Tachov 520 m.n.m.
Zdeňku, prosím tě, koupil jsem si letos prostřednictvím portálu http://www.-Pawpaw.cz dvě rostliny Asimina triloba, konkrétně odrůdy Mitchell a Sweet Alice. Zajímalo by mně, jak asi přirůstají v prvním roce po vysazení na stanoviště - cca - a potom také zda potřebují první zimu nějakou ochranu. Jsem ze západních čech a zde jsou zimy protivné. Čerpal jsem něco z tvého portálu http://www.exotickérostliny.cz , ale zkušenosti žádné zatím s těmito rostlinami nemám a přeci jenom je to dost velká investice, abych jen tak experimentoval.

_________________
Stanley_51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Črc 2007 10:29 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Črc 2007 21:10
Příspěvky: 166
Bydliště: Tachov 520 m.n.m.
http://www.kiwi.kvalitne.cz

_________________
Stanley_51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Črc 2007 11:35 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Stanley_51 napsal:
Zdeňku, prosím tě, koupil jsem si letos prostřednictvím portálu http://www.-Pawpaw.cz dvě rostliny Asimina triloba, konkrétně odrůdy Mitchell a Sweet Alice. Zajímalo by mně, jak asi přirůstají v prvním roce po vysazení na stanoviště - cca - a potom také zda potřebují první zimu nějakou ochranu. Jsem ze západních čech a zde jsou zimy protivné. Čerpal jsem něco z tvého portálu http://www.exotickérostliny.cz , ale zkušenosti žádné zatím s těmito rostlinami nemám a přeci jenom je to dost velká investice, abych jen tak experimentoval.


tak ve tvojí oblasti je pěstování asiminy již skutečně hraniční suma tepla je jen 2400 - 2500°C což by teoreticky mělo stačit na ranné odrudy. Mitchel je v pohodě, ale rust u asimny Sweet Alice je problematicky. Nevím jestli se letos Sweet Alice dovezla. Já jsem letos kupoval jen PA Golden. Ten by měl být do tvojí oblasti ideální. Je to nejranější asimina dostupná na trhu a vhodná do okrajových oblastí pěstování původ této odrudy je ve státu New York na pobřeží Erijského jezera.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asimina triloba
OdeslatNapsal: 29 Led 2008 14:36 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
Zdeňku, nechal jsem si od pana Rezla poslat pár semen asiminy. Je mi jasný, že to budou pláňky, ale chci zkusit nechat vyrůst i semenáče. Je výsev v něčem specifický? Zasadil bych to rovnou v bytě a na jaře přenesl ven. Je mi jasný, že výsev musí být do hlubokých nádob kvůli hlavnímu kořenu, spíš mi jde o dobu. Druhá možnost je hodit to rovnou ven ať si vylezou až na jaře, případně vyset přímo na místo určení do volné půdy s tím, že už se nebudou přesazovat. Jak ty vyséváš? Díky, Ondra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asimina triloba
OdeslatNapsal: 29 Led 2008 14:48 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Ahoj, ja koupil u Rezla pred 4 roky. Kliceni 3 z 5. Zustaly mi 2 rostliny (jednu jsem rozslapl). Sly hned pak ven, kde se obe ujaly. Po trech letech venkovniho pstovani maji obe cca. 10 cm. Kazdy rok, castecne omrznou, pozde rasi a temer nerostou.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asimina triloba
OdeslatNapsal: 29 Led 2008 16:33 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
Tak to není až tak povzbudivá zpráva, Martine, ale díky. Mám 10 semen, tak je někam zasadím a uvidíme. Já měl u asiminy potíže spíš se slimáky než s mrazem, ožírají listy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asimina triloba
OdeslatNapsal: 29 Led 2008 17:12 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Ondro - asimina je typická podrostní dřevina, tudíž semenáčky potřebuji v prvních cca 3 letech stanoviště ve stínu s vysokou vzdušnou vlhkosti a poměrně stálou teplotou. Ve stínu rostou mnohem lépe než na slunci tento dá se říci nešvar se v pozdějších letech ztrácí a asimina pak roste normálně. Výsev je dobrý do vyšších nádob a nechat v teple kolem 25°C. Po vyklíčení postupně přivykat na venkovní podmínky a nechat je svému osudu. Důležitá a nutná je ochrana před slimáky :evil: :evil: dokáží rostliny totálně zničit.
Nevím z jaké lokality Rezl semena dováží. Proto nedokáži odhadnout jak porostou a jestli budou vhodné do našich podmínek.
Je rozdíl mít k dispozici semena např. z jižního Ontária, Michiganu či New Yorku proti semenům původem z jižněji položených států USA. Geneticky jsou na tom lépe semena ze severních oblastí rozšíření než semena z teplejších poloh jižních státu USA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asimina triloba
OdeslatNapsal: 30 Led 2008 14:58 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
Zdeňku, díky za info, se stínem počítám, na slimáky něco najdu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz